Anime Severler Derneği

anime falan ayıp olmuyor mu yalnız forumda? Anamız bacımız giriyor buralar

Feministler, veganlar, beden olumlamacılar neredesiniz? Bir kere de An*me sevenleri linç edin. Seversiniz böyle olayları siz, kaçırmayın büyük malzeme var burada.

Hocam ayıbın büyüğünü ananız etmiş…
Foruma üye olmamışlar. Hemen üye oluyorlar, bunu kendileri diyorlar, sonra ben de asıl ayıbı yapan sizsiniz hanfendi, adı da xxx diyorum.

18 Anime bitirdim ama arlarında beğendiğim bir tane bile olmadı. Westworld’ü bitirdikten sonra South Park’a kaldığım yerden (17.sezon) devam edeceğim. Ondan sonra Star Wars’a tekrar başlayıp bitirdikten sonra Rick&Morty’yi tekrar başlayıp bitireceğim. Sonra Harry Potter filmlerini başlayıp bitirdikten sonra animelere dalıcam. Himouto! Umaru-Chan’ın 2.sezonunu bitirdikten sonra Legend of the Galactic Heroes’a başlayacağım. Büyük beklentim var. Ergo Proxy’yi de izliycem de, ona pekte bir beklentim yok. Önerilerinizi bekliyorum.

Geleceğimi böyle planlayabilmek isterdim.

:smiley: Kişiliğim gereği çok planlı bir insanım. Diğer türlü kafam rahat etmiyor.

Hocam animelerin yüzde 90 ı verbattır.
Al sana kaliteli bir liste:
Aksyon:
Fist of the north star: ama yetmişler kafası ile izlenmesi lazım. Maço ve güçlü, yalnız kurt bir adamın post apokaliptik bir dünyada hayatta kalma mücadelesi
Jojo’s bizzare adventures: adı üstünde bizzare, ilginç ve saçma güçler, yapay diyaloglar, pozlar, sexi erkekler, ilginç ve absürd savaşlar arıyorsan senlik. İlk 9 bölüm sönük gelebilir ama genel olarak harikadır.
Tangenn toppa gurenn lagan: isyancı kişiler kendilerine biyo mühendislik harikası canavarlarla savaşabilmek için mech suit çalarlar. Olaylar giddikçe elden çıkıyor, plot artık shatter pointe ulaşıyor, aksyonun b si çıkıyor, fakat altında aslında ilginç düşünceler ve mesajlar var
Legend of the galactic heroes: uzay mühendisliği ve stratejileri cidden mantıklı ve anlamlı. Sırf bu yüzden bile izlenir. Politik olarak da çok derşnlikle incelenmiş gruplaşmalar ve entrikalar var. Monologları harrikadır.
One punch man: guren lagann, fist of the north star, jojo üstüne biraz komedi eklenince bu arkadaş çıkıyor. Animasyon dehşetzadedir.
Samurai champloo: edo dönemi japonyasını, biraz smooth biraz rap karışımı bir tempo ile, ilginç dövüş koreografi ve hafif mizaha bulayıp sunuyorlar.
Youjo senki: tanrıyı reddettiği için, 10 yaşında büyücü genral bir kıza çevrilen bir japon salarymsninin, 2. Dünya savaşından sağ çıkıp tanrının suratına çakmak temalı hırsının işlendiği bir anime.
Korku, zihin patlaması yaratan, oww dedirten, düşünülmüş güzel animeler
Neon genesis evangelion: ilk yarısı aksiyon altına paspaslanmış felsefi bir şov iken, ikinci yarısı çok yaratıcı bir düşünce ile yazılmıştır. Shounenliğe yeni bir tat getirmiştir. Sonu berbat, bütçesi saçma, düşüncesi yer yer salakçadır ama, denenmeli.
Now and then, here and there: game of thrones kenarlı bir ergenlik harikasıyken, bu arkadaş göstermeden rahatsız eder. Çöl bir dünyaya hapsolmuş bir japon çocuğun, dünyayı kurtarabilecek bir kızı zalim bir kraldan kurtarma çabası. İçinde çocuğa tecavüz, çocuk askerler, askeri propagandalar, soykırımlar vardır, uyarımı yapayım.
Devamıne üşendim.

Tengen Toppa Gurren Lagann’ı izledim zaten. Sevmedim. Ben hiçbir şeyi beğenmeyen bir herifim. Sevdiğim seriler bir elin parmaklarını geçmiyor. Tavsiyelerin için teşekkür ederim :slight_smile:

ahtopotlu anime var mı bildiğin?

Tanja’nın Saga’sını yanlış demişin.

Kraken demek istiyorsun herhalde? Release The Kraken! Yok bilmiyorum.

yok hocam böyle ahtapotlu tentikıllı

The squid girl diye anime var.
İzlemedim…
Ama öneriyorlar