Arkadaşlar sizce neden sezonlar

2-sezon

bukadar çabuk bitiyor 10 bölüm bence az sizce az değilmi ?

hani film olurdu aslında bence kitaptan uyarladıkları için kısa yani sorunun cevabı bencede az :slight_smile:

film olsa kötü olurdu çünki max 4 5 bölüm olurdu ama dizi baktılar iyi gidiyor kitaptan bağımsız geliştirilebilir bunada şükür diyoruz ozaman :smiley:

evet aynen :slight_smile:

sezon araları ne kadar sürüyor

bende bilmiyorum 3. kitabı oku bence :smiley: uzun sürer heralde

okuyim ozaman gidim alimde

2013 Nisan’da başlaması bekleniyor.

vay arkadaş bari finali 4 5 saat yapsalar :smiley:

Bence güzel bir sezonun 10 bölüm olması,

Türk dizileri gibi 2,5 saat sürüp(adam su içmeye gitse onu bile çekiyorlar :D) bir sezon 60-70 bölüm yayınlayıp işin suyu çıkmıyor tadında kalıyor.

Ama sezonlar arası çok uzun sürüyor 1 yıl arayla gösterime giriyor,işte bu can sıkıyor :smiley:

Bir sonraki sezon nisanda mı çıkacak? Ben kitabı almaya gidiyorum!

aynen az önce aradım arkadaşımı gelirken alacak :smiley:

Ekranda bir kaç saniye gözüken çok ince ayrıntılara bile çok dikkat ediyorlar. Ben birinci sebebi bu. İkincisi mali durum. 10 bölümle 15 bölüm için harcadıkları para aynı değil sonuçta.
Üçüncüsü de yabancılar hep böyle. 2,5 ay ara verdikleri dizi biliyorum. Sonra Sherlock sadece üç bölüm. Yılda üç bölüm veriyorlar. Shameless, True Blood.
Bence gıcıklıklarından. Sinir oluyorum bu huylarına.

nee! ya bu kadar bekletiyolar bizi bari şu bölümleri fazla yapın ya 10 bölüm ne! 10 bölüm!

bence en iyisi… Fazla olsa bıktırcaktı az olması talebi arttırıyor

10 bölüm olsa da nisan a kadar ara vermek fazla.5 ay ara normal bence.

Keşke Saçma Türk dizileri gibi 90 dk olsa her bölüm…Türk dizilerinden birtek kuzey güney izlerim ama onun dışında izlediğim yoktur.Bence biraz süreler uzatılmaı 3 part 16 sar dk bitiyor.

Amerikan yada amerikan&ingiliz&kanada vb… ortak yapım dizilerde genel standard 45 dakika civarı ama bazı istisnalar vardır 25-30 dakika gibi genelde komedi tarzı olanlar,birde 60 dakikalık olanlar var,ama kesin olan bişey varki 1 saatten fazla süreni kesinlikle yok bana göre 45 dakika tam kıvamında olmakla beraber got 'un eşzamanlı ve parçalara dağılmış hikayesi 60 dakikayı kaldırabilirdi.
Fakat benim yıllardır rahatsız olduğum bir nokta varki abd özel kanallarının sipariş ettiği diziler hep aynı akıbeti yaşıyor,inanılmaz popülariteye de sahip olsalar milyonlarca dolar da kazandırsalar hem sezon bölümleri diğer dizilere göre az olur hemde sezon araları hikayeyi unutturacak kadar uzun olur bunun sebebi muhtemelen aşırı kar etme istekleri olmalı.

dizi olması iyi. çünkü her bölümü film kadar kaliteli. bence tek sıkıntı bölüm azlığı. 20 civarı olsaydı iyi olurdu. kitabı yeni okumaya başladım ve gerçekten kitapta ayrıntılar fazla ve diziyede çok iyi işlenirdi. ama buna da şükür :slight_smile: