Arryns of Gulltown?

Dolaşırken bunu gördüm de, daha önce forumda tartışıldığını da görmedim. Buradan başka Arrynler çıkabilir mi ? Henüz hiçbir üyesinin görünmediği yazıyor ama üyesi olmadığı da yazmıyor(gözümden kaçmış olabilir).

Kendileri pek önemli gibi gözükmüyor, zaten Serçeparmak Arrynler tarafından dışlandıklarını söylemiş.

[quote=“Prince_of_Dragonstone, post:2, topic:1496”]
Kendileri pek önemli gibi gözükmüyor, zaten Serçeparmak Arrynler tarafından dışlandıklarını söylemiş.
[/quote]Evet ama ne kadar dışlanmış olsalar da Arryn kanını taşıyorlar.

[quote=“TurkJedi, post:3, topic:1496”]

Starkların başına gelen Arrynlerin başına gelse bir atılım beklerdim ama sanmıyorum. Belki ilerde Serçeparmak’a karşı ayaklanabilirler.

Arrynden bi cacık olmaz başlarında öyle bir Lord olduktan sonra.

Ben şahsen son iki kitap kalmışken bunlardan bir karekter görelim istiyorum D;
Robert’ten bir cacık olmaz o yaşta.
Mesela bir septa falan olabilir yani oyuna dahil olsunlar istiyorum :3

Ben şahsen Arryn’ları çok severim yani başındaki adamdan(çocuktan) bir şey olmasa da inşallah başka bir Arryn vardır da Arryn’ların başına geçer ama bana öyle biri yok gibi geliyor.

bana arrynlerden bişi olmaz gibi geliyor

Arryni, Tully gelini bitirdi.

Sessiz ve derinden geliyoruz.Ned hanenin velihatı Robert’i Winterfell’de eğitebilseydi işler farklı olabilirdi.Ayrıca Jon Arry’nin kardeşlerinin çocukları var.Başa geçecek birisi illa ki bulunur.Vadinin ordusu yabana atıladcak askerlerden oluşmuyor, o yüzden taht oyunlarında belirleyici olacaktır.

4 ve 5. Kitaplardan Spoiler:

Taht Oyunlarini etkileyecek Arynn, Harry the Heir olacak. Littlefinger var arkasinda ve Sansa’yi desteklemek isteyecek Kuzey. Stannis’inse Rickonu elinde tutacagini dusunuyorum. Bakalim Stannis ve Vadi arasinda ittifak mi savas mi olacak. Kuzey bu durumda kimin yaninda duracak?

[quote=“Gendry, post:11, topic:1496”]
4 ve 5. Kitaplardan Spoiler:

Taht Oyunlarini etkileyecek Arynn, Henry the Heir olacak. Littlefinger var arkasinda ve Sansa’yi desteklemek isteyecek Kuzey. Stannis’inse Rickonu elinde tutacagini dusunuyorum. Bakalim Stannis ve Vadi arasinda ittifak mi savas mi olacak. Kuzey bu durumda kimin yaninda duracak?
[/quote]Harry the Heir, yanlışlık olmasın :slight_smile:

[quote=“Uaerys, post:10, topic:1496”]
Sessiz ve derinden geliyoruz.Ned hanenin velihatı Robert’i Winterfell’de eğitebilseydi işler farklı olabilirdi.Ayrıca Jon Arry’nin kardeşlerinin çocukları var.Başa geçecek birisi illa ki bulunur.Vadinin ordusu yabana atıladcak askerlerden oluşmuyor, o yüzden taht oyunlarında belirleyici olacaktır.
[/quote]Jon’un kardeşi Ronnel’in oğlu Elbert Kral Aerys tarafından katledildi. Uzak bir kuzen ve Elbert’in ölümünden sonra veliaht olan(öyle hatırlıyorum) Denys Arryn ise Çanların Savaşı’nda bizzat Lord Connington tarafından öldürüldü.(Bizzat öldürmemiş olabilir ama Harwin böyle anlattı diye hatırlıyorum)Yani bunlardan ve Robert’tan başka Arryn yok Harold’u saymazsak.

[quote=“Rhaegar_Targaryen, post:12, topic:1496”]

Ah evet editliyim. Harry betimlemelere gore yakisikli bir sovalyeymis. Sansanin yuzu guler belki bu adamla hayallerindeki Kahraman Sovalyeyi bulur.

[quote=“Gendry, post:14, topic:1496”]

Daha yaşı kaç, bir tane piçi var. Yani Jon Arryn gibi zayıf değil tohumları.

Ben başta çok inanıyordum Sansa, Kuzeyde ki Kraliçe olucak diye ama ben Sansa’nın Robert’i öldüreceğini zannetmiyorum. LF’yi öldürcek Sansa büyük olasılıkla. Kız zaten bıkmış bu evlilik ayaklarından biliyor herkesin sırf hakk iddia edebildiği için istediğini. Harry bir başka Vadi leydisi ile evlenebilir soyu kuvvetlensin diye :smiley:

Robert Arryn’i öldürmeden Harrold Hardyng fos kalır.Robert Arryn serinin Teddy Roosevelt’idir.George Martin bunu açıkça gözümüze sokuyor.Ayrıca olmasa bile bu çocuğu herkes bir şekilde ortadan kaldırmayı düşünüyor,bu çocuk trollemesine yaşayacak.

Vadi ordusu,Tyrell ordusu gibi sırf kalabalıktan oluşmuyor.Kuzey gibi hatta onlardan bile fazla yetenekli tüm askerler.Tyrellere karşı bir savaşta çiftçiler safları ne kadar tutabilir meçhul.

Harrold Hardyng Arryn kadının,kızının oğlu.Toplasan 1/8 Arryn kanı taşıyor.O iş fos,Robert’ta saf Andal kanı var.O çocuk çılgın atabilir.

Zaten saf Andal kanı olduğu için bu kadar hasta bence

Balık Kartalı mahvetti.

Hayır.Sebep Jon Arryn yüzünden.70 yaşından sonra adamın çocuğu oldu.Jon Arryn her şeyi Elbert Arryn’in yerine geçmesi için ayarlamıştı.Lysa’yı da bakire olmamasına rağmen bu yüzden aldı.Doğurganlığı kesin olan bir kadın ona kız ya da erkek bir varis verebilir diye.Jon Arryn son şansını kullandı ve çıka çıka bu çıktı. :smiley: Ama bu çocuk boşuna yerden yere vurulmuyor.Bran de keza öyle.Biri hasta biri sakat.İkisinden de baya şeyler bekliyorum.