Arya ne yapacak ya da serideki görevi ne ?

Son birkaç gündür kafama takılan bir soruyu sizlerle paylaşmak istedim.
Öncelikle Aryanın 5 kilit karakterden biri olduğunu artık düşünmüyorum. Arya dahil 7 kilit karakter vardı diyordum ama ana karakterler değil yan karakterlerin olduğunu Kargaların kitabında bir ayrıntı dikkatimi çekene kadar. Kargaların ziyafetinde 3 pov u var Arya’nın ve biliyoruz ki bu kitap ana karakterlerin olmadığı yan karakterler ile olayı anlatan ara kitap gibi olsa da seriden bir kitap
Tabi benim fikrim katılmayabilirsiniz.

Neyse gelelim konuya
4 kilit karakterlerin görevlerini yada hikaye içinde alacağı rolleri az çok tahmin ediyoruz ve arkadaşlar biliyoruz ki Arya’nın bir listesi var ama listesindeki çoğu kişi ya başkalarınca öldürüldü.

Jofrrey: Bealish ve Tyrelllerce ama Sansa da habersiz de olsa karıştı buna
Tywin: Tyrion
Cersei: Volangar olacak
piyonlardan ikisini öldürdü galiba (önemsiz 2. 3 derece adamlara böyle diyorum :stuck_out_tongue: sizin daha iyi bir ifadeniz varsa… )
Janos Slynt: Sansanın duası ile Jon’ca

Listeden hatırladıklarım bunlar, Freylerin lordunu da listesine almak istiyor ama adını bilmediğinden almıyor listesine ama sonuçta onuda başkası halledecek

Lannester ve Freylerin suçlu olanları cezalarını bulmuş yada bulunca Arya’ya ne kalacak? Ne eğitimi alıyor ?

Yüzsüzlerle alakalı bir şeyler olabilir diye düşünüyorum hatta sana dediğim gibi toplu katliam bekliyorum ondan kanlı olaylar bekliyorum. Bence Tyrion da gizem konusu diğer tüm 4 kilit karakter büyüsel güçlere sahip ama Tyrion bir şeye sahip değil. Diğerleri birleştiren kişi olabilir ve dikkat ettiysen kitapta ona sık sık küçük gölgeli büyük adam diyorlar belki bir şey çıkar buradan.

bunu bende bekliyorum ama ne olur bilmiyorum ama bunun ana hikayeye katkısı ne olur :thinking:

bunu kime yapacak bende onu merak ediyorum :rofl: çünkü masumlara zarar verecek karakter değil suçlularda başkalarınca cezalandırılıyor zaten

kesinlikle birleştirici rol oynayacak tüm karakterler içinde şuan en zeki Tyrion
diğerlerinin elinde silah var onun kafasında silahı zaten ilk kitaptada bu manada birşeyler diyordu

Yüzsüzler ötekiye çalışıyorsa belki de Arya da aynı Bran gibi istemsiz ötekilere hizmet ediyordur.

Yüce hayalet Arya yı görünce görünce bayağı kötü olmuştu ve o kadın toplu katliam tarzı bir şeyden kurtuldu.

Ben kral bile olabilir diyorum birkaç kere buna benzer şeyler geçmişti.

bak bu olabilir mümün