Arya Stark'ın Sonu?

Size göre Arya Stark’ın hikayesi seri sonunda nasıl bitecek? Tahminlerinizi alalım.:slightly_smiling_face:

Not:
Yazdığınız tahminlerin(argüman ve kanıtlara dayandırılarak) gerçekleşme ihtimali üzerine bir içerik hazırlanacaktır. Hazırlanacak içeriğin amacı sadece gerçekleşme ihtimaline bakarak bir tahmin yapmaktır

He sen buradan topladıklarını, ayrı içerik mi yapacaksın?

1 Like

Evet. Öyle olcak inşallah

Benim son zamanlardaki tahminim;

Eğer Batıdiyar’dan ayrılma ile bitecekse, Arya’nın Braavos’a döneceği yönünde (ve Ayça beni aforoz eder) şöyle ki, Arya’nın intikamdan çok istediği bir şey varsa o da aile, eğer kış rüzgarlarında braavos’ta kendine farkında olmadan bir aile ihtimali doğarsa, Westerosta her şey bittikten sonra tekrar Braavos’a yelken açabilir.

Bunu düşünmemin yegane nedeni Grrm’in Braavos’ta geçen, yetişkin bir Arya için hikaye yazmak istemesi yatıyor. (Tabii bunun başka açıklamaları da olabilir ama ben olasılığı yüksek olan ihtimali öne alıyorum.)

3 Likes

Fikrini beyan ettiğin için teşekkkürler.:heart:

1 Like

O zaman ben soru-cevap kısmına taşıyayım, yanlış anlamışım :slight_smile: Sonra da fikrimi yazarım. Ben yazıyı şimdi hazırlayacaksın sandım da ondan karakterlere aç dedim. :slight_smile:

1 Like

Teşekkürler.:smiling_face_with_three_hearts:

1 Like

Braavos’ta yetişkin Arya hikayesi? Şu son söyleşisindeki söylediği sözden mi bahsediyorsun?

Efendim, iki senedir çok kafa yoruyorum bu kıza. Euron gibi öngörülmesi zor bir karakter. Ne yapıyorsa bu GRRM, bu ikisinin olayını devlet sırrı gibi çok fazla açık etmemeye özen gösteriyor niyeyse.

Şimdi onun hikayesi elbette ki kitaplara dayalı şeylerden yola çıkarak oluşturduğum kuramlar; birebir çıkar, kısmen çıkar ya da hiçbiri olmaz, bilemiyorum ama inşallah hepsi çıkar. :smiley:

GRRM sağ olsun, hem yakın zamanlarda hem de geçmiş yıllarda Arya’nın ölmeyeceğini ağzından kaçırma gafletine düştüğü için yaşayacağından emin olduğumuz yegane karakter kendisi.

Her şey kafamdaki gibi ilerler ise FM olmayan ama onların yeteneklerine sahip biri olarak savaşta önemli bir rol üstleneceği aşikar. ben Jonarya meselesini yüksek gördüğüm için Jon ile ilişkisi olacağı kanısındayım. Madem kurtların isimleri, sahiplerinin kaderlerini etkiliyor ve şu ana kadar da bu şekilde ilerledi; Nymeria gibi prenses/kraliçe olmasını beklemem saçma olmasa gerek. Zaten halihazırda kendisi Kuzey prensesi, bir de Jon ile evlenirse kraliçesi olacak. Nymeria da halkını, onların fethi sonrası, ejderha lordlarından kurtarmak için öncülük etmişti.

Elbette yaşanmış olayların gelecekte başka karakterler ile birebir yaşanmasını beklemek doğru olmayabilir ama benzer şekilde ilerlemesini beklemek çok hatalı da olmaz. Yani Dans 1 oldu ve Dans 2 olacak, bunu biliyoruz. Demek ki Nymeria isminden yola çıkarak, benzer bir “ejderha işgaline” direnme meselesi olacaktır. Sonuç olarak Nymeria nasıl halkını korudu ve başına geçti ise Arya’nın da aynısını yapmasını bekliyorum.

Misal hoş bir ayrıntı… Arya, kurdu dışında kendisine de Nymeria ismi vermesinin dışında; Braavos’ta iken, Cat karakteri için hayat hikayesi oluşturduğunda onu Braavos’a getiren geminin isminin “Nymeria” olduğunu söylemiştir. Nymeria ve “gemiler” ve üstüne Braavos’un “ejderhalar” bağlantısı düşünülür ise bence dikkate değer bir ayrıntı olduğu görüşündeyim. Ejderhalar konusunda bir referans başlığı vardı, hatırlar iseniz; ejderha kemiklerine karşı tavrı vs. Yani bütün şeyler Arya’nın “ejderha” (Dany) karşısında bir mücadeleye gireceğini gösteriyor diye düşünüyorum.

GRRM’in de söylediği gibi “12 yaşında dünyayı fethetmesi gerekiyorsa, öyle olsun.” :slight_smile:

1 Like

Seri sonunda canlı kalacağı kesin. Kurdunun adından yola çıkarsak, tamamen uyduruyorum :smiley: , ötekiler Westeros’a saldırırken insanlara yardım edebilir ve gerekirse insanları kıtadan başka bir yere taşıyabilir.

1 Like

Şu mesele işte.

George was once interested in doing a mystery/crime series set in Braavos some years after everything in the 7K settled. A grown Arya was to have a part in it. I doubt he still going to do it but I wonder how would that have been?

1 Like

He tamam; gizem ve suç… ilginç ama tam Braavos’luk bir tür olurdu, manyak bir yer. :smiley:

1 Like

Braavos, kendi başına kitabı hakeden bir yer bencede :slight_smile:

2 Likes

Bana gore iki olasilik var:

Dizideki gibi özgür ruhlu bir şekilde yelken açmak (Batı olması şart değil)
Nymeria’nin içinde ikinci bir hayat

Başka olasılıklar elbette vardir. Euron’dan sonraki hikayesi en ucu açık karakter. Pek çok yere cekilebilir

1 Like