Askeri Lisede Game Of Thrones Soruşturması

Askeri lisede Game of Thrones soruşturması!
İzmir Maltepe Askeri Lisesi’nde öğrencilerine tüm dünyada ilgiyle izlenen ‘Game Of Thrones (Tahtların Oyunu)’ dizisini izlettiren 1’i kadın 4 subayın hayatı kâbusa döndü.

İsimsiz ihbar mektubu ile 2 albay, 1 kadın yarbay ve 1 yüzbaşı; cinsel istismar ve Türklüğe hakaretle suçlandı. 2’nci ihbar mektubu ile 5 subay soruşturmaya eklendi.Game Of Thrones - Taht Oyunları soruşturması!

ABD yapımı Game Of Thrones adlı dizi, İzmir Maltepe Askeri Lisesi’ndeki 1’i kadın 9 subayın hayatını değiştirdi. Dizinin, son sınıf öğrencilerine, yabancı dil eğitimlerini pekiştirme amaçlı izlettirilmesi ile başlayan süreç, imzasız ihbar mektuplarıyla arka arkaya açılan soruşturma sürecini de beraberinde getirdi.

Daha Ayrıntılı Bilgi
Kaynak

mynette okudum saçmalık oldugunu ve ceza almayacaklarını düşünüyorum

Tahtların Oyunu diye çevirmişler O.o

Burası Türkiye normal ve saçma bir şey…Daha neler görücez bakalım…Allah(c.c.) sonumuzu Hayır eylesin inşallah…

bunda böyleyse allahtan spartacüs falan izlemediler o zaman ne olurdu kim bilir…

Türklüğe hakaret ? o_O
Neredeymiş bu hakaret ? Biz niye göremiyoruz ?
Türkleri barbar ve sapık olarak gösteriyormuş Game Of Thrones bunuda öğrenmiş olduk.

Tabi ki haksız bir suçlama ama özgür sanat kavramına bu kadar uzak bir ülkeden başka türlü gelişmeler de beklememek lazım. Cinsel içerikli sahneler yüzünden istismarla suçlanmış öğretmenler belli ki. Dohtrakilerin Türklere benzerliği çok bariz olduğundan da Türklüğe hakaretten. Milliyet,din gibi suni kavramlar insanları istenen yola gütmek için kullanıldıkça böyle adaletsizliklere şaşırmamak gerek.

tabi biz milletcek çok üstünüz süperiz (!) ya bizi kimseye benzetemezler!
bence filmde dothrakilerin türklere benzetilmesi bize bi iltifat olmalı o zaman ki bizi düşününce

O zaman ki biz derken ? Konuyu farklı yerlere çekme lütfen TÜRK ler asırlar boyunca medeniyeti hoşgörüsü ile örnek olmuştur başka ülkeler pisliğini sokaklara yaparken biz hamam kültürünü tanıttık bu yorumunu kınıyorum

Bugün Hürriyet’e gördüm ve çok sinir oldum.

Bence Stark ları Türklere benzetmişlerdir , malum kurt ulus’ u sonuçta ee bizimde kendimizi Bozkurt’tan türeten destanlarımız var, hem starklar da asil hane sonuçta benzer yanımız çok :cool:

olay a gelince ihbar etmişlerdir savcı da ilk bölümü izlemiş ve Zang! diye Jamie ve Serseri nin sahnesini görünce direk kanaatini vermiştir

Starkların sembolü Kurtta daha çok İskandinav ülkelerine benziyolar… Bence de Dotraklardır kesin :slight_smile:

Tolkiende eğer doğruysa Mordor’u Balkan ülkeleri, Türkleri Rhun, İran’ı falan Haradrim liler olarak düşünmüş :slight_smile:

Ama şöyle bişeyde var Türkler her kurduğu devlette adalet bilmem nedir tamam vardı da bu devlete tabi olan diğer halklar niye isyan etti ? Kimseye rahat batmaz.Yani geçmişteki Atalarımızın da işi yürütemediği dönemlerde oldu yürüttüğüde…

Diğer taraftan Avrupalıların bize böyle bişey demeye hakkı yok Ortaçağ’da İngiltere Tıklayın

O verdiğin linkte çok fazla palavra var söylemiş olayım :smile:

Daha neler gorecegiz ya ! Turkluk olmayan bir dizide turkluge hakaret bulunmasi bambaskaymos :slight_smile: icinde efekt bulunmayan sinema filmine en iyi efekt odulu de bu ulkede verildi gerci. Bu iste bir lannister parmagi olmali.

Her gördüğüne okuduğuna inanan birisi değilim öncelikle bunu söyleyim 2 önce sene Avrupa ülkelerine bi bahane sonucu gittik öğrendik yani ilk başta bende inanmadım bizim aşırı fanatiklerin uydurması sandım ama durum böyle…

Hatta şu Habertürk’te bi tarih programı vardı orda söylüyodu Fransız ya da İngiliz pis olduklarından elçiliklerini şehrin dışına taşıttırmışlar :slight_smile:

Misal mezarı yeniden kullanma olayını hiç duymadım. Ve bildiğim kadarıyla öyle bir olay yok. Ha pislik konusunda haklısın ona lafım yok :slight_smile:

Kiliselerin altında kemik lerin bulunduğu mazhzenler varmış ölen kişinin toprakta eti çürüyüp gidene kadar toprakta sonra kilise mahzenlerine alınırmış kemikleri…

Hatta The Pillars Of The Earth diye bir dizi vardı ordan kafatası alıyodu adam kendi kiliselerinde Aziz’in kafatası yangında kaybolunca millet kilisemeye gelmeden vazgeçmesin diye… Sonra Assassin’s Creed oyunlarının birinde sıkça böyle yerlere gidiliyordu… Şimdi bile Paris’in altında var biryer oraya gezi bile düzenleniyor…

Konu farklı yerlere gidiyor yavaş yavaş ama ben tarihimin her parçasıyla gurur duyuyorum TÜRK lüğe hakaret ettiklerinide düşünmüyorum.

Sınıfsız bir göçebe toplumu olmaları ve ata binmeleri dışında neleri benziyor anlamadım. Bize iltifat olmalıymış mış mış. Sen ne biliyorsunki tarihin hakkında Oğuz Kaan hakkında Atilla hakkında Cengiz Han hakkında Sultan Alpaslan hakkında ? Ancak boş boş konuşmaya devam edin atanızı soyunuzu vahşilere benzetin.

Biraz ağır olsada katılıyorum dost…