ASOIAF evreninde geçmiş olaylardan hangilerinin ayrı bir kitap olarak çıkmasını istersiniz?

Başlık uzun oldu ama ne demek istediğimi anlatan bir başlıkta aynı zamanda.
Siz geçmiş olaylardan hangilerinin ayrı bir kitap(serisi) olarak çıkmasını istersiniz?
Aklınıza kitap olarak çıkmasını istediğiniz olaylar geldikçe tekrardan yazabilirsiniz.

Ben iki olayın kitap olarak yazılmasını isterdim.(Diğer istediklerimi yakında yazacağım)
1-Nymeria kraliçenin Rhoynar halkı ile Dorne’ye gidişi ve Martell hanesi ile evlenip Dorne’yi ele geçirmesini ayrı kitapta anlatılmasını isterdim.
2-Robert isyanını ayrıntılı bir şekilde gösteren bir kitap yazılsa fena olmazdı.(Robert’in,Ned’in,II. Aerys’in ve daha nice karakterin gözünden o olayları görmek istiyorum.)O olayları birebir yaşamak farklı bir şey.

1 Like

Ben açıkçası çok uzun soluklu bir seri isterdim. Targaryen krallarının hükümlerini tek tek görsek; her kral bir kitap sürse çok güzel olurdu. Ayrıntılı olarak da Robert’ın İsyanı veya Değersiz Aegon/Ejderhaların Dansı falan güzel olabilirdi

Hmmm Robert İsyanı güzel olur, tek kitaplık iş görür.

Jon ve diğerlerinin çocukluk anılarından oluşan kısa bir hikaye hoş olabilirdi.

Eski Starklar hakkında bir kitap hoş olurdu.

Şafak İmparatorluğu olaylarını konu alan bir kitap da fena olmaz gibi.

2 Likes

Uzun Gece için kitap serisi çıkmasını isterdim.Öncesinde yaşananlar , Uzun Gece sırasında olan olaylar , son olarak Sur’un inşası Gece Kralıyla serinin bitmesi hem pek çok sorunun cevabını almış olurduk hem de soru işaretleri giderilirdi.

Dizinin bu açığı kapatacağını düşünüyorum ama bir kitap, elbette daha ayrıntılı olacağından diziden her daim iyidir.

Kadim Kış Kralları hakkında detaylıca bilgi edinilecek bir kitap isterdim. Neredeyse hiiiç bilgi yok.

Ben Özgür Şehirlerin nasıl Valyria İmparatorluğu tarafından kurulduklarını görmek isterdim. Kim kurdu nasıl kurdu ?

Ve İlk İnsanların savaşları da heyecan verici olabilir

Valyria hanedanları arasında ki entrika savaşları fena olmazdı

Lord Brynden Rivers(Blood Raven) hayat hikayesi onun gözünden okumak çok hoş be güzel olurdu

Oooo evet, ben bu adamı çok ilgi çekici buluyorum hatta Büyük Targ piçleri arasındaki favorimdir. Haliyle Blackfyre İsyanı ile ilgili bir kitap yazılsa ve başat POV’lardan biri olsa çok sevinirim. Tüm kitap, piçlerin gözünden yazılsın hatta ama GRRM’in ömrü yetmez herhalde.

1 Like

Robert İsyanı’nı tüm ayrıntılarıyla okumak çok güzel olurdu. Robert veya Jon Connington POV’u olacak mesela, Robert saklandığındaki düşüncelerini daha iyi duyacağız. Jaime POV’u olsa mesela, Aerys’in Starkları yaktığı zamanı daha iyi göreceğiz. Neyse hayal kurmayalım şimdi :frowning:

1 Like

Robert’ın İsyanı, Blackfyre İsyanları, Ejderhaların Dansı gibi olayları kesinlikle görmek isterdim. Ayrıca Valyrian kıyametini ve Aegonun Yedi Krallığı kuruşunu görmekte hoş olurdu

2 Likes

Yi-Ti imparatorluğunun kuruluşu,altın çağına gelişi ve halkın isyan etmesi, meşhur Kantaşı imparatorunun başa geçmesini anlatan bir seri olsa çok güzel olurdu.Hem kantaşının nereden geldiğini de öğrenmiş olurduk.
Tabi ana pov Kantaşı imparatoru olacak.

1 Like

Corlys Velaryon’un gezilerini onun gözünden okumak çok güzel olurdu hem Essos hakkında daha fazla bilgiye sahip olurduk

1 Like

1- Robert’ın İsyanı
2- Aegon’ın Fethi

1 Like

1) Tywin Lannister’ın Castemere Hanesi’ni yok edişi
2) Oberyn Martell’in Essos’tayken yaşadıkları
3) Varys’in dizide gördüğümüz konumuna erişme süreci
4) Antik Valirya halkının ejderhaları evcilleştirme süreci
5) Mance Rayder’ın nasıl “Duvarın Ötesindeki Kral” olduğu

2 Likes

Şafak İmparatorluğu’nun tarihi
Valyria’nın kuruluşu