ASOIAF Evrenindeki Hangi Din Size Daha Cazibeli Geliyor?

Çok yüzlü tanrı fazlasıyla gizemli, beni cezbetmiyor değil hani. Ancak o evrende var olsam inanacağım tanrı Red God olurdu. Rahibeleri aracılığı ile sürekli varlığını ispat etme peşinde olduğunu düşünüyorum; ispat ediyor da…

Yok 7 köşe tabiri kullanılıyor. Bahsi geçince de halk mal anlamıyor ama onlar bir aslında deniliyor :D.

Ben Euron’a tapıyorum gerisi hikaye.

Old gods derim, insanlara en çok yardım eden ilahlar onlar gibi .)

Yüce Yürek Hayaletinin söylediğine göre güçten düşmüş, sürünmekte ama hala yaşıyorlar… Kendilerine hayrı olmayan canlılar başkasına nasıl yardım etsin? :smiley:

Ve en az kural barındıran :).

Bilmem, her halükâr da tek vasfı ateş görüsünü gönderip, doğruyu göstermesine rağmen yorumlamasını beceremeyen kimselere ihsan da bulunmasındansa bir ilah’ın, warglık gibi zor an’da bile işe yarayacak bir yeteneği veren ilahı tercih ederim (herhalde :grin:).

Bu gönderiyi yanlışlıkla beğenmişim asdas.

Şimdi şu var, bu mesele biraz da ağaçlarla alakalı. Ağaçlar varsa ondan daha güçlüleri yok. Ancak ağaçlar kesilince ayvayı yiyorlar. Bence bu eski tanrılar warglık özelliği sayesinde falan hayatta kalan ancak doğanın içine giren ataların ruhundan ibaret. Tek bağlantı noktası da büvetağaçları.

Net Çok yüzlü Tanrı çünkü tek tek tanrılı din o

Hayatın bir kıvılcımla yanacak ağaçlara bağlı ise yemişim öyle inancı. :smiley: