ASOIAF Evrenine Ne Kadar Hakimsiniz?

ASOIAF ve SİZ başlığı beğenildiği için başka benzer nitelikte bir başlık açmaya karar verdim. İlk başlığımız daha çok “anket” niteliğinde; sizin gözünüzde ASOIAF idi, şimdi ise mini bir bilgi testine benzer şekilde ASOIAF evrenine ne kadar hakim olduğunuzu sınayacağız.

ASOIAF hakkındaki aşağıdaki soruları cevaplamanızı rica ediyorum ama lütfen birbirinizden kopya çekmeyin ya da bir ön araştırma yapmayın, aklınızda ne varsa öyle cevap verin; bilmiyorsanız boş bırakın.

ASOIAF SINAVI

1. Seri başladığı zaman Stark çocuklarının yaşları neydi?
  2. Robert Baratheon’un Kuzey’e gelme sebebi nedir?
  3. GRRM için asoiaf serisi ne zaman başlıyor?
  4. Warg ve Deri değiştiren arasındaki fark nedir?
  5. Sansa Stark’ın ilk aşkı kimdi?
  6. İlk Uzun Gece gerçekte kaç bin yıl önce gerçekleşmiştir?
  7. İlk Aegon’dan son Aegon’a kadar 5 Targ kralının lakaplarını yazınız. (Yani tüm Aegon isimli kralların lakapları)
  8. Daenerys Targaryen’in aksanı nedir?
  9. İlk Yüzsüz İnsanlar (muhtemelen) hangi büyük olaydan sorumludur?
  10. Sandor, Arya’yı hangi olay sonrası hazırlıksız yakalayarak kaçırmıştır?
  11. Jon Snow, Mahzen Mezar rüyalarını ne zaman görmeye başlamıştır?
  12. Tyrion’un babası Tywin’i öldürme sebebi nedir?
  13. Şu ana kadar gördüğümüz üç R’hllor rahibinin ismini yazın.
  14. Jon Con. Aegon’u büyütmeye başlamadan önce hangi paralı asker birliğinde hizmette bulunmuştur?
  15. Euron Greyjoy, hangi olay üzerine Batıdiyar’dan sürgün yemiştir?
  16. Cersei’nin çocukken öldürdüğü arkadaşının ismi nedir?
  17. Jaime ne sebeple Cersei’nin yardım çağrısına kulak tıkamıştır?
  18. Ned Stark’ın planlarını Cersei’ye deşifre eden kimdir?
  19. Arya Stark’ın Ölüm Duası’ndaki isimler nelerdir?
  20. Jon Snow, Robb’un varisi sıfatıyla hangi krallık/ların kralı unvanına sahiptir?

Her bir soru 5 puan niteliğindedir, sizler cevapladıktan sonra ben sizlerin cevaplarınıza göre puanlama yapacağım ve sonra tüm soruların cevaplarını yayımlayacağım inşallah.

DİKKAT! Soruları TAM CEVAPLAYIN. Bazı soruların birden fazla cevabı var, eğer yarım cevap verirseniz, yanlış cevap vermiş kabul edeceğim.

7. soru için bazı kralların birden fazla lakabı var, bir tanesini yazsanız yeterli.

1. Jon 14 Robb 14 Sansa 12 Arya 9 Bran 7 rickon 3(Rickonu biliyorum da unutmuşum saymayı, soruyu sayıp saymamak quenn’e kalmış)

2. Ned Stark’ı kral eli olarak atamak ve oğlunu Ned’in varisiyle nişanlamak ama fazla basit soru tam cevap oldu mu emin değilim bu yüzden Drogo Dany nişanı gibi nedenleri de saymak lazım mı?
    3 . Harrenhal??
    4 bir fark var mıymış?

3. Ser Waymer Royce

4. 8 bin

5. Fatih Aegon
    Zalim Maegor
    Arabulucu Jaeharys
    Genç ejder Daeron
    Değersiz aegon
    İyi kral Daeron
    Olanaksız Aegon

6. Bilmiyorum

7. Valyria Kıyameti

8. Arya’nın ailesine teslimiyle ilgili plan değişikliğine sinirlenip atarlanıp bir süreliğine gruptan uzaklaşması üzerine(aryw baştq sancaksızlardan birisi zannetmiş, geri döneceğini söylemiş ama Sandor yakalamıştır)

9. Çocukluğundan beri diye biliyorum. Sam’e böyle rüya gördüğünğ anlattıktan sonra bir dene daha gördüydü.

10. Tysha meselesi. Tyrion Tysha nerede söyle diye tehdit etmiş ancak Tywin umursamayınca oklamıştır.

11. Melisandre Moqorro Benerro

12. Altın Mürettebat

13. Victorian’ın karısına tecavüz etmesi

14. Melera. Ama teorileri gerçek gibi yansıtmasak keşke .s

15. Biraz ucu açık çünkü birden fazla yaptı bunu Jaime. Ama sonuncusunu diyorsan Brienne Sandor Sansa’yı ele geçirdi dedi ve Brienne ile gitmeyü tercih etti. Zaten Cersei’den boynuzlanmaktan ötürü soğumuştu.

16. Sansa

17. İlyn Payne Hound Cersei Joffrey

18. Kuzey ve Nehir kralı. İlk insanlaeın kralı.

• Seri başladığı zaman Stark çocuklarının yaşları neydi? = Robb 14, Jon 14, Sansa 11, Arya 9, Bran 7 , Rickon 3

• Robert Baratheon’un Kuzey’e gelme sebebi nedir? = Ned Stark’ı Kral Eli ilan etmek.

• GRRM için asoiaf serisi ne zaman başlıyor? = Bilmiyorum ama Robert İsyanı olabilir.

• Warg ve Deri değiştiren arasındaki fark nedir? = İkisi de aynı değil mi?

• Sansa Stark’ın ilk aşkı kimdi? = Bilemiyorum ama Loras Tyrell neden olmasın?

• İlk Uzun Gece gerçekte kaç bin yıl önce gerçekleşmiştir? 8 diye biliyoruz ama bu aralar 5 olduğu söyleniyordu sanırım.

• İlk Aegon’dan son Aegon’a kadar 5 Targ kralının lakaplarını yazınız. = Fatih, Zalim, Kutsanmış, Deli, Arabulucu vardı bir de sanırım.

• Daenerys Targaryen’in aksanı nedir?

• İlk Yüzsüz İnsanlar (muhtemelen) hangi büyük olaydan sorumludur? Valyria Kıyameti

• Sandor, Arya’yı hangi olay sonrası hazırlıksız yakalayarak kaçırmıştır? = Yüce Yürek Hayaletinin oraya gidip Ned Dayne le konuştuğu yerden sonra Beric’in çetesinin Nehirovaya gitmeyeceğini duyunca kaçtığı sırada.

• Jon Snow, Mahzen Mezar rüyalarını ne zaman görmeye başlamıştır? = Sur’a gidince

• Tyrion’un babası Tywin’i öldürme sebebi nedir? = Fahişe demesi. Bir de Tyrion’u ölüme mahkum etmesi

• Şu ana kadar gördüğümüz üç R’hllor rahibinin ismini yazın.= Melisandre Moqorro Benerro

• Jon Con. Aegon’u büyütmeye başlamadan önce hangi paralı asker birliğinde hizmette bulunmuştur? = Altın Mürettebat

• Euron Greyjoy, hangi olay üzerine Batıdiyar’dan sürgün yemiştir? = Victarion’un karısına can sıkıcı şeyler yapması

• Cersei’nin çocukken öldürdüğü arkadaşının ismi nedir? = Cadının Yanına Beraber Gittiği Arkadaş

• Jaime ne sebeple Cersei’nin yardım çağrısına kulak tıkamıştır? = Sansa’yı kurtarmak için sanırım. Oradan o yola çıkacaktır çünkü hatırladığım kadarıyla o bölümde kış geldiğini anlamasından başak bir şey yok

• Ned Stark’ın planlarını Cersei’ye deşifre eden kimdir? = Baelish

• Arya Stark’ın Ölüm Duası’ndaki isimler nelerdir? = Tazı, Sör Gregor, Vadeci, Tatlı Raff, Polliver, Sör İlyn ve Sör Meryn, Kral Joffrey ve Kraliçe Cersei

• Jon Snow, Robb’un varisi sıfatıyla hangi krallık/ların kralı unvanına sahiptir? Kuzey ve Nehir Toprakların Kralı.

Paylaşım için çok teşekkür ederim :smile:

Arkadaşlar, Aegon’ları saymanızı istedim; ilk 5 Kralı değil. İlk Aegon’dan son Aegon’a kadar 5 Targ Kralı… :slight_smile: @Symmachus @DulFeryadi0

Fatih Aegon
Mal Aegon(lakabı yok diye biliyorum .s)
Ejderfelaketi Aegon
Değersiz Aegon
Olanaksız Aegon

1 Like

Ben bu konuda sınıfta kalacağım için pas demekle yetineceğim : d Kitapları yeni okumuş olsaydım hiç kaçırmazdım ama :smiley:

1 Like

Fatih Aegon ve Aegonları :sunglasses:

1 Like
    Jon 14, Robb 14, Sansa 11, Arya 9, Bran 7, Rickon 3

2. Robert Baratheon’un Kuzey’e gelme sebebi nedir?
    Jon Arryn öldüğü için Ned’i Kral eli yapmak istemesi

Bilmiyorum

Aynı şey değil mi ya :sweat_smile:

Waymar Royce

8.000

7. İlk Aegon’dan son Aegon’a kadar 5 Targ kralının lakaplarını yazınız. (Yani tüm Aegon isimli kralların lakapları)
    Fatih Aegon, Değersiz Aegon sadece bunları biliyorum unuttum diğerlerini :joy:

Valyria Kıyameti

Sur’a geldikten sonra

Suçsuz yere idama mahkum edilmesi

Melisandre, Thoros, Moqorro

14. Jon Con. Aegon’u büyütmeye başlamadan önce hangi paralı asker birliğinde hizmette bulunmuştur?
    Golden Company

Kardeşi Victation’un karısına tecavüz ettiği için

Onu defalarca aldattığı için ve karakter gelişiminden dolayı

Baelish

Joffrey, Cersei, Tazı, Dağ, Ilyn Payne, Poliver, Tatlı Raff

20. Jon Snow, Robb’un varisi sıfatıyla hangi krallık/ların kralı unvanına sahiptir?
    Kuzey ve Nehir ropraklarının

1-Jon 14, robb 14, sansa 11, arya 9, bran 7, rickon 3

2-Ned’e kral eli makamını teklif ve arada Lyanna’nın türbesini ziyaret.

3-Heralde Brann’ı kaçak karganın idamına götürdükleri povdu.

4-Varg kurtlara girebilen derdeğiştirenlere denir. Derideğiştirenlerin hepsi kurda giremez.

5-Sura giderken uğrayan Waymar Royce.

6-8000

7-Fatih, Büyük, Ejderfelaketi, Değersiz, Egg-Olanaksız

8-Yüksek Valyria

9-Valyria kıyameti

10-Arya’nın kardeşlikten kaçması sonrası.

11-Sur’da.

12-İdama mahkum etmesinin yanı sıra eski sevgilisiyle birlikte olması.

13-Mel-Thoros-Moqorro

14-Altın Mürettebat

15-Victarion’un karısına tecavüz ettiği için.

16-Melara Hethherspoon.

17-Aldatıldığına iyice emin olup Cersei’nin içindeki kötülüğü ve kendisini kullandığını farkettiğinde.

18-Sansa

19-Joff-Cersei-Hound-Mountain-ilyn payne-polliver-rafford-dunsen-chiswyck-amory lorche, meryn tyrant, weese, vadeci

20-Kuzey ve nehir toprakları.

Robb 14 Jon 14 Sansa 11 Arya 9 Bran 7 Rickon 3
  2. Robert Baratheon’un Kuzey’e gelme sebebi nedir? Ned Stark ı kral eli ilan etmek ve lyanna yi ziyaret etmek
    1990
    Warg büvet ağaçlarından görüler ve rüyalar görür deri değiştirenler başka hayvanları kontrol eder
    Joffrey
    Tarihe göre 8 bin gerçekte 6 bin
    Fatih Aegon
    Degersiz Aegon
    Olanaksiz Aegon
    Valyria aksanı
    Valyria kiyameti
    Beric dondarrionu öldürmesinden sonra
    Eddard Stark öldükten sonra
    Shae,tyrion u idam edecek olmasi ama asil neden Tysha
    Moqqoro Melisandre Thoros
    Altin murettabat
    Kardeşini öldürmesi
    Bilmiyorum
    Cersei nin bir cok kisiyle yatmasi ve brienne
    Sansa
    Hepsinu hatirlamiyorum
    Kuzey in ve Nehir Topraklarinin krali

3 8 9 11 14 14
Ned’i el ilan etmek ve Sansa-Joff evliliği
Summerhall trajedisi
Warg sadece kurt ve köpek, deridegistiren hepsi
Waymar Royce
8000
Fatih, bilmiyorum, Ejder Felaketi, Değersiz, Benzersiz
Bilmiyorum
Valyria Kıyameti
Bu soruda ne kastedildigini anlamadım
Bilmiyorum
Tysha’ya fahişe demesi
Moqorro, Melisandre, Benerro
Golden Company
Victarion’un tuz karisiyla iliskiye girme/tecavüz etme (gerçeği hangisiyse)
Malora Heatspon (soy adindan emin degilim)
Lancel ile yattigini ogrendigi için
Sansa
Cersei, Ilyn, Dunsen, Gregor (gerisini hatirlamiyorum)
Kuzey ve Üç Dışlı Mızrak

Seri başladığı zaman Stark çocuklarının yaşları neydi? Jon Robb 14 Sansa 12 Arya 9 Bran 7 Rickon 3
Robert Baratheon’un Kuzey’e gelme sebebi nedir? Jon Arryn ölünce Krall eli Görevini Ned’e vermek. birde Sansa ile Jofreyin nişanı için
GRRM için asoiaf serisi ne zaman başlıyor? Ak gezenlerin saldırısıyla mı :o
Warg ve Deri değiştiren arasındaki fark nedir? warg zaten derideğiştiren demek değil mi :s
Sansa Stark’ın ilk aşkı kimdi? Loras Tyrell
İlk Uzun Gece gerçekte kaç bin yıl önce gerçekleşmiştir? 1000 biliyorum yanlış ama :smiley:
İlk Aegon’dan son Aegon’a kadar 5 Targ kralının lakaplarını yazınız. (Yani tüm Aegon isimli kralların lakapları)
İmkansız Aegon, egg
Değersiz Aegon (hiç sevmem şişko)
Ejderha Felaketi Aegon (kendisi eggden sonra en sevdiğim Aegon babasından dolayı sanırım çok severim :d)
Gaspçı Aegon (günahım kadar sevmem o taht senin hakkın değildi )
Fatih Aegon
Daenerys Targaryen’in aksanı nedir? Bilmiyorum
İlk Yüzsüz İnsanlar (muhtemelen) hangi büyük olaydan sorumludur? Valyria kıyameti ?
Sandor, Arya’yı hangi olay sonrası hazırlıksız yakalayarak kaçırmıştır? Red wedding
Jon Snow, Mahzen Mezar rüyalarını ne zaman görmeye başlamıştır? Ben Robb öldükten sonra diye hatırlıyorum
Tyrion’un babası Tywin’i öldürme sebebi nedir? Babasının şerefsiz olması :d Sevgilisi ile yatması onu hiç sevmemesi vs vs
Şu ana kadar gördüğümüz üç R’hllor rahibinin ismini yazın. Mel, Şu victoryanın rahibi ve Myr’li Thoros
Jon Con. Aegon’u büyütmeye başlamadan önce hangi paralı asker birliğinde hizmette bulunmuştur? ikinci kardeşler miydi Tyrionda katılmıştı inş sallamadım :smiley:
Euron Greyjoy, hangi olay üzerine Batıdiyar’dan sürgün yemiştir? kaçakçılık ?
Cersei’nin çocukken öldürdüğü arkadaşının ismi nedir? bilmiyorum
Jaime ne sebeple Cersei’nin yardım çağrısına kulak tıkamıştır? Nehir topraklarında duydukları ve tyrionun onu aldattığını öğrendiği için?
Ned Stark’ın planlarını Cersei’ye deşifre eden kimdir? Sansaaaa
Arya Stark’ın Ölüm Duası’ndaki isimler nelerdir? Cersei, Ilyn Payne ,Jofrey,Sandor Cleganne
Jon Snow, Robb’un varisi sıfatıyla hangi krallık/ların kralı unvanına sahiptir? King The North :slight_smile:

Rickon 4
Bran 7
Arya 9
Sansa 13
Robb ve Jon 15

Ned Stark’ı kral eli olması için onurlandırmak (çünkü eski kral eli Jon Arryn ölmüştü)

1990 sanırım, kendisi İngiltere Duvarı’nı ziyaret ettiğinde ilk kez bu fikri edinmişti

Warglar özel olarak köpeklere derideğiştirenlerdi yanlış hatırlamıyorsam (ayrıca kurtlara)

Yakışıklı Prens Joffrey :stuck_out_tongue:

8000?

Fatih Aegon
Aegon (bunun lakabı yoktu ki yani şerefsizdi sadece)
Ejderhafelaketi Aegon
Değersiz Aegon
Diğeri de Egg

Soruyu anlamadım ama Tyroshtur herhalde

Valyria Kıyameti

Bir kehanet üzerine İkizler e gitmekten vazgeçiyordu BWB, Arya da kaçıp saklanıyordu

Ned’in mahkum olduğunu öğrendikten sonra Sam’e söylüyordu sanırım

Eski fahişe karısıyla ilgili yalan söylediği için; Aslında Tysha Olayı bir kurmaca değilmiş

Melisandre, Thoros of Myr, Moqorro

Golden Company değil mi ya?

Victarion’un karısıyla yattığı içindi sanırım

Off bunu acayip unuttum. Üzgünüm. Hangisi olduğunu da tam anlamadım. Bir arkadaşı Maggy’den sonra kuyuda boğuluyordu

Onun kendisini Ay Oğlan ve Karakazanlarla aldattığını öğrenmiştir

Az kalsın Petyr diyordum ama hatırladım. Sansa Prensten ayrılmamak için gidip anlatıyordu her şeyi

Joffrey, Cersei, Tazı, Dağ, Polliver, Tickler, Sweet Raff, Sör Meryn, Sör Ilyn
Bu kadar hatırlıyorum (kitapta Walder yoktu herhalde)

Kuzey ve Nehir Toprakları Kralı; fakat bize varisin Jon olduğu tam olarak verilmedi

Evet, şimdiye kadar ki verilen cevapların puan durumu… :slight_smile:

@Symmachus 50 puan (Mal Aegon iyiydi, lakabı var. :slight_smile: )

@DulFeryadi0 45 puan. Arya’nın duası eksik ve Robert niye geldi sorusu da eksik.

@Jonstark 45 puan. Dulferyadı ile aynı :smiley:

@The_Sworn_Sword 70, yıkıyorsun :smiley:

@ThomasShelby 40 puan, kitapları yeniden oku. :slight_smile:

@ElissaFarman 50 :slight_smile:

@Nynaeve 20. Amanın dersten kaldın, tazele kitapları. (Bu arada Tywin’in ölme sebebi şerefsiz olması güzeldi :smiley: )

@Afalinaemre 60, tebrikler. Swornd’dan sonra en yüksek puan senin ve ayrıca özel bir tebriği de hak ediyorsun ama onun sebebini sonra öğrenirsin. :slight_smile:

Evet, cevapları açıkamak için sizlerin de katılımlarınızı bekliyoruz efem :slight_smile: @Likyali @sakura @LordBloodRaven @Sarquist @Zeynep @alpaltu @Alya_Akbas @Muratkocak @JoshFaraday @tilki @obsidyen @Robb-Stark @ladyforlorn @AeroHotah @Turan @ichigo @Brandon_Stark @JaqenHgar

Bir iki tane dışında zor soru yok, gözünüz korkmasın. Haydi, yazmayanı Ötekiler alsın… Hayırlı bayramlar… :smiley:

3 Likes

@YeniAy_Ottoman Ben demiştim ama çünkü her şeyi unuttum :rofl: kitaplarıda 2013 okuduğumu düşünürsek benim unutkanlığım ile normal sonuç ne yapayım :d Sınıfta kaldımm :smiley:

Sağlık olsun ya, ne olacak. Gerçekten baya olmuş, olağan söylediğin gibi.Sen yine oku bak, vakti gelmiş. :smiley: Yeni kitap çıkmadan önce tazelemiş olursun :slight_smile:

Pdfleri vardı sanırım okuyabilirim :smiley: Martine kızıp tüm kitapları sattım çünkü elimde kitap kalmadı :smiley:

O kadar kötü mü yapmışım ya :grinning:

Bunu söyleyince yazmayanlar da yazmaya başlıyor bu sözde bir şeyler var ama neler ?

Aboooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo :scream::scream::scream::scream::scream::scream::scream::scream::scream::scream::scream::scream::scream::scream::scream::scream::scream::scream::scream::scream::scream::scream:

Nasıl yani? Ne zaman olu bu? Hiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Şokkk.

PDF var da dikkat et eksik bölümleri olanlara denk gelme; misal ben baktığımda 3. kitapta 1 Arya POV, 5. kitapta da Theon POVlardan 1 tane eksik idi.

Az birazcık :slight_smile:

Millet Ötekiden korkuyor :smiley:

• Seri başladığı zaman Stark çocuklarının yaşları neydi?

Jon 14 , Robb 14 , Sansa 11 , Arya 9 , Bran 7 , Rickon 3

• Robert Baratheon’un Kuzey’e gelme sebebi nedir?

Jon Arryn’in ölümünden sonra Ned Stark’ı Kral Eli ilan etmek için. KL’den çağırsa Ned gelmezdi çünkü.

• GRRM için asoiaf serisi ne zaman başlıyor?

Harrenhal Turnuvası herhalde.

• Warg ve Deri değiştiren arasındaki fark nedir?

Warg bi şekilde Deri değiştirenlerden daha fazlasıydı ama unuttum.

• Sansa Stark’ın ilk aşkı kimdi?

Waymar Royce diyeceğim ama Jeyne ile karıştırıyor olabilirim. Neyse Waymar Royce diyorum.

• İlk Uzun Gece gerçekte kaç bin yıl önce gerçekleşmiştir?

8000

• İlk Aegon’dan son Aegon’a kadar 5 Targ kralının lakaplarını yazınız. (Yani tüm Aegon isimli kralların lakapları)

Fatih Aegon
Bilmiyorum
Bilmiyorum
Değersiz Aegon
Bilmiyorum

• Daenerys Targaryen’in aksanı nedir?

Valyria ?

• İlk Yüzsüz İnsanlar (muhtemelen) hangi büyük olaydan sorumludur?

Valyria kıyameti diyeceğim ama

• Sandor, Arya’yı hangi olay sonrası hazırlıksız yakalayarak kaçırmıştır?

Lord Beric’in onun hakkında Pelit Kalesi fikirlerini öğrenince kaçıp gitmek istiyordu sanırım. Handan uzaklaştığında Tazı onu kaçırıyordu.

• Jon Snow, Mahzen Mezar rüyalarını ne zaman görmeye başlamıştır?

Stannis’in kuzey teklifinden sonra ?

• Tyrion’un babası Tywin’i öldürme sebebi nedir?

Tysha olayı.

• Şu ana kadar gördüğümüz üç R’hllor rahibinin ismini yazın.

Melisandre , Thoros of Myr , Moqorro.

• Jon Con. Aegon’u büyütmeye başlamadan önce hangi paralı asker birliğinde hizmette bulunmuştur?

Altın Mürettebat.

• Euron Greyjoy, hangi olay üzerine Batıdiyar’dan sürgün yemiştir?

Victarion’un karısına tecavüz etmesi.

• Cersei’nin çocukken öldürdüğü arkadaşının ismi nedir?

Doreas ?

• Jaime ne sebeple Cersei’nin yardım çağrısına kulak tıkamıştır?

‘Lancel , Sör Osmund ve muhtemel Ay Oğlan ile yatıyordu…’

• Ned Stark’ın planlarını Cersei’ye deşifre eden kimdir?

Sansa malı.

• Arya Stark’ın Ölüm Duası’ndaki isimler nelerdir?

Polliver , Tatlı Raff , Vadeci , Dağ , Tazı , Cercei , Joffrey , Ilyn Payne.

• Jon Snow, Robb’un varisi sıfatıyla hangi krallık/ların kralı unvanına sahiptir?

Kuzey Kralı , Üç Dişli Mızrak Kralı.