Asoiaf Serisinin Yan Kitapları hakkında

Arkadaşlar, Buz ve Ateşin Şarkısın’da ki;
Taht Oyunları
Kralların Çarpışması
Kılıçların Fırtınası
Kargaların Ziyafeti
Ejderhalarla Dans kitaplarını okudum.
Ve serinin bazı yan kitaplarının çıktığını biliyordum ama son zamanlarda öğrendiğim kadarıyla bir yan seri ve bir de Tyrion için bir kitap daha çıkmış. Ve de Targaryen dönemiyle ilgili bir seri daha.Bu kitaplar bildiğim kadarıyla hiçbir yayınevi tarafından çevrilip basılmadı.Bu yan kitapların ne zaman çıktığını ve konularının ne olduğunu tam olarak bilmiyorum. Veya kaç tane yan kitap olduğunu. Bilenler lütfen bu konu altında yan kitapların neler olduğunu ya da mümkünse eğer -ingilizce bile olsa- ulaşabileceğim bir link veya satın alabileceğim bir site varsa paylaşarak benim gibi konu hakkında bilgisi olmayan ve bu durumdan rahatsız olan arkadaşları bilgilendirirse sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

0 Likes

Dunk ve Egg’in masalı var 3 kitap forum donanım haberde bulabilirsin bunları.
Prenses ve Kraliçe var @lanre arkadaşımız çevirdi. Forumda bulabilirsin.
Tyrion için çıkan kitap onun sözlerini anlatıyor önemli değil

0 Likes

Seriye ilk başladığım zamanlarda Dany ile ilgili bir kitap daha yazılmış diye duymuştum ama

0 Likes

onu bilmiyorum ama dun ve egg’in olayı çok güzel Blackfyr isyanından sonra batı diyarı anlatıyor. Prenses ve Kraliçe bir ustadın ağzından geçiyor

0 Likes

İngilizce olarak satın alabileceğim veya serinin yayınlandığı bir site var mı?

0 Likes

dunk ve egg’i söylediğim gibi forum donanım haberde bulabilirsin orada orjinalide var diye biliyorum ama googledan ingilizcesini pdf olarak rahatça bulabilirsin. Eğer Prenses ve Kraliçe yi istersen ingilizce lanre ye mesaj at o sana verir link eminim

0 Likes

Tamam bilgilendirme için teşekkür ederim saol. :slight_smile:

0 Likes

http://forum.donanimhaber.com/m_88457082/f_/key_dunk%2Bile%2Begg//tm.htm#88457082 bu linkden okuyabilirsin ama ingilizcesi yok ne yazık ki.

1 Like

Bu eski konuyu hortlatıyorum kusura bakmayın. Donanım haberde Dunk ve Egg in sadece birinci kitabı açılıyor onu okudum. Diğerleri açılmadı. Serinin devamına nasıl ulaşabilirim ? Forumda, arşivinde yan kitapların Türkçe çevirisi olan varsa bana bana link atarsa çok duamı alır.
Birde ben epey Fransız kaldım bu yan kitaplardan yeni haberim oldu. dunk ve egg serisi var, prenses ve kraliçe var, birde tyrion un sözleri var başka yan kitap çıktı mı?

1 Like

Bu başlığı tekrar dan aktif edeblriz…

0 Likes

—— Amme hizmeti——
Yan kitapların pdf’ini isteyene e mail olarak atarım.

0 Likes

Hortlatıyorum umarım sorun olmaz. Şu an Dunk ile Egg’in hikayelerini okuyorum. O bittikten sonra prenses ve kraliçeyi okuyacağım. Peki başka okumam gereken yan kitap var mı Ateş Ve Kan dışında?

0 Likes

buz ve ateşin dünyası var
birde 6. kitaptan yayınlanan povlar var onlarıda okunuz mu yada okumayı düşündünüz mü

0 Likes

Uzun zamandır bir ara okuyacağım diyorum ama hala okumadım :sweat_smile: Cevap için teşekkürler.

1 Like

bende tekrar okumaya niyetleniyor sonra vazgeçiyorum :smiley:

0 Likes

Buz ve ateşin dünyasının pdfsini nerde bulabilirim

0 Likes