Ateş Tarlası - 1. Bölüm

#1

Ateş Tarlası - Giriş

‘‘Majesteleri’’, diyerek içeri girdi Mael. ‘‘Fırtına Burnu’ndan bir mektup geldi, kuzeniniz Arch tarafından yazılmış’’.

‘‘Oku.’’ dedi Kral Loren. ‘‘Fırtına Burnu düşmüş Majesteleri’’ dedi Mael. ‘‘Aegon Targaryen’in piç kardeşi Orys Kral Argilac’ı öldürerek kalesini ve topraklarını almış, tüm kale halkı katledilmiş.’’

Bu işin bu kadar uzayacağını tahmin etmemiştim. Aegon’un karaya çıkışından itibaren Westeros bir kaos içindeydi. Ejderhalarla ilgili hikayeler dilden dile dolanıyor, Aegon’un tüm Westeros’u yakacağı konuşuluyordu. Kaya Kralı Loren Lannister bu işe bir son vermenin zamanını geldiğini düşünüyordu artık.

‘‘Kral Mern’e bir mektup yazacağım, parşömen ve kuş tüyü kalemimi getir’’ dedi Mael’e. ‘‘Bu iş daha fazla uzamayacak.’’

(Giriş bölümü olduğundan dolayı kısa tuttum. Umarım beğenirsiniz :smile:)

#2

Güzel başlangıç olmuş… Orys’e karşı ne olacak bakalım. Eski insanlar iyiydi be… :DDD
Devamını bekliyorum.

#3

Giriş iyi olmuş bakalım devamını bekliyoruzzz…

#4

Güzel olmuş devamını merak ediyorum…
Ayrıca burda böyle hikaye yazanları görünce benimde bişeyler yazasım geliyor ama rezalet bişeyler çıkacak ortaya diye korkuyorum :slight_smile:

#5

güzel olmuş

#6

Bende Aegon’un fethini yazmak istemiştim ama Azor Ahai dönemi daha çekici gelmişti :slight_smile:
Güzel olmuş şimdilik devamı nasıl olacak merak ediyorum :slight_smile:

#7

şu an biz arkadaş gurubyla robertın isyanını yazmaya başladık :))

#8

Ateş Tarlası - 1.Bölüm

‘‘Bu mektubu sen götüreceksin.’’ dedi Mael’e. ‘‘Kuzgunlara emanet edilemeyecek kadar önemli.’’ Şafak vakti yola çıktı Mael. Yanında Casterly Kayası’nın en iyi 5 muhafızıyla birlikte. Yolda birçok boş köyle karşılaştılar. İnsanlar köylerini terk ediyor, sözde güvenlik için Lannis Limanı’na sığınıyorlardı.

Yüksek Bahçe’ye yaklaşırken Gardener Hanedanı’na bağlı gözcüleri gördüler.
’‘Kral Mern’e mesaj iletmemiz gerekiyor. Kral Loren’in emri.’’ dedi Mael. ‘‘Kral kampta. Yaklaşık iki saat yolumuz var. Benimle gelin.’’

Kampa vardıklarında sancaklar güneşin doğumuyla yavaş yavaş belli oluyordu. Eski Şehir’den Hightower, Parlaksu Kalesi’nden Florent, Boynuz Tepe’den Tarly. Daha birçok tanımadığı sancak vardı Mael’in.

‘‘Burada kalın.’’ dedi gözcü. ‘‘Kral musait olduğu zaman sizi çağıracaktır.’’ Beklemeye başladılar. Saatler geçti, güneşin terleten sıcaklığı kendini hissetirmeye başladı. Öğlen olmuş olmalı.

‘‘Lannister adamları, Kral sizi bekliyor.’’ diye bağırdı bir ses. Kralın yeşil ve sarı tonlardan oluşan kadife çadırını gördüler. Üstüne bir el şekli oluşturacak şekilde yakut taşları kakılmıştı. İçeri girdiler.

‘‘Oturun’’ dedi Kral Mern. ‘‘Değerli dostum Loren’i görmeyeli uzun zaman oldu. Umarım iyi haberler getirmiştir.’’ Yaya olarak geldiğimden mesajın önemini anlamış olmalı. Kral Mern mektuba bir göz attıktan sonra döndü, ‘‘Plan işe yarar gözüküyor.’’ dedi. ‘‘Loren sancaktarlarını çağırıp benimle Acı Köprü’de buluşsun. Oradan yola koyulacağız.’’

Geri yola koyuldular. Ellerinde Mern’in mektubuyla birlikte. Bu olamaz, eğer Aegon’a karşı savaşırsak… Casterly Kayası’yla birlikte yanında kamp yapan askerleri gördü Mael. ‘‘En az 20.000 kişi.’’ dedi muhafız başı Mael’e. Loren, bunu Mern’den önce düşünmüş olmalı.

#9

Güzel olmuş ama kısa devamını bekliyorum…

#10

Evet, mecburen kısa tuttum. Uzun yazarsam 3 bölümde biter hikaye.

#11

Devamını bekliyorum ayrıca neden 3 bölümde bitiyor ki anlamadım?