Ateş ve Kan: Ateş Solucanları ve Aerea Targaryen

aerea-targaryen
kan-ve-ateş
ateş-ve-kan
asoiaf
fire-and-blood

O kadar büyük bir güçten bahsetmiyorum zaten belki Balerion Aerea’nın zihnini kontrol edebilir diye düşündüm kendisi ile gelmesi için belki de amacı Valyria’da neler olduğunu Aerea aracılığı ile Targaryen’lere göstermektir. Bu seride ki ejderhalarin sadece sürücüsüne itaat etmekten başka birşey yapamadıkları bence basite kaçmak olur daha ejderhalar hakkında çok az sey biliyoruz ve bu olayda ki gibi biraz detaylı şeyler görünce çok şaşırıyoruz bu da aslında ejderhaların çok daha kompleks olduklarını düşündürüyor ve açıkçası bana tekrar hiçbirşey bilmediğimizi hatırlatıyor, hepimiz Jon Snow’uz :slight_smile:

Yok, fazla lotr’a kaçar söylediğin şekilde “azcık” bile olsa. Bir çeşit ejderhanın insan warglaması olayına dönüşür ki GRRM’in tarzı için aşırı fantastik. Buna dair zaten bir şey görmedik hiçbir zaman.

GRRM, bu kitabı okusa Dany, ejderhaları hakkında birkaç faydalı bilgi edinirdi diyor. Bu açıdan kitabı ilgi çekici buluyorum. :slight_smile:

Dany bu kitabı okursa bilgi edinirmiş. Acaba Martin böyle bir şeyi niye ekledi kitaba ?

Ejderhalar hakkında biraz fikir sahibi olur, dedi.

Anladım teşekkürler. Kastettiğim kısım şuydu : Martin bu olayı niye ekledi ?

Hmmm öncelikle GRRM, en sevdiğin Targ kralının iyi kral olduğunu söyledi ama sakin ve barış döneminin sıkıcı olduğunu da bu yüzden en başta biraz sorun, sıkıntı yapmak istemiştir.

Diğer yandan Valyria ve ejderhalar hakkında biraz bilgi vermek istemiştir.

Gayet mantıklı bir cevap oldu. Teşekkür ederim :slight_smile:

Ne demek efem, her daim bekleriz. :grin:

Dany olur da Kraliçe olursa, okur bu kitabı :smile:
Bunlar Aliüstat Glydayn’ın notları / yazıları ve Üstat Yandel’in elindeler, hatta Buz ve Ateşin Dünyası’nı yazarken Yandel Targaryen hanedanı konusunda bu notlardan / yazılardan faydalanmıș.
Bazı fanlar Martin’in “Daenerys bu kitaptan epey faydalanabilir” derken aslında bir mesaj çaktığını düşünüyorlar.

Bahsi geçen konuşma. George R.R. Martin Says Daenerys Can Learn Something From His New Book Fire & Blood

“This is a book that Daenerys might actually benefit from reading, but she has no access to Archermaester Gyldayn’s crumbling manuscripts. So she’s operating on her own there,” Martin says in the clip. “Maybe if she understood a few things more about dragons and her own history in Essos, things would have gone a little differently.”

So, what could be some of these details?

As he noted in another one of these videos, Daenerys ancestor Aegon the Conqueror decided to take over Westeros and unify the Seven Kingdoms, not out of a pure desire for power, but a vision.

“There is a lot of speculation that in some sense he saw what was coming 300 years later, and wanted to unify the Seven Kingdoms to be better prepared for the threat that he eventually saw coming from the north—the threat that we are dealing with in A Song of Ice and Fire ,” Martin said.