Aurane Waters'ın Amacı Hakkında

Bildiğiniz üzere Aurene Waters, nam-ı diğer Driftmark piçi Cersei’nin Donanma Amiraliydi. Cersei o Valyria kökenli, tıpkı Rhaegar gibi ^^ diye hafif abazanlıkla onu konseye almış, güzelce donanma kurdurmuş ve çocuk donanmayı alıp kaçmıştı.

Ortaya iki görüş atıldı, Stannis’e katıldı veya basamaktaşlarına korsan olmaya gitti.

Şimdi zaten en ufak bir askeri hareketlilik olsa hemen Stannis’i buluyorlar. Onu geçiyoruz. Basamaktaşı ihtimali daha yakın duruyor. Ancak bu seride böyle söylenen şeylerden genelde hiçbirisi gerçekleşmez.

Bence bu Aurene Waters Daenerys’in koca adaylarından birisi olacak. Kendisinde Valyria kanı var. Daha önce bir Valeryon piçi olup Ejder sürücüsü olan birisi hakkında(Addam Valeryon) emsal var hatta Valeryonlar Addam’ın kardeşi olan ve gene meşrulaştırılmış piç Alyn Valeryondan geliyordu. Gerçi Alyn Addam’ın aksine ejder sürücüsü olamıyor ama sanırım zor bir ejderde şansını denemesinden kaynaklanıyordu. Zaten Alyn de Daemon’un kızıyla evlenmişti her neyse bildiğin Targların yan kolu gibi bu aile.

Şimdi benim kanımda Valyria kanı olsaydı, Dany’e ya ve 3 ejdere dair söylentiler ayyuka çıkacak olsaydı neden ejder sürücülerinden biri de ben olmayım derdim. Bunu yapabilecek kişi sayısı çok az ve yapabilen kişi de en kötü ihtimalle büyük bir lord iyi ihtimalle dünyanın en güzel kadını + krallık kapacak. Büyük bir donanma, potansiyel ejder sürücülüğü ve Cersei hakkında istibarat. Zaten şuanda Kralın Şehri donanma açısından çok zayıf kaldı. Yegane donanma olan Yüksekbahçe donanmasına Euron muhtemelen uf yapacak.

İlk kitaplarda bahsedilen Celtigarların elinde bulunan ve deniz canlısı çağırmaya yarayan bir borunun olduğu söyleniyordu. Şimdiye kadar 3 boru gördük, biri tuzla, biri buzla, biri ateşle ilgili. Yani Joromun’un borusu, Ejderbağlayıcı boru ve Celtigardaki boru. Celtigarların mekanı yani pençe adası da yakın Driftmark’a. 6. kitabın kapağında bir boru var. Yani bu boru Aurene aracılığıyla ortaya çıkabilir ve tıpkı Victarion’ın borusu ve Joromun’un borusu gibi Aurene aracılığıyla ön plana çıkabilir ve Aurene veledi başat karakterlerden birisi haline gelebilir bir şekilde. Ejderhanın 3 başından biri olur mu bilemem milletin epey teori kasacağı bir karakter haline dönüşebilir.

Aegon’un ayak sesleri de böyle gelmişti. Başta önemsiz bir altyazı haberi gibi bir haber geldi, Altın Mürettebat falanca şehirle olan anlaşmasını bozmuş. Sonra oradan sağlam bir ejderha çıktı.

Her neyse siz ne düşünüyorsunuz?

Lütfen değerlensin bu konu ben de merak ediyorum

Kel kadınlar ve Sandor’un aşk olayları daha ilgi çekici sanırım .s

Bence tyreller ile bir iş çeviriyor olabilir senin dediğin gibi birden önem kazanabilir ama bu karakterin eninde sonunda harcanacağını düşünüyorum ben

Ben Daenerys’e katılma ihtimalini daha yüksek buluyorum.
Hem Targaryen ve Velaryon haneleri arasında kan bağı var hem de Daenerys’in olası bir savaşta kazanma ihtimali çok yüksek. Aurane de illaki kazanan tarafta olmak ister.
Hem Daenerys’in eski amiralı ölmüştü ondan sonra yeni amiral olabilir.

Victarion abi ona amiralliği veya Daenerys’i bırakırsa tabi

Sözde valeryon piçi ama bu adamdan çok kuşkulanıyorum hiçbir piçte bu kadar özgüven görmedim şu an valeryon tahtında bir çocuk var ve muhtemelen varisi yok Aurane o yüzden fazla uzaklaşmaz Akıntıtaşından. Dar denizde kalacaktır korsan krallığını ilan etmiş olması muhtemel ama bir piç olarakta Dany’ye talip olmayacak kadar akıllı bence önce Valeryon tahtına çökmeye çalışacaktır. Dar Deniz krallığını kurup Akıntaşını alırsa çok güçlenir Tyrosh, Lys veya Myr ile ittifak kurabilir hatta bunlardan birini ele de geçirebilir Sallador Saan’ın da onun yanında yer alabileceğini düşünüyorum ilerde tehlikeli biri olacak.

Aynen direkt Dany’e gitmek yerine o da bir yol. Ancak piç deyip geçmemek lazım. Eğer Ejder sürecek olursa piçliği falan kalmaz. Zaten dediğim gibi geçmişte öyle bir Valeryon var.

Valeryonların alayında ejderha vardı zaten. Geçmiste ki olayları evirip çevirip seride günümüze getiriyor Martin. Koca Lore’u spoiler olsun diye oluşturmuş sanki.

Aynen. Zaten iki konu var

Kız tarafı mı üstün erkek tarafı mı sidik yarışması

Çoçuğa piç diyolla dedikodusu

Dönderip dönderip bunları kullanıyor.

Ejderhaların dansı piç + kız tarafı karışıklığı

Blackfyre isyanı major piçlik ama Daella Targaryen’in iddiası argüman olarak kullanılmıştır belki.

5 kralın savaşı piçlik

Öncelikle @Symmachus’a konuyu açtığı için teşekkür edelim. Zira benim de merak ettiğim bir karakterdi. Tahmin yürütmek zor olsa da Daenerys’e katılacağı en büyük olasılık gibi duruyor. Stannis’i ise çok düşük bir ihtimal olarak görüyorum. Neredeyse yok hatta.

Benim şahsi fikrim genel olarak Targaryen hanesinin Leh’ine hareket ettiği, özelde de Aegon’a yardım etme niyeti olduğu ki bunun ayarlamasını yapanın da Varys olduğunu düşünüyorum. Bu adam 3. kitaptan beri kayıplarda ve biliyoruz ki hala Batıdiyar’da; boş boş durmaz, durmak için orada da değil. 1. Kitapta Arya’nın şahit olduğu konuşmayı hatırlar iseniz Varys para ve küçük kuşları ile bir şeyler yapma derinde idi; benim çıkarımım Aegon lehine hileler kurup, haneleri yanına çekmek ile ilgili şeyler… Valeryon Hanesi’nin akraba ve kandaşlarlarını desteklemesinden de daha doğalı olamaz. Niye herkes kafadan ‘Dany!’ Diyor ki? Yani başka Targ mı yok? Herkes mi onu destekleyecek? Onun burası ile bağlantısı bile yok ki adamlar sadece söylentilerini duymuş birini desteklesin hem de Rhaegar’ın oğlu olduğu söylenen Aegon var iken.

Harbiden bu ihtimal aklıma gelmedi hiç. Olabilir.

Fark ettim zaten, herkes Dany’e takılmış ama herkes de sık sık Aegon etkenini unutuyor. Bu oğlan öyle görüntü olsun diye gelmedi arkadaşlar, iyi yahut kötü hikayeye ciddi etkisi olacak biri. Bir de şöyle bakalım olaya, Varys son yıllarında yaptığı her şeyi bu karakteri kral olarak demir tahta oturmak için yaptı, yapıyor. Haliyle Varys ciddi manada Batıdiyar’da müttefik kurmuş, planlar hazırlamış, düzeni kurmuş bekliyor.

Aurane’i bir an Rhaegar’a benzetmişti Cersei, Varys eğer onun takıntısını biliyorsa kasıtlı olarak bile onu devreye sokmuş olabilir. Rhaegar, Cersei’nin çocuklarından sonraki en büyük zaafı.

Belkide R’hollor inancını iyice benimsemiş ve Kraliçenin Adamları adındaki bağnaz topluluğun bir ferdi olmuş da olabilir. Son zamanlarda özellikle de Stannis’in adamları arasında oldukça tarahtar toplamıştı bu oluşum. Bu nedenle Kuzeye Kralına yardım etmek için yelken açmış olabilir.

Bilemiyorum Aurane savaşın gidişatını etkileyecek kadar önemli bir duruma sahip değil. Yani sen Cersei’nin konseyine sızacaksın, onuna adına filo yapıp kaçacaksın falan… Üstelik yeri de sağlam değiş çünkü Cersei istenmeyen bir vekil kraliçe. Kevan ve diğerlerinin konseye etki etme ihtimali her zaman var. Yani bana fiyat/performans oranı biraz düşük gibi geliyor. Varys o bağlantılarını, örümceklerini kullanarak Westeros içi müttefik bulma arayışında olsa daha büyük bir hamle yapabilirdi bence akıntıtaşı piçi yerine. Mesela Baelish şuanda Vadi ve Nehirin gücüne sahip. Zaten Aegon’un Westeros’a gelmesl doğaçlama bir hareket. Beklenen şey Dany’e gidip ejderlerle gelmesiydi. Bence Aurane’nin yaptığı şey kişisel bir hareket.

Evet bu da güzel. Oradan Jon’un yanına gider falan.

Yok, ben şahıs olarak değil; hane olarak demek istedim. Valeryon piçi değil mi bu? Hane olarak destek atıyorlardır. Elbette kendisinin şahsi hareket etmesi de bir o kadar olası. Belki sonradan Aegon’a katılır.

Son plan senin söylediğin şekilde olsa da en başta öyle bir plan yoktu, hatta Yargıç bizim Dany’nin öleceğindeb çok emindi. Zaten Varys kızı resmen harcadı idi. Viserys üzerinden gideceklerdi Aegon’a yol açmak için ama olay çok başka şeylere gebe oldu.

Ateş ilahına tapıp, kuzeye gittiği düşüncesi bana pek olası gelmiyor. Buna dair bir işaret görmedik. Hele Jon’u desteklemek için hiç.

Herkes “Dany paralı askerle zina yapıyor .s” diye çemkirirken Cersei’nin abazanlıkları bence çok daha linç edilesi.

Jaime benziyor diye kuzeniyle yatar. Sonra kuzeni paralel yapıya katılınca utanç yürüşü.

Rheagar’a benziyor diye akıntıtaşı piçiyle yatar. Sonra bütün donanmayı ona teslim eder ve son aldıkları borç parayla inşa edilen yepyeni savaş gemilerini kaptırır.

İşlerini gördürmesi için Karakazan kardeşlerle yatar.

Ulan kraliçesin sen bir onurun haysiyetin olsun. Hem abazan hem gerizekalı, iyi ki erkek olmamış.

Teoriye gelecek olursak bu akıntıtaşı piçi korsan olur, westrosla daha işi kalmadı onun. Entrikalara falan girecek bir tip değil o.

Driftmark öyle ufak tefek bir alan. Eskiden çok güçlüydü ama artık değil. Bir de eğer hane olarak destekleseydi o Valeryon Karasu savaşında kendini riske atmazdı diye düşünüyorum. Bir şekilde arka planda kalmayı başarırdı.

En başta Dothrak istilası planı vardı. Sonra Dothraklar gitti ejderler geldi.

Valeryonların Stannis’i desteklemesi, onlardan birinin ateşe yakınlaşma ihtimaline kanıt bence.

Jon’u desteklemek derken şöyle, ben Stannis ve Shiiren ölünce Stannis’in taraftarlarının büyük ölçüde Jon’un safına geçeceğini düşünüyorum. Özellikle kraliçenin adamları. Çünkü bunlar daha çok dini fanatizmle hareket eden insanlar. Eğer Jon öldükten sonra dirilirse hatta benim geçenki konuda üstünde durduğum gibi Targaryen olduğu beklenenin öncesinde ortaya çıkacak olursa ayrıca Fatih Aegon’u baz alacak olursak Jon Stannis’in varisi olmuş oluyor üstelik dirilmek gibi bir olay R’hollorcuları coşturur.

Aynı zamanda Sansa’nın aptallıları da daha çok linç edilesi. Ancak burada belli bir beklenti var. Yani batmaya meyilli kötü kadın karakter ya da Ned Stark’ın saf kızının serideki yerleri belli. Ancak ana karakter olan kadın hata yapınca daha çok göze batıyor. Bu şey gibi, seçim gecesi bir CHP seçmeni sinir olup içip sızarsa bir şey olmaz. Ama Muharrem İnce aynı şeyi yaparsa sinir oluruz, linç ederiz.

Cersei Kurnaz bir çocuk olarak tanımlıyordu onu

Erkek olsaydı Jaime olurdu. Bunu ikisi de belirtiyor pek çok yerde. Ancak karakterlerinin farklı olmasının sebebi daha çok kendilerine yüklenen cinsiyet rollerinin farklı hayat tarzlarına sahip olmalarını sağlamasıydı.

Valeryonların şu an çok güçlü olmadıklarını biliyoruz, Robert’ın isyanı sonrası Barth Hanesinin yeminli sancaktarına dönüşüyorlar ister istemez. İster Renly ister Stannis, fark etmez; ikisinden birine itaatle yükümlü hale gelmiş durumda ve zaten konumları vs. düşünülürse (Karasu Körfezindeler) senin söylediğin gibi kolayca kenara kaçabileceklerinden şüpheliyim. Diğer yandan Lannister nefreti onlarda da vardır, haliyle her şekilde Stannis’i desteklemek işlerine gelmiştir.

Fakat bir Targaryen’ın geldiğini hatta üstüne 3 ejderhası olduğunu duyduklarında hala Stannis derler mi? İhtimal veriyor musun?

Unutmayın ki yeni donanma teklifi Aurane’den geliyor, Lannisterları borca sokarak Valeryon Hanesi yeni gemiler elde etmiş olur ve Ejderha Kayasını, vakti geldiğinde, Targeryen desteğini gösterilmek için ele geçirilmesine yardım edilir. Valeryon Hanesinin başında şu an 6 yaşında bir bebe var, yanlış değilim değil mi? Bu Aurane kim? Bu lordun piç amcası. Sizce de gemileri alıp, burayı başı boş bırakıp korsanlık yapmaya gitmiş midir? Dahası Stannis’in kayba mahkum görünen (özellikle Karasu savaşı sonrası) davasını destekler mi?

Ne ilgisi var? Stannis’i destekleyen herkes kızıl ilaha mı inanıyor? Hayır. Bakınız en büyük destekçisi; Davos.

Jon, Stannis’in varisi nasıl olabilir ki Kraliçenin Adamları gözünde? Adam Stark ve Targaryen. 7. kitap öncesi de gerçek kimliği ayyuka çıkmayacaktır nitekim(biliyorsun Martin, mektupta son kitapta ortaya çıkacak demişti) ama öyle olsa bile yine alakası yok. Yani haneler baya farklı, daha dün senle haneler ve varisler meselesini konuşmuştuk. Stannis’in varisi onun da söylediği gibi kızı. Yalnız haklı olduğun kısım var, Melisandre dolayısı ile AA vs. muhabbetine kraliçenin adamları onu desteklemek isteyebilir, yanında durmak isteyebilir eğer Mel. emrederse yaparlar. Fakat bunun Stannis’in kuzeni olmasıyla vs. ilgisi olmaz. He ya kuzenler ya bunlar :smiley: