Ben Kuzey doğumluyum, Türkiye değil yani. Şuan da yurt dışında yaşıyorum zaten. Nope. Beyaz tenli. Irk sarı saç ve mavi göz. Ülkece Lannister’ız yani.

Yapmaya çalıştığı şeyi sevdim, bunun üstüne oturup baya konuşurum ama, mobilden yazması işkence.
Çok kötü işlenmedi ama olay çok yanlış işlendi.
4 kötümüz de iyi ideallere sahiplerdi
Ama bursda olay idealler değildi, ekstremizmdi. Bir şeyin yobazlık kadarı ile savunucusu olmak yanlıştır mesajını, ve iyi gözüken ideolojilerin de ne kadar kötü etkişere sebep olabileceğini gösterdiler.
Bunu yaptıkları setting ise, iki arada bir derede steampunk bir dinya idi.
Lok’un olayı aşırılıklar ve bulamaçlardı, birisi çok sade fakat anlaşılmaz, birisi çok karışık ve bulanık idi. Korra da her sezon hem bu iki aşırılığı, hem de sentezkerşni, kendi üzerinden ve hikaye üzerinden aktardı.
Ama bazı şeyler çok yanlıştı, ilk sezondan sonra devam etmeye son anda karsr vermeleri, genel olarak karakterlerin birbiri ile olan ilişkilerine karsr verilmemesi, toparlanamama gibi sorunlar vardı.

Kuzeyden kastım, kutuplar, sibirya. Orada doğmadıysan bence çok da kuzey değil.
Hem dediğim de zaten asyanın kuzeyi, avrupanın veya abdnin değil.
İnuit yazsna göreceksin. Kutup ayısı ile beslenmiyorsan, çok da uzak değilsindir bize. Onlar besleniyorlar.

Danimarka yaşadığım yer. Yazın bile kar yağabiliyor, fırtına çıkabiliyor. Hakkında bir parodi bile görmüştüm Garfield çizgifilmin de. Kutup gibi bahsediliyordu felan.

Nope, hem daha kuzey, hem daha soğuk. Hem de daha koyu.