Ayı Adası

#1

Ayı Adası kuzeyin uzağında bir adadır ve Mormont Hanesinin evidir. Burası Buz Körfezinin içinde yer alıyor. Büyük salonları topraktan savunma çitleri ile çevrilmiş devasa kütüklerden yapılmıştır.Kapıda bir kolunda emzikteki bir bebeği ve diğer kolunda da bir savaş baltasını tutan ayı postunda bir kadın yontulmuştur. Ayı Adası sakinleri denizin kıyısında yaşayan birkaç çiftçidir.

Geçmişi
Demir adamlar adayı işgal etmeden önce ada Woodfoot Hanesi tarafından yönetildi. Bu nedenle o anda Ayı Adasına referans olarak Ironborn iktidarı olan House Hoare’nin armasının ikinci çeyreğinde yeşil bir ağaç vardı. Ada güya bir güreş maçı sonucu, Rodrik Stark döneminde Kuzeyin bir parçası haline geldi. Stark Hanesine uzun hizmetlerinin sonunda ada Mormont Hanesine verildi.

Geçmiş günlerde, demir adamlar ve yabaniler Ayı Adasına baskın yapmışlar ve erkekler denizde balık olmuşlardır. Erkekler adadan uzaktayken kadınlar adayı savunmuştur. Bu kadınlar içinde bile bir savaşçı kültürü yaratmıştır.

Son Olaylarda
Üstat Aemon, Kara Kale’yi yabanilere karşı savunmaya gelmesi için Ayı Adasına bir kuzgun göndermiştir.


Ayı Adasının Winterfell’deki konumu.

#2

teşekkürler deany nin yanındaki abimizin hanesi tarafından mı yönetiliyordu sanki

#3

Bir zamanlar onun tarafından yönetiliyordu ama sürgün edildi işte :slight_smile:

#4

Evet o yönetiyordu.Sevdiği kadına birşeyler alabilmek için esirler sattı.Eddard Stark onur meselesi yapıp onu sürgüne yolladı.

#5

cevaplar içinde teşekkürler