Azor Ahai Kehanetinin "Taştaki yaratıkları uyanacak" Kısmı Sizce Ne Zaman Olacak?

Azor Ahai kehanetini biliyoruz
Kırmızı yıldız kanadığında ve karanlık çöktüğünde, Azor Ahai küllerin ve tuzun içinden yeniden doğacak ve taştaki ejderhaları uyandıracak
Kim olduğunu tartışmıyoruz. Bence Jon, bir başkası için Daenerys, başka biri için Jaime ve başka başka adaylarda var.
Peki sizce kehanetin Taştaki yaratıklar uyanacak kısmı ne zaman olacak.?

Not : Bence Jon ve dirilirken olacak. Çünkü

-Bu yaratıkları uyanın deyip uyandırması(Azor Ahai’nin ) ve savaş sırasında, son anda bunu yapması, yapabilmesi saçma geliyor. En başta Daenerys’ten biliyoruz ejderhaları kontrol edememe ve bilgisizlik olacak.

-Ejderhalar derken çoğul bu yani birden fazla hepsini o kontrol etse bile, yine de başka başka yerlere elçi, mesaj iletrmesi için birilerini yine bunlara bindirecek sırf savaş için kullanılacaklarını düşünmüyorum.

-Güneye kral talibi olarak inerken de ardında güç olması lazım sadece Yabanıllarla olmaz hatta daha kötü olur

-Diyarın olayların ciddiyetini anlaması içinde kanıt lazım. Biliyoruz ki ötekiler gelecek dendiği zaman kimse inanmıyor ve ciddiye de almıyor. Diyarın (yalnızca Westeros değil Esos ve diğer kıtalara ulaşımı içinde şart ) haberin ciddiyetini anlaması için kehanetin şartlarından en belirdiğini görmeleri lazım (Daenerys’in Ejderhaları var diyeceksiniz 150 yıl öncesine kadar zaten ejderhalar vardı. Farklı ejderhalar yada yaratıklar olacak bence bunlar, efsanelerde bahsedilen görülmemiş canlılardan )

-Ayrıca kehanette küllerin ve tuzun içinden diyor ben bunu cenaze ateşine yoruyorum, Göz yaşlarının tuzu ve ateşin dumanı

Peki sizce Kim ve nasıl olacak ?

Ben bu taştaki ejderhaların Ejderha Kayası’nda ki goblenlerin ve grotesklerin olduğunu düşünüyorum. Ayrıca Valyria’da taşlaşan ejderhalar da olabilir

Martin’in ejderha ile ilgili kehanetleri genelde insanlar çıkıyor. “Taştaki ejderhaların uyanması” gibi birşey yaşanmayabilir.

ben buz ejderhaları olduğunu taştaki ejderhalarda duvarında kast edildiğini (zorlama biliyorum :smiley:)

Dany nin Dumanlı bir kulenin tepesinden alevler soluyan taştan bir canavar havalandı. görüsüde ilginç bu görüden Dany nin ejderhalarının AA nın kehanetinde bahsedilen Taştan yaratıklar olmadığı belli
kitaplar çıksa da öğrensek ne ne değil diye

yukarıda Dany nin görüsünü yazdım sonradan fikir değiştiyse başka ama ejderhasız sırf insan liderliği ile Ötekiler savaşının kazanılacağına ben inanmıyorum

Dany’nin ejderhaları var onlar ötekilerle yapılacak savaşta önemli rol oynayacaktırlar. Neden AA’nın kendi ejderhası olsun ki? Ayrıca bu kehanet R’hollor kehaneti farklı milletlerin kendine özgü kehanetleri var. Dortrakların "Dünyanın Tepesine Çıkacak aygır"ı, Westerosluların “Son Kahramanı”, Kemik Dağlarının ötesindeki milletlerinde kendi kahramanları var, AA’nın yaşadığı olaylardan paralellikler çıkarılarak da yeni AA’lar ortaya çıkarılabilir, Yüce yürek hayaletininde kehanetleri var. Bu kehanetlerin hepsinini karşılayacak biri olması zor ancak parça parça değerlendirilerek AA’nın kim olduğuna dair tahmin yapabiliriz ama bunlar da parça parça değerlendirildiği için geçerli kanıtlar sunmaz bize. Mesela sen R’hollor kehanetini alarak değerlendirmişsin diğer kehanetlere ve parallelliklere bakılarak farklı şeyler söylenebilir.

Öncelikle yazdığım her kelimeyi okuduğun için teşekkürler ama anlamamışsın galiba
2 nokta var yazdıklarımda

bu Dany Ejderhalara sahip olduktan sonra ölümsüzler evinde gördüğü bir görü

ikinci kısımda en başta bana göre açıkladığım

işte bu sebepler ile ben böyle düşünmüyorum

evet farklı kehanetler farklı şeyler söylüyor ama ne söylediğini göreceğiz fikir bazında tartışma bizimki

ben hepsinin tek kişi olduğunu ve farklı farklı kişi olmasını beklemiyorum evet konuşurken şu bu şu özelliği ile AA diye biliriz ama finalde tek kişi AA olacak bence

kesinlikle söylenir ama birleşim önemli bence. Ben Jonda birleştiriyorum . O da cartık neyse taştan ejderhaları uyandıracak göreceğiz ne kadar haklı yada haksızım

yanlış hatırlamıyorsam seride beyaz bir kalede bir ejderha canlanacak gibi bir kehanet vardı.dunk ve egg’de miydi şu an emin değilim. insanlar bu kalenin sur olabileceğini düşünüyordu. ama beyaz kale diye bir yer de mekan olarak var sanırım.
eğer buz ejderha kitabıyla asoiaf’ın bir bağı varsa 3 ateş ejderhasının karşısında bir de buz ejderhası da olmalı. ki kitapta bu kadar referansı olan bir şey gerçekten olabilir diye düşünüyorum. jon dirilirken olmasa bile ileriki zamanlarda jon tarafında bir buz ejderhamız olabilir. ateş ejderhası olacağını sanmıyorum. çünkü gerek yok,dany’ninkilerden birini kullanılabilir.

burada ayrıntılı var bahsettiğin kehanet sanırım bundan bahsediyordun

diğer kısımlara katılıyorum tek katılmadığım yer ben Jon dirilirken olacağını düşünüyorum