Azor Ahai Kehanetinin "Taştaki yaratıkları uyanacak" Kısmı Sizce Ne Zaman Olacak?

ben Stannis Baratheon Diz Çöker mi ? onun diz çökmesini bekliyorum açıkçası

0 Likes

Yürek ağacını yakmaz Theon’u yürek ağacı önünde yargılayacağına söz verdi orada Stannis’te Bran’ın sesini duyacak büyük ihtimalle.

1 Like

Gölün oradaki yürek ağacını diyorum

0 Likes

O ağaca götürecek zaten Theon’u aynı ağacı diyoruz.

0 Likes

Geçmek istemiyor ile geçemiyor arasında fark var. Hayvan istemiyordu, bence bundaki ana neden oradaki güçleri sezmesi ve kendisine tehdit oluşturduğunu fark edip korkması.

0 Likes

yürek ağacı meselesinde bende yakmayacağını, hatta gölü tuzak olarak hazırlayamayacağını bile düşünüyorum öyle kış şartları var ki 400 kişilik orduydu galiba o orduyu bir süre üstünde taşıyacak sonra kırılacak buzu yapamaz bana göre
plan farklı olacak orada

0 Likes

Ee tamam işte o Ejder Dany nin ejderlere kıyasla daha güçlü falan ve o bile rahatsız olup tedirgin olduysa Dany nin ejderler de olur bence

0 Likes

Evet, büyük olasılıkla onlar da geçmek istemeyeceklerdir. Elbette bizim tonton bu ayrıntıyı unutmadıysa. :smiley:

0 Likes

bence sur daki büyülerden dolayı geçmek istemedi yada surun öbür tarafında farklı bir büyü türü varsa ondan dolayı ama öğrenicez yakında inş

0 Likes

Olay aynı yere çıkıyor Alysanne in Ejder Dany nin ejderlere göre daha büyük falan olduğu için Dany nin ejderler de tedirgin olup gitmezler o yüzden insanlar surun ötesinde baya zarar alacak duvar yıkılacak ejderler öyle devreye girecek

1 Like

ben sadece Dany nin ejderleri olacağını düşünmüyorum hikayede

0 Likes

Ben olanak verme konusunda pek fikir sahibi değilim ama buz ejderi olsun isterim ve kraken mevzusu da geçiyordu onlar da olaya karışır belki

1 Like

Yeniden doğarken taştan ejderhaları uyandırmak; tam olarak Dany’yi tarif ediyor. Sonuçta ateşte yeniden doğdu ve taşlaşmış ejder yumurtalarını canlandırdı.
Öte yandan bunun Jon olabilieceğini de görebiliyoruz. Şahsen ben Azor Ahai’nin Jon olduğuna eminim ama Dany çıksın istiyorum…
Ayrıca ASOIAF kitabında Winterfell’i anlatırken çok küçük bir ara bilgide bazı insanların Winterfell’in bu kadar sıcak olmasının nedeninin yeraltında yatan bir ejderha olduğunu söylüyorlarmış. Bu yeraltı mezarları gerçekten çok gizemli bir yer. Kahramanlar sürekli burada rüya görüyorlar ve Bran oradayken Yaz ın gözlerinden kanatlı ve dumanlı bir yılandan bahsediyor ki bu tasvir mi gerçek mi bilmiyoruz. Ayrıca yazarın başka bir kitabındaki Winter isimli bir buz ejderhasının düşüp erimesini ve göle dönüşmesini görüyoruz ki bu yerin Winterfell in tanrıkorusu olduğunu söyleyenler var. Sonuçta Winter-fell yani Kış düştü. Bilmiyorum ama bence yeraltı mezarlarından kesin bir şey çıkacak belki de kış krallarının heykelleri canlanıp kılıçları ile dövüşecektir. Ne güzel kurtları bile var.

1 Like

Taştaki ejderhaları uyandıracak sözü bence ejderha derken insanlardan bahsediyor bu ejderhalarda Aegon ve Dany Azor Ahai’de Jon bence. Nöbet yeminine atıf olabilir bu söz ‘’ Ben diyar halkını uyandıran nidayım’’ sözü ile taştaki ejderhaları uyandırmaktaki taş ise Ejderha kayası yani İngilizcesi Dragonstone’dur( Stone=taş ).Yani Dragonstonedaki ejderhaları akgezen tehlikesine karşı uyandıracak Jon.

0 Likes

Targ yada valeria kanı taşıyanlara ejderha meteforu yapılıyor evet ama
kitapta önce diyara haber saldılar sonra kanıt yolladılar kimse oralı olmadı.
Aegon ve Deny yerinde olsam ben sur beklesin önce tahtı alayım sonra onu güvenceye alayım derdim. Yani bir nevi sur ve ötekiler beklesin. Bu sebeple ben onlar olduğunu düşünmüyorum.
Martinin bu konuda ağzı cidden sıkı ne olduğunu bilmediğimizden herşey üstenden tahmin yapıyoruz.
Ben AA VP ve son kahramanın aynı kişi olduğunu düşünüyorum. Fantastik bir hikaye olduğundan bu Taştaki canavarlar kısmının cidden canavarlara; belki ejderhalara gönderme olduğunu düşünüyorum. Ama kendimce emin olduğum şey Shreen’in hastalığıda dahil birçok şeyin uyanacağı.

0 Likes

Taştan ejderhalar Meteorları anlatıyor. Azor ahai tabiki de taştan ejderhaları (meteorları) uyandıracak olan kişi çünkü zamanında kantaşlarını dünyaya getiren kişi.

2 Likes

İlginç fakat güzel bir bakış açısı beğendim bunu

2 Likes

Her şekilde her efsane buraya bağlanabiliyor. hem de hiç zorlamadan. öyle çıkırt diye oturuyor :smile: biliyorum buralarda pek ilgilenilmiyor bu teori ile ama bundan daha güzeli yok şimdilik.

2 Likes

o bana da öyle geliyor bazen :smiley: hele geek teoriyi izlediğimden beri acaba da diyorum. Ötekilerden aydan gelmiştir zaten onlarıda üstüne koyup aya postalayacak gibi bir şey de aklıma geliyor :rofl::joy::rofl: ama o zamanda Kahraman prens falan değil direk büyücü çok güçlü büyücü oluyor ona AA nın vasfına uyduramıyorum o kısmıda :thinking:

0 Likes

son videoyu ötekilerin starklar ile aynı atadan geldiğini söyleyerek bitirdi. önceki videoda da buralarda night’s king’i konuşacağını söylüyordu. sanırım oraya bağlanacak konu. sonuçta yaşlı dadıya göre night’s king de bir starktı.

1 Like