Azor Ahai Teorileri

Rhaegar cıkar Ak Gezenler ortalığı süpürür. :smiley:

1. kitapda melisendre seçilmiş kişi görmek istediğinde jonu görüyordu alevlerde ve kılıcı ejderhaçeliği uzunpençe illa alev olmasına gerek yok ayrıca karanlığa karşı savaşıyor ve jonun soyu tam belli değil kuzeydli tagaeryansa hiç şaşırmam en yakın isim o bence ama ne yazık ki jon :(((

“Günbatımı gibi parlayan kırmızı bir kılıç; mavi gözlü, gölgesiz bir kralın elinde havaya kalktı” Dany’nin ölümsüzlük sarayında gördüğü imgelerden biri.Bi Stannis çağrışımı yok değil.

Stannis olduğuna inanmıyorum… %90 Targaryen’lerden biri AA’dır diye düşünüyorum…

O değil de Melisandre Azor Ahai’yi Stannis olarak düşünüyor. Volantis’li kırmızı rahipler Daenerys olarak düşünüyorlar ama en kuvvetli aday olan Jon’u kimse sallamıyor nedense…

Stannis’te de Targaryenlik var.

Daenerys olmasını yürekten isterdim ama bence kesinlikle Jon Snow.

Üstat Aemon’da olabilir. Çok uçuk bir fikir ama :stuck_out_tongue:

Ölmeyeydi iyiydi!:smiley: Targaryen olduğu için onunda olma şansı vardı…

Rhaegar’ın gerçek AA olduğu ama aşkına karşı koyamadığı için (malum AA karısını öldürüyordu) kaderin onu ölüme gönderdiği ortaya çıksa harika olurdu. (Fazla mı romantik oldu bu?)

Azor Ahai büyük bir ihtimalle Daenerys Targaryen.

Azor Ahai hem Targaryen olmalı hem de ejderha kanı taşımalı. Sadece bir Targaryen olması yetmez. Viserys de bir Targaryen’di ama ejderha değildi.

Targaryenlerin seçilmiş hane olduklarını düşünüyorum. Seriye fantastik havayı veren iç haneden biri. Diğerleri de Starklar ve Greyjoylar zaten.

Daenerys Vaadedilmiş Prens ise (ejderhanın cinsiyeti yok) Demir Tahta oturması da kuvvetle muhtemel. Ancak kendi bir hata yapmazsa eğer tabii.

Daenerys’ın eline alacağı kılıç bir imge olamaz mı? İlla ki bizim bildiğimiz anlamda bir kılıçtan mı söz ediliyor?

Daenerys’ın kılıcı topu tüfeği Ejderhalarıdır. Ancak o binebilecektir ejderhasına.

Bir fırtına esnasında Ejderha Kayası’nda doğdu. Tuz ve duman.

Khal Drogo’nun naaşını yakarken kendisini de yaktı ve yanmadı. Üç ejderhasıyla alevlerin içinden sapasağlam çıktı. Yani bir nevi tekrar doğdu.

İyi niyetli bile olsa Mirri’ye güvenmekle hata etti ve belki de iyileşebilecek olan Khal Drogo’nun ölümüne sebep oldu, Mirri’ye yetki vererek.

Kehanetler Dany’i gösteriyor. Ancak Jon çıkarsa da benim için bir sakıncası yok :smile: İkisi birden çıksa daha afili olur tabii. Jon’u bu kadar sevmem boşa değildir belki, belki o da Targaryen’dir.

Pyp, efkarlı edd, güçlü belwas, dagmer yarıkçene veya gökhan gönül… AA bunlardan biri bence

Şizof oldum aga sayenizde. Epeydir foruma girmiyordum. son teorileri okudum babaannemin Azor Ahai olabileceğinden şüpheleniyorum artık sağolun ?!

Hahahdhah

Ama haklı. -_-

Sende saol affdfsdfsdfsdf

Azor Ahai,
3 başlı ejderha!
Dany, Jon ve Aegon…
Dany ve Jon aşık olacak ama Jon ona ihanet edicek.
Kandaki ihanet Jon olucak.
Stark gururu ve doğruluğu yüzünden.

baratheonlar ı ve jon u teoriye dahil ettiğinize göre gendry de olabilir,demircilik eğitimi var baratheonlarda ejderha kanı var piç derseniz de jon da piç ayrıca piçler AA olamaz diye bir şey yok makine gibi çalışan robert in 16 piçi var kolay gelsin biz AA yı arayıp duralım

azor ahai aerys ve rhaella’nın soyundan doğacak, dedi kehanet eden bir orman çocuğu, yani daenerys, jon, aegon, rhaegar, viserys, rhaenys azor ahai olabilir.

neden hala jaime, tyrion, stannis diye ağlıyorsunuz?

O değil de ya Rhaenys azor ahai idiyse ve o öldüğünden dolayı diyar yok olmaya mahkumsa :open_mouth: dınını nını nıııııınnn!

Anlamadığım 2 nokta var;
İlki neden tüm kehanetler doğru çıkacakmış gibi yorumluyoruz ? mesela yüce yürek hayaleti AA’nın Aerys ve Rhaella’nın soyundan geleceğini söylüyor. kurduğumuz teorilerde neden bu kesinmiş gibi değelendiriyoruz ? Eğer Melisandre kehanetlerinde hata yapabiliyorsa bu kadın neden yapmasın ?
İkincisi AA’nın geceleğini kesin olarak biliyor muyuz ? Önceden AA gelmiş olması tekrar gelmesini zorunlu mu kılıyor ?