Azor Ahai Teorileri

Romantizm değil de kehanetteki ihanetlerden biri olduğuna inanıyorum.

aa evet, kehanet olayı vardı. aşkta, parada ve kanda.

Martin Amca AA Tyrion çıksın lütfennnn :smiley:

AA Jon diye inanıyorum.

Kışyarın’daki mahzen mezardaki yıkık yerde de buzlaşmış/taşlaşmış ejderha olduğunu düşünüyorum.

Jon onlardan canlandıracak. :wink:

Eğer hikayede Dany Azor Ahai çıkarsa ışıkgetiren yastık olmuş oluyor puhahahahahahahahaha :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley:

komik değil

Ahuahaha bi hayal etsene ya komik tabi. Akgezenler ve Dany yastık savaşı yapıyor. Kuş tüyleri havada süzülüyor falan çok seksi olmaz mı?

stannis ve greyjoy değildir kanımca ortalığı bulandırmak için yazılmış o karakterler,2 ihtimal var ya jon ya dany bunu 6. kitapla öğrencez kesinlikle jon yeniden dirilirse kesinlikle azor ahai olarak dirilir ve ateşten etkilenmeme özelliğini felan kazanmış olur

ben jonun olacağını düşünüyorum çünkü hikaye zaten çok dany’nin üstünde herkezin çok beklentisi falan var ejderhalar falan. Hikayeyi daha fazla onun üstüne yığmak istemeyeceklerdir . Daha fazla danynin üstünden gitseler sıkılır insanlar :smiley:

Bence de Jon olur. Genel olarak bakış attığımızda hikaye sürekli Dany’e bağlanıyo. Yani nerdeyse her olayın ucu mutlaka Daenerys’e de dokunuyo. Lakin kızın yüzlerce sıfatı var. Bunlardan biri AA olur mu, sanmıyorum. Büyük ihtimalle Jon’dur. O değilse Rhaegar veya Jaime.

Tesadufen gordum ayip olmasin ama cebap verebilmek adina uye oldum simdi targeryamlarin geni cekinik bunu bretheonlardan biliyoruz yani jom yati stark yari targeryansa zaten kara sacli olmali

Jon olsun isterim bir sempatim var ona ama Jamie olursa eğer cidden çok sevinirim. Bir açıdan eksik olan bir insanin diyarı kurtaran biri olması cok güzel olurdu.

danny artık şunu kabul edin ya ne jon ne jamie sadece danny

MID cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

http://http://www.youtube.com/watch?v=stbS2LJssWQ

Melisandre pov’undan sonra Jon Snow dışında birini söylenmek mantık dışıdır!!!..

kehaneti, bulmacanın parçalarını bir kenara bırakırsak… hesap edildiği gibi, Azor Ahai’nin aynı şekilde hani öylece ortaya çıkacak olması bana basit olacakmış gibi geliyor. belki dolaylı yollardan gerçekleşebilir. güncel yorumum Rhaegar’ın Azor Ahai olduğuydu ama Westeros lanetlenmedi durun, yok olmayacak. kim böyle bir şeyi yazar ki. tabi bir kahraman var da olabilir ama düşünüldüğü kadar kişisel epik olayların olacağını sanmıyorum. çünkü bu aynen gerçekleşirse, gerçek kahraman Melisandre’ymiş gibi görünecek veya işte arkasındaki kişi kimse oymuş gibi görünecek. ki bu şimdiye kadar Melisandre’nin 2. adayıyken, başlıktaki maddelerde veya güncel olan kitaplarda nasıl bir kesinlik aranabilir ki?..

Gerçekleşmese kehanet keşke

ben aemondan başkasına inanmam o söylüyosa dannydir başkası değil melissandre yalancı kadının teki herşeyi hileyle yapıyomuş zamanında sadece gölgeyi kendi yapmış

Aemon eğer Jon’u bilseydi Dany falan tanımazdı bu da bir gerçek.

Jon snow dur degilse de olmamis bu kitap bastan yazsin grrm

Sent from my iPhone using Tapatalk