Baelish ve Catelyn ? SPOİLER İÇERİR

Sizce cat ve baelish arasında ilerleyen kitaplarda birşey olacakmı.Yada oluyormu.Hatırladığımız üzere aşkını tekrardan itiraf etmişti baelish. Ve şuan Harenhallında lordu tam bir koca oldu :slight_smile:

Cat ölmemiş miydi?

ölmedi daha ilerde ölecek kanlı düğünde sonra İlerleyen kitaplarda diriltiliyor

Baelish, Lysa Arryn ile evleniyor ve daha sonra ise onuda öldürüyor ve bu sayede Vadi’nin lordu oluyor ama çocuğun koruyucusu olarak ve 5. kitapa kadar Baelish ile Cately arasında birşey olmuyor. zaten caty dirildikten sonra sadece intikam sevdası ile yeniden canlanıyor. Hatta takma bir isim bile alıyor.

Saol dostum bu Bealish gibi bir adam daha yok bu dizide.Peki Baelish bunları yaparken kral şehrinde olmuyormu yani oradaki işini bırakıp Lord oluyor Vadiye ?

baelish kral topraklarındaki paraların ustası görevinden çıkıyor, planları doğrultusunda lysa Arryn ile evlenmek var ve bir şekilde bunun gerekli olduğunu tywin lannister’ada onaylatıyor ve tywin tarafındanda vadiye gönderiliyor ve emin olmamakla beraber sanırım 5.kitaptada ordaydı hep.

Renly: En sevdiğim pezevenk gelmiş :smiley: Bu lafı hatırladım bir an ozaman o işleride bırakıyor yada bir vekil koyuyordur oraya.Ama bence bırakıyordur çünki bir Lord için genelev uygun olmaz o saatten sonra

genelevi birine devrettiğini hatırlamıyorum, ama konseydeki görevine Tyrion Lannister geçiyor

Hiç akılalmayacak şeyler oluyor Tyrionda sansayla evleniyor vaybe

Hepsi babasının zoru ile oluyor.

Sansa için iyi olur bence dostum.Joffrey gibi bir adamın elinden çekeceğine en iyisi Tyrion.Zaten Tyrion da Sheayı öldürücek sonra.Sansa daha güzel yani hemde o bir Stark daha ne istiyor.

onada yar olmuyor pek mutlu olamıyorlar :smiley:

Tyrion a üzülüyorum ya:D Adam mutlu olamıyor birtürlü :smiley: kimse sevmiyor adamı :slight_smile:

Yazar dürüst adamlar yaratıyor sonrada onlara acı çektiriyor ne çeşit bi piçsin sen Martin :confused:

Bu dizinin sonunda iyiler kazanamayabilir :slight_smile:

arkadaşlar petyr zaten lord değilmi genelev bir lord’a yakışmaz diyosunuz varys de lord ama tywin lannister ondan daha büyük anlamıyorum hiyerarşik olarak aynı veyahut tywin değilde daha düşük bi lord niye varys le aynı olmuyor 2 side lord ama bi eşitsizlik var

tywin lannister sadece lord değil. batının koruyucusu, lannister hanesinin yöneticisi, casterly kayasının lordu, ona bağlılık yemini etmiş yüzlerce küçük hane
varys, dedikoducu, kendi hanesi yok, kendi sancaktarları yok.
baelish ise bir haneden geliyordu küçük bir hane ama o haneden geliyordu, daha sonraları Harranhal’ın lordu ilan ediliyor ve kendi hanesini kuruyor.

Sanırım aradaki farkları anlamışsındır. Lord ünvanı kazanmış herkese lord deniyor fakat daha bir sürü şey var bunların arasındaki seviyeyi belirten. yani şöyle tywin> baelish > varys

bence Catelyn’de az akıl varsa Serçeparmakla evlenir Starkların sırtı yere gelmez valla :))

Bencede dostum ama ned gibi bir adamın ölüsüne hakaret etmiş olur.

evet Serçeparmak’ın ailesi Baelish Hanedanı Arynn’lara baglılık yemini etmiş 10büyük hanedandan biridir.Arynnlara baglılık yemini eden büyük hanedanlar arasında en güçsüz hanedanıdır.Serçeparmakta güç sahibi olmak için genelevler açarak zenginleşiyor.Ardından Tyrell Lannnister ittifakını kurdugu için Harrenhall’la ödüllendiriliyor

bazen ailen için bazı fedakarlıklar yapmalısın fakat catelyn o kadar kasıntı tip oldugundan yapmaz