Baratheon-Targeryan-Blackfyre

Yaa aslında soru-cevap kısmına da açılabilirdi ama soru direk Baratheonlarla ilgili olduğu için buraya açtım.

Şimdi Targeryan ve soyları Valarian kanı oldukları için gümüş saçlı ela gözlü bir aile. Blackfyre’ler de aynı şekilde aynı tipteler. Eeee Orys Baratheon Aegon’un piç kardeşi değil mi, o neden siyah saçlı siyah gözlü ki Baratheonların en karakteristik özelliği siyah saç (hatırlarsanız ensestin kanıtı bu ayrıntıydı). Bİyolojik olarak siyah gen baskın diyebilirsiniz ama sonuçta Dorne’lular da esmer ama çocukları olan Targeryanlar gümüş saçlıydı. Ekstra bişey bilen bu klonuda aydınlatırsa beni sevinirim.

Tüm 7Krallık’ta daima aynı tipte üyesi bulunan tek hanedan, Baratheon Hanedanı. Senin de dediğin gibi Baratheonlar, Targaryenler’in piç kuzenleri. Orys, baba Targaryen mi yoksa anne Targaryen’in mi piçi olduğu bilinmiyor. Orys siyah sakal ile tarif ediliyor ve muhtemelen siyah saç muhabbeti Orys tarafından geliyor. GRRM işin içine sihir karışmış olabilir diyor ve büyük olasılıkla öyle.

Ve yanlışın var, Dornelu Elia ve Rhaegar’ın kızları esmerdi ve daha niceleri. Gümüşi saç ve mor gözler, Targaryenlere has değil.
Lysliler ve Volantisliler arasında hala gümüşi saç ve mor gözlü vatandaşlar bulunuyor.

Eğer işin içinde sihir varsa sözüm yok,Rhaegar’ın kızının esmer olduğu gözümden kaçmış o zaman çünkü hiç hatırlayamadım.

L+R = J Teorisini bu konu altında tartışabiliriz . Sadece Baratheonlarda siyah saç yada genetik özelliklerin aynı olduğunu sanmıyorum

Baelor Breakspear diye bir Targaryenimiz de var, onu unutmayalım. Hatta ölmeseydi…

Neyse, krallıktaki tek belirgin fiziksel özelliklere sahip hane Baratheon, as Willo said.