Barristan Selmy (Çeviri) - The Winds of Winter

Barristan yüzünden Dany’e sempatim oluştu ya… Ama bence bu savaşta Barristan’a bi şeyler olucak gibi.

sör büyükbaba’ya bir şey olmasın :’(

Çok teşekkürler özenli çevirileriniz için.

Aynen çok teşekkürler.

ADWD ı yeni bitirip bi de üzerine 6. Kitaptan bölümler okudukça insan sabırsızlanıyor. Barristan’da aynı Eddard ın kafasından. Yaptıgı her işte onuru ön planda tutuyor. Barristan bu yönüyle de kendisini cok sevdiriyor bana kalırsa.
Okurken nedendir bilemedim karsıdan ısık gördükleri sahnede Lord of The Rings teki rohirrimlerin geldiği gibi Dany nin dothrak sürüsüyle tepede belirdiğini düşündüm. Sanırım LOTR ve ASOİAF serisinin ikisine de hayran olmamdan kaynaklanıyor [FACE WITH STUCK-OUT TONGUE AND WINKING EYE]
Bu arada çeviri için de teşekkür ederim.
Ayrıca insan sormadan da edemiyor. George Martin in son kitaptam bu yana 6 yıldır ne yaptıgını. Böyle bekletilir mi el insaf. Ana seri dururken sanırım seriyle ilgili ek kitaplarla ugrasmıs

Savaşın sonucunu öğrenmek için sabırsızlanıyorum. Yalnız Barristan gibi savaş öncesi o sözleri söyleyip insanın kendine güvenini getirecek bir liderin olması süper bir şey. Şanslılar ne diyeyim. Ben bile okurken gaza geldim :smiley: Betimlemeler fazlasıyla olduğundan çevirisi de zorlamıştır muhtemelen. Emeğinize sağlık arkadaşlar. Ama Barristan’a bir şey olmasın ya :confused:

Emeği geçen herkesin eline sağlık…
Barristan’ın konuşması herhalde okuduğum en gaz şeydi :smiley:

Emeğinize sağlık.
Barristan’ın konuşmasını okumak insana savaşa gitmek için gaz veriyor ya. Betimlemeler baya olduğundan çevirene acıdım. :frowning:

Benim bolumumdeki betimlemelerde cok zorlanmadim ama en kolay bolum benimki olduğu için olabilir :smiley:

Bana her bölüm zor görünüyor. :smiley: Belki ben ingden nefret ettiğim için olabilir bu ama.:rolleyes:

Sevilemiyor işte. Ya da ben sevemedeim. İngizilce bir cümleye bakarken başıma ağrılar giriyor ne diyor burada bile. What is your name yazsa bile baş ağrısı etkisi yapıyor o cümle bana.:tongue: Sadece nickimin altında yazanlar gözümü ağrıtmıyor.

Belki ingilizce öğretmenlerim düzgün olsa ben de sevebilirdim ama şimdiye kadar ing. öğretmenlerimin hepsi ayrı bir uyuzdu.:@

Dany’i o kadar uyuz ediyorki Barristan olmasa Westeros’a hiç gelmesede olur dicem.

Çeviri içinde teşekkürler…

Öyle gözüküyor ki (Victarion POV) una göre isler karisicak. Windblown’un son anda taraf degistirmesi ve kumandani katletmeleri bir ihtimal ama yinede boru üflendiğinde yine taraflarin degisip Cesur Barristan’in aleyhine olaylarin gelisicegine inaniyorum.

hayır şuan her şey barristan ın lehine müttefiği sanıp sadık kalacaklar o borudan sonra

@“Tattered Prince” Meereen savaşı hakkında daha fazla bilgi için Tyrion POV’una da bakmanızı öneririm.

Abi adam ne konuşmuş ya. Cesur Barristan ölmesin lan. :((

Kanlı sakal ve Barisstan Selmy’nin kapışmasını dört gözle bekliyoruz.Çeviri için teşekkürler.

Büyük adamsın vesselam.