Bebek Maegor'a ne oldu?

Neden? Aemond yaktı yıktı ortalığı ama insanlar yaşıyor bir şekilde. Bir de acıtatlı son olacak, yani çok ciddi kayıplar oalcak

Tam benlik ama elit ve entelektüel değil. Bir gelişmiş Valyria’nın ejder soyundan gelmek var bir korsanların soyundan gelmek var.

ben bunu dany için düşünüyorum.aemond her yeri yakmadı yakamazdı da zaten,insanlar desteğini onlardan çekerdi.aegon tarafında bir targaryen prensesinin ölmesi bile rhaenyra’ya nefret olarak geri dönmüştü.

serideki herkes targaryen çıkıyor belki o da çıkar kim bilir :smile: ama bence gri kralın soyu da gayet iyi bir soy durumu sunuyor bize.

Şimdi şöyle bir durum da var. Aegon olduğunu düşündüğü kişiyi westerosa yutturabilir. Olaylar hala çok taze herkes Bebek Aegon’u hatırlıyor. Ama Maegor’un soyundan gelen biri bunu nasıl yapacak Kaç kişi Aerion’un oğlu olan Maegor’u hatırlıyor? Bu çocuğun bir şekilde meşruiyetini kanıtlaması lazım. Esos ne kadar gizemli olsa da insanlar belirli-görünür bir güce sahip olması gerek ve bunu yapacak parası ve saygınlığı var mıdır? bilmiyorum

Euron’un ejderha yumurtası var. Evrene yeniden büyü geldiğine göre yumurta belki çatlar. Ve çok güzel olur. Tek göz Aemond gibi önüne geleni yakar.

Benim söylediğim teori değil yalnız. Olan bir şey. Aemond bayağı terör estiriyor Nehir topraklarında. Pek çok şehir yok oluyor. Deli işte ne yaparsın.

Daenerys zalimleşebilir. Ama gene de tamamen balatayı sıyıracağını sanmıyorum. Bunun için Ramsay’ın Theon’a uyguladığı tedavi yöntemi falan lazım.

Öyle bile olsa baskın özelliği bununla alakalı değil.

Bunun tek bir cevabı var, ejderhalar. Prenses ve Kraliçeyi okumanı öneririm okumadıysan. Ejderhaların önemi çok büyük. Ejderha süren birisinin meşruiyeti birden arşa çıkıyor. Kaldı ki burada Maegor’un gizlenmesinden be kimseden habersiz ortaya çıkmasından bahsetmiyoruz. Burada sistemli bir saklama var. Yani ciddi bir grup tarafından kim olduğu biliniyor.

Euron’da ejderha kanı var mı bilmiyoruz ama bence Kraken teorilerinin tutması ve Euron’un Kraken kontrol etmesi(ya da deniz ejderi) evrene daha uygun olur. Daha yakışıklı olur.

Prenses ve Kraliçe’yi okudum. Hugh Hammer ve Ulf’un Meşruluğu kabul gördü. Eğer ejderha sürerse tabiki targliğını kanıtlar. Ama bu teoride belirli referans alabileceğin kanıtlar yok teorin üç dört varsayımın üstüne kurulu bir şekilde devam ediyor. Yani olmaz diyemiyorum çünkü bu yanlışlanabilecek birşey değil martin de bize bilgi vermediği için bu teori için bilemiyorum diyorum. Ama bana olmaz geliyor.

Zaten ben de teori demiyorum bu yüzden konuyu teori kısmında değil genel tartışma kısmında açtım. Ama Maegor kısmı olmasa da 3. Prens kısmı hakkında iddialıyım. Çünkü bana çok saçma geliyor bir Blackfyre’ı kan davalı aileden gibi tanıtıp o şekilde tahta oturtmak. Ya da bu Blackfyre teorisi en baştan yanlış ama bu kez de Altın Mürettebatın amacı gibi reddedilmesi zor gerçekler var.

@Muratkocak sanırım Maegor soyunu nasıl kanıtlayacak diyor Aegon zaten her ihtimalde Blackfire yada targ kanına sahip bu ejderha yumurtası çatlatması ejderha sürmesi için yeterli
soyun kanıtına gelirsek yanılmıyorsam Westerosta Hisarda soy kayıtları tutuluyor. Esos ve özgür şehirlerde de bu şekilde kayıt tutulan yerler olabilir. Resmi kayıt varsa olabilir, hiç gerek olmaya da bilir. Çünkü tarihi kazanan yazar ve adam kazanmış tahta çıkmış ben bundan ve şundan geliyorum dese kim itiraz edebilir. Örnek Lyanna nın tecavüzü

Kağıt parçaları o kadar da önemli değil. Sülalesini yazsa bile nereden bileceğiz o kişi olduğunu? DNA testi falan yok,

Ama ciddi anlamda güvenilir kişiler onaylar ve ejderha sürerse aynı zamanda karizmaysa o zaman pek çok takipçi bulur.

öyle tabi ama ejderhayı her ihtimalde sürecek
Targsa da, Blackfyresa da ve Maegorun soyundan gelse de, her türlü o ihtimal var ve ya cümlemin devamını okumamışsın yada anlamamışsın ne dediğimi

Demek istediğin şey soyun kanıtlanması üzerine değil miydi? Bunun bazı kayıtlar sayesinde olabileceğini öne sürmedin mi?

Eğer öyleyse ben de bu kayıt meselesinin çok önemli olmadığını belirttim. Tabi başka bir şey demek istemediysen :):slightly_smiling_face:

devamında dedim ki, tarihi kazanan yazar ve kazanan ne derse onun dediğine kimse itiraz etmez edemez!!! dedim Tıpkı Robertin Lyannaya tecavüz edildi demesi ve kimseninde inkar etmemesi gibi ama kanıtlar tam tersi yönünde mesela
adam kazanmış kral olmuş düşmanlarını ezmiş kimin umrunda olacak o soydan gelip gelmemesi diyorum

Hocam şöyle kap kara bir ejderha olucak gözleri kırmızı herif öldürdüğü heriflerin kafataslarından ejderhaya kolye yapıcak insanları çılgınateşle yıkayıp ejderha ateşiyle kurulucak insanları kazığa oturtcak insanları at dışkısı ile besliyecek filan çok güzeel olur

O kadar da değil.

123

Bu küçük Maegor şimdiye orta yaşlı hatta yaşlılık çağında olmalı. Ayrıca şöyle düşünelim, Yaz Kalesi Faciasında ismi geçmeyen birçok Lord ve leydi öldü birçok akraba öldü. Örnek verirsek kralın karısı Kraliçe Betha kralın yanında ama öldüğü bilinmiyor. Ama ölü kabul ediliyor. Belki Maegor’da o gün oradaydı.

Her halükarda yeni bir Targaryen gelmez. Ama Blacfyre soyu ile birleşebilir. Ilyro Mopatis’in karısı Maegor’un kızı olabilir ve belki hatta sahte Aegon onların çocuğu olabilir. Şu durumda Aegon hem Dany’den hem Jon’dan daha fazla taht hakkı içeriyor.

taht hakkı, kral kimse ondan gelen bir hak iken nasıl oluyor da Aegon daha fazla hak sahibi oluyor ben anlamadım
Not : şunu da söyleyeyim II. Viserys galiba yiğeninin hakkını gasp etmişti. sonra oğlu o yiğenden ilk piçini yaptı, o piçte taht benim diyerek Blackfyre isyanını başlattı. Şuan ki Blackfyre soyu da o soydan gelenler ama Meşru taht sahibi Aerys in soyu olduğundan senin kurduğun mantığı anlamadım açıkcası

Aslına bakarsanız orta yaşlılık ya da yaşlılık bu evren için çok sorun değil Melisandre örneğinde gördüğümüz gibi.

Aegon gerçekse, Jon’dan büyük olduğu için taht hakkı ona ait. Tabi dizide olduğu gibi evlilik feshi gibi bir durum yoksa.

Eğer Aegon Maegor’un soyundan geliyorsa gene hak onda. Çünkü Maegor 5. Aegondan önce geldiği halde kral ilan edilmedi.

buna itiraz etmedim zaten, evlilşk feshi beklemiyorum abdlileri çok eşlilikle uğraştırmamak için fesih dediler orada bence

benim yukarıda verdiğim örnekte bundan pek farklı değil, dahası öncesine de gidersek ta jaehaerys in döneminde taht valerion olan toruna geçmeliydi. Hatta jaehaerys den önce kardeşi hak sahibiydi onun karısı ve 2 kızı varken kendini kral ilan etmişti. Yani bu mantıktan bakarsak taht 250 yıl öncesinden falan başkasına geçmeliydi. Ama tahta kim çıkarsa meşru sahip o ve taht varisi de tahtta olan kralın soyu olur yani Aerys ve soyundan gelenler meşru varis

Kanun diye bir şey var. Kanuna göre asla tahta erkek olduğu sürece kız tarafı oturamaz. Yani anlayacağın o Valeryon falan asıl varis değil. Orada net biçimde Viserys adaletsizlik yaptı. Kendine gelince iyi erkek çocuklarına gelince benim küçük pirensesim =). Tahttan çekil o zaman madem Valeryon geçsin?