Bebek Maegor'a ne oldu?

bende bunun için dedim ki tahta kimin çıkarsa taht onun ve soyunun hakkıdır , diğer varislerin hakkı bitmiştir V. Aegonun çıkması ile Maegar bu hakkını V. Aegon’nun çocukları ardına düşürmüştü. haksızlık mı? kesinlikle ama kanun ve düzen yönünden böyle
Blackfyre birleşmesi (varsa eğer ) soyunun kendine yapılan haksızlığı geri alması üzerine ise evet mümkün öne geçer ama yine yukarıda tartıştım şeye döner konu
gücün varsa meşrusun, gücün varsa haklısın, gücün varsa kralsın ve hepsi için kazanman lazım

@argos anne tarafından Blackfyre

Güzel konuymuş… Maegor’un çocuğu ya da torunu ortaya çıkabilir mi? Seride bir çok karakterin kaderi muamma aslında, her muamma bir yerden fırlayabilir mi? GRRM bu, neyi nereden nasıl bağlayacağını bilemeyiz.

Blackfyre’ın erkek soyu tükendi diyor, Yargıç ama biz bundan “lakin kadın tarafı tükenmedi.” şeklinde çıkarımı yapabiliyoruz, yoksa soyu derdi, niye erkek deme gereği duysun? Bu durumda FAegon’un anası bir Blackfyre, Targ olan Maegor ile bağlantısı olamaz. Şahsen ortaya çıkacağından şüpheliyim, hali hazırda Targ olan ya da kökü ona dayalı fazla ejderha soyu var, fazlasına gerek yok, suyunu çıkartmayalım; Melisandre bile kan kuzgunun kızı çıkabilir yani…

Maegor muhtemelen ölmüştür, yazar belirtmese de öyle ya da böyle ölmüştür çoktan. Yaz Kalesinde ölenler arasında olma ihtimali de yüksek, hele ki kral cidden kan büyüsü yapıp, kral kanından birilerini feda etmeye yeltendi ise en nefret ettiği ağabeyinin çocuğunu da bunun için kullanmak istemiş olabilir.

Bir yerde bir kızın bir blackfyre ile evlenmiş olma ihtimali var neden imkansız olsun ki?

Öte yandan aslında suyu çıkacak kadar fazla Targ soyu olduğu söylenemez :D. O teorilerin hepsi gerçek çıkacak diye bir şey yok. Sadece Jon Snow ve Brynden Rivers var gizli Targ olarak,

Öte yandan ben kesinlikle Ortada 2. Bir Blackfyre prensi olduğunu düşünüyorum. Aksi bana çok anlamsız ve mantıksız geliyor. adamlar kan davası olan ailenin soyundan geldiklerini zannedecekler yıllarca öyle mi? Konuda bir yerlerde yazdım ama sizin için tekrar yazayım Ayça hanım :slight_smile:

Varys Tyrion’a güç insanların inandığı yerdedir demişti. Yani toplum hangi aileyi meşru kabul ediyor bu çok önemli. Blackfyre için en büyük sıkıntı toplumda büyük bir meşruiyet sorunu olması. İlk istan çıktığı zaman halkın yarısı kara Ejder için savaşıyor. Ancak sonra destek gündem güne azalıyor. Dördüncü isyan hemen bastırılıyor zaten çok az kişi destekliyor. Beşinci isyan ise bir avuç çapulcuyla işgal girişiminden başka bir şey olmuyor. Beşinci isyan ise zaten direkt onlar Westeros’a gelmesen kralın Essos’a gelip bunları dağıtmasıyla bitiyor.

Peki halkta inancını kaybettiği bir kültün canlanmasını nasıl beklersin? Mevcut düzeni sorgulamasını sağlayarak. İlk plan Targaryenlerin iç savaşa gitmesiydi ve Rhaegar ile Aerys arasında gerginlik planlandı. İkinci planda ise aslında tekrar bir Targaryen iç savaşı ön görüldü, Dothrajlar ile diyarın ırzına geçen Deli kralın çocukları ve onlara karşı başka bir Targaryen. Özellikle ikinci planda millet genelde nasılını hiç düşünmüyor. Gerçekten Aegon nasıl ortaya çıkabilir, farklı olarak ne yapabilir ki bu büyük istilayı sona erdirsin? Ufak bir paralı asker birliğiyle nereye varabilir? Ben aslında Rheagar’ın oğluyum dese bile sadece bu yeterli olabilir mi? İşte burada devreye 3. Adam giriyor. Diyar deli kral neslinden targaryenler tarafından bölümmüşken bu 3. Adam çıkar ortaya. Eh Aegon için olan sorunların benzeri 3. Adam için de geçerli ama bir takım büyülü avantajları olabilir. Esaos geniş bir yer.

FAegon’un babasının Yargıç olduğuna dair düşünceler söz konusu yalnız…

Aegon öyle ya da böyle ejderha; Melisandre konusunda ciddi şüpheleniyorum yani göz rengi ve soluk beyaz rengi ile boyalı kızıl saçları… Jon var, Kan Kuzgun’u var… Yeter ama daha fazla çıkmasın başka yerden… Zaten bir sürü taht talibi de var. Toparlanması zor olur.

Adın ister Blackfyre ister Targ olsun; Targlar tarafından çok çektik diyen bir halk neden onu kabullensin? İşte bu yüzden Aegon, gizleniyor kendisi bile bilmiyor… Targ olarak daha meşru, Dany ile evlenerek de olası bir çatışmanın önüne geçiliyor ve ejderha ve ordusuyla diyarı ele geçirip tahta oturuyor… kafadaki plan bu.

O kız da belki o soyun birleşmesiyle ortaya çıkmıştır.

Şundan Emin’im, ne kadar konuşsak da ikna olmayacaksın😂. Tanıdığım kadarıyla net bir kanıt olmayan şeylere pek ikna olmuyorsun ama gene de o plan sana da çok eksik gelmiyor mu? Yanş Targaryen ayağına Blackfyre oturtsalar gerçekten bu zafer sayılır mı? Düşün Daemon’un nesli seneler boyunca kendi atasını babası kılıç verdi diye gaza gelen bir ergen olarak bilecekler. Ya da ne bileyim Faegon tahta oturunca gandırdık Zaa xD mi diyecekler Westeros’a? İşte bu 3. Prens olayı içinfen çıkamadığım bu meseleye karşı cevabım bence bir düşün derim.

İkisi farklı şeyler. Bir defa Westeros’da piçlerin uğursuz olduğuna dair bir inanç var ve her ne kadar aynı kökten gelseler de artık farklı aile olmuşlar. Ona bakılırsa Baratheonlar da Ejder soyu. Yani işte piç soyu geldi her yer mahvoldu, asıl soy burada propagandası bence tutar. Hele ki benim Blackfyre kehaneti teorim tutarsa seyret gümbürtüyü. Ayrıca şuanki plan Dany evliliği ama önceden Dany bir istilacıydı sadece. Şyan ekder faktörü sayesinde böyle bir durum ortaya çıktı, ejder alıp evlenip atabilirler Dany’i. Bir düğünw bakar iş.

O zaman o kız Blacfyre olmuyor, Targ oluyor. :neutral_face:

Aegon’un gerçek kimliğinin asla açığa çıkarma planları yok, bundan eminim. Önemli olan zamanında verilen yemini yerine getirmek. Onu tahta geçirme planlarına gelince… Açıkçası ilk plan ile son plan arasında sayısız plan değişti ve değişmeye devam ediyor, çünkü sürekli bir sorun çıkıyor. İlk planın tam olarak ne olduğundan bile emin değiliz ama Arya’nın şahit olduğu konuşma ciddi ipuçları barındırıyor.

Dikkatini vermiyorsun.

Maegor’un kızı bir Blacfyre ile evlenir ve kız oradan çıkmış olabilir bunu diyorum.

İşte bence Blackfyre’ı Targaryen diye yutturmak çok dandik bir yöntem. Martin bunu yapabilir ama yaparsa çok saçma ve mantıksız olur ve hanedan fetişi gibi şeylerle birlikte şiddetle eleştirdiğim şeylerin arasına girer.

Blackfyre olduğu bile şüpheli. Büyük ihtimal annesi Blackfyre. Kara ejderhaların erkek tarafının nesli tükendi ayrıca. Aegon sahtedir. Feyktir feyk !
Her gümüş saçlıyı Tahta çıkaracaksak ejderha kayası Targaryen prenslerinin piçleriyle dolu.

Ha anladım, @YeniAy_Ottoman muhtemelen buradan yola çıktı ama o dediğiniz olay da seri başlamadan bir 40 yıl önce falan oluyor zaman benim dediğim şeyin olmasına müsait.

Ayrıca senin de dediğin gibi bu sadece teorilerden birisi.

Evet, anası sadece, babası değil; onu diyorum. :slight_smile: