Belgesel : The Last Watch

GoT’un 8. sezonu kapsayan belgeselini izleyenler, bu başlık altında yorum yapıp, sohbet edebilir.

Peşin peşin söyleyeyim; nereden bulursunuz yahut Türkçe çevirisi gelir mi gelirse ne zaman, bilgim yok. Her zamanki gibi bağlantı paylaşmak “telif hakkı” yüzünden yasak ama parça parça videolar ve fotoğraflarda elbette ki sıkıntı yok.

DİPÇE: Digitürk olanlar izleyebiliyor sanırım, onlar yayımlıyor olsa gerek.

1 Like

Dany’nin ölüm anı senaryosu okunurken.

Kit baya duygusal takılmış. Adam “ne iğrenç bir son yaaa” diye ağlamıştır, Dany bahane. :laughing:

2 Likes

Düşünsene hakkında en çok teori kasılan karaktersin. Çoğu insan tahta oturmani bekliyor. Targaryen ve Starksin. Tahtın gerçek varisisin, buz ve ateşin şarkısısın. Ayrıca kuzeyin başındasın, Wildlingler de seni takip ediyor. Ve Grey Worm ve 3 askeri yüzünden sürgün ediliyorsun :joy: insan çıldırır vallahi :joy:

7 Likes

Sansa’nın gülümsemesi bayağı güldürdü beni ya hahhaha

Bu arada niye end of game of thrones diyor ki? Bölümün devamı sonradan mı eklendi ki, anlamadım.

Yeri değil ama klasik bir şekilde müdahale edeyim. Bence serinin sonunda bu şarkı meselesinin bir felsefi anlamı falan olacak. Martin’in bunu tek karaktere bağlayacağını pek düşünmüyorum. Jon’un Aragorn tarzı bir karaktere dönüşeceğini pek sanmıyorum.

Katılıyorum buna abartı var orada zaten durumun absürtlüğüne dikkat çekmek icin. Buzun yıkımı ve ateşin yıkımını anlatıyor bence serinin adı. Nükleer silah ve biyolojik silah meselesi yani. Sırf Jon yüzünden koymamıştır böyle bir isim. Adam seçilmiş kişi olayına karşı.

1 Like

Evet Buz ve ateşin şarkısı pek çok anlama geliyor olması muhtemel ama bu anlamlardan biride Vaadedilen Prens Ölümsüzler evinde ki Rhaegar görüsü boşuna verilmedi ‘‘O Vaadedilen Prens Buz ve Ateşin Şarkısı onun’’ diyor Rhaegar burada Vaadedilen Prens’in kim olduğu konusunda yanılıyor olabilir olmaya da bilir ama Buz ve Ateşin Şarkısı aynı zamanda bu kişiyle alakalı ve Vaadedilen Prens’in Jon olma ihtimalinin çok yüksek olduğu bir gerçek.

Bu belgesel tarzlı bölümü nerden izleyebiliriz ? Digitürk dışında.

“End of Game of Thrones” lafı dikkatimi çekti. Acaba orijinalinde bölüm orada bitiyordu da sonrasındaki sahneleri sonradan mı eklediler? Orada bitse bence daha iyi olabilirdi. Sonraki sahneler çok kötüydü çünkü.

Ben izledim ama fazla bi şey göremedim. Videolara denk gelirseniz izleyin başka da elle tutulur bi şey yoktu bence.

1 Like

Okuma provasından bir kesit, Türkçe.

4 Likes

2.05’te Kit’in tepkisi senaryonun özeti.

Belgesel, oyuncuların finalden menun olmadıklarını o kadar ortaya döküyor ki.
Masada Conleth’in bariz tepkisi; Lena, Nikolaj ve Peter’ın sıkılmış halleri, Kit’in hayal kırıklığı, Emilia’nın “Gülüyorum ama aslında acı çekiyorum” hali…

Psikolojik olarak da etkilenmişler, bazılarımıza abartılı gelebilir tabi bu ama bu oyuncuların yıllardır bu karakterleri oynadıkları, onları birer parçaları haline getirdiklerini, bağ kurduklarını unutmayalım.
Emilia yaklaşık iki yılını artık kimse Dany’yi sevmeyecek endişesi ve üzüntüsü ile geçirmiş. Etrafındaki herkese, “Dany hakkında ne düşünüyorsun? Ondan nefret etmene sebep olacak kadar ne yapabilir mesela? Sence iyi biri mi? Onu seviyor musun?” diye sorup durmuş. Annesi ve erkek kardeşi “İyi misin? Neden bunları sorup duruyorsun ki?” demişler. Diziyu izlemeyen en yakın arkadaşı ise dizinin başlamasına iki ay kala “Kötü birine mi dönüşüyor?” diye tahmin etmiş, Emilia o zaman içini döküp rahatlayabilmiș anca.

Kit’in durumu bir tık daha kötü :
D7ry-PrW4Ao6Kil

Evet, Jon’un Dany’yi öldüreceğini öğrenince terapiye ihtiyaç duymuş.
Bildiğim kadarıyla Dany ve Jon için çok farklı bir son bekliyor, öngörüyormuș.
Dizi başlar başlamaz da ortalıktan kayboldu bu arada, hala görünmüyor. “Tatile” ayrıldığı, her şeyden uzaklaşmak istediği, sağlığına ve sıhhatine odaklandığı söyleniyor. Stres ve alkol sorunu yüzünden rehabilitasyonda olduğu da söyleniyor.

1 Like

:flushed: Bir dizinin insanı bu kadar etkilemesi çok anormal geliyor. Gerçi başka şeyler de vardı illa da tuzu biberi olmuştur belki. Şöhret meselesi ile ilgili sıkıntıları olmuştu ilk yıllar.

Şöhret konusu hala geçerli, aşırı ilgiyi kaldırmakta hep zorluk çekmiş biri Kit, yıllardır alkol sorunu var. Jon’un öldüğü sezon, dizide en sevilen karakterlerden birini canlandırdığını ve en popüler oyunculardan biri olduğunu kavramış mesela ve bu onu strese, paniğe sokmuş. Diğer projelerine odaklanamamıș, hiçbir şey yapmak istememiş, terapi görmüş, ve söylentilere göre ona motivasyon veren kişi Emilia olmuş. Ki Emilia da bir röportajında, şöhretin ne kadar zor olduğunu anlatırken, isim vermeden bir arkadaşının durumunu ve ona yardımcı olduğunu örnek göstermişti. O anlattığı kişinin Kit olduğu anlaşıldı sonra, Kit’in durumları ortaya çıkınca.
Neyse yani zaten tüm bu sorunlar vardı, üzerine dizinin sonu, Jon’un Dany’yi öldürmesi de bardağı taşıran damla oldu gibi.
Rehabilitasyonda olması iyi ama, daha iyiye gitmek istiyor oluşu güzel. Umarım her şey yoluna girer.

Çok üzüldüm, gerçekten. İnşallah bir an önce sağlıklı bir ruh haline kavuşur. Alkol sorunu olduğunu biliyordum, evet. Güzel haberler bekliyorum inşallah. :slightly_frowning_face:

1 Like

Kötü olan bir diğer şey şu… Kit’in stres, depresyon, alkol yüzünden rehabilitasyonda olduğu haberini medyaya uçuran kişinin Alfie Allen (Theon) olduğu söyleniyor. Emilia’nın instagram’da Alfie’yi takip etmeyi bırakması da bu iddiayı güçlendiriyor gibi.
İnşallah doğru değildir, Alfie ve Kit çok yakınlar diye biliyorum, onun söylemiş olması çok daha üzücü olur.

Az önce haber gördüm, sözcüsü gibi bir şey haber etmiş görünüyor. Bu söylentiyi çıkardıktan sonra mı resmî açıklama yaptılarsa acaba, olabilir. Ya söyleme sırrını dostuna, gider söyler dostuna. Şu ünlülerin çevresinde sürekli olarak olan biteni magazine haber eden bir sözde arkadaşlar hep oluyor zaten.

Haber bir haftalık zaten bildiğim kadarıyla ama şimdi ortalık çalkalanmaya başladı, Alfie’nin olayıyla falan.
Bu arda insta’da diğer oyuncular da takipten çıkarmışlar galiba Alfie’yi, sadece Emilia değil.

İsabet olmuş o zaman. Yani hoş bir hareket olmamış. Theon işte.

1 Like