Ben Plumm

Lakapları: Esmer Ben Plumm
Ünvan: İkinci Oğullar’ın Çavuşu
Bağlılık: İkinci Oğullar
Kitaplarda;
Kılıçların Fırtınası (Görüldü)
[b]Ejderhalarla Dans/b

Ben Plumm, nam-ı diğer Esmer Ben Plumm, İkinci Oğullar adında ki paralı grubun çavuşu.

Görünüş:
Ben, ‘‘yaşlı’’, uzun boylu ve halen zinde olarak tanımlanmıştır. Geniş bir yüzü, esmer teni, kırık bir burnu ve kabarık gri/beyaz saçları vardır. Sakalları kırlaşmıştır. Dothrak annesinden gelen büyük, koyu renk ve çekik gözleri vardır. Göz altları kırışmıştır. Plumm’un iddiasına göre yarı-Braavoslu, yarı-Yaz Adalı, yarı-İbbenli, yarı-Qohorlu, yarı-Dornelu ve yarı Westerosludur. Bir damla da Targaryen kanına sahip olduğunu iddia etmektedir. İddiasına göre Plumm Hanesinin eski bir üyesi bir ‘‘ejderha prenses’’ ile evlenmiştir. Belli belirsiz bir şekilde düğünün Aegon Targaryen döneminde gerçekleştiğini söylemiştir. Daenerys, Westeros’da hüküm süren beş Aegon olduğunu ve hangisi olduğunu sorar ancak Ben, tam olarak kaçıncı Aegon olduğunu hatırlamamaktadır.

Büyükannesi, yarı-İbbenli ve yarı-Qohorluydu. Westeros hakkındaki bilgilerinin ona çoçukluğu döneminde büyükannesi tarafından ikinci el anlatımlardan geldiğini iddia etmektedir. Büyükannesi asla Westeros’u ziyaret etmemiştir. Westeroslu büyükbabası, Ben’in doğumundan önce bir Dothraklı tarafından öldürülmüştür. Söylentiye göre atasının yüz seksen santimetre uzunluğunda bir penisi vardı. Tyrion Lannister; Ben’in, Viserys Plumm’ın en genç oğlunun uzaktan bir akrabası ve olasılıkla meşhur Ossifer Plumm’ın uzaktan bir akrabası olduğundan şüphelenmektedir. Söylentilere göre Ossifer, öldükten ve gömüldükten sonra bir bebeğe babalık etmiştir. Tyrion’un iddiasına göre Plumm ‘‘iki damla’’ ejderha kanına sahiptir, sadece bir değil.

Tarih:
Esmer Ben’in annesi bir Dothraktır. İkinci Oğullara katılmadan önce Meereen’de Oznak zo Pah’ın amcasına korumalık yapmıştır. Tekrar denemek istemediği bir deneyimle, Meereen’den lağımlardan kaçmıştır. İddiasına göre lağım kokusu halen üzerindedir ve gece rüyalarına girmektedir. Kim olduğu tanımlanmamış Kral Aegon (beş Aegon’dan biri) tarafından biraz Targaryen kanına sahip olduğunu iddia etmektedir. Bu nedenle ejderhaların, özellikle Viserion’un, ona olan yakınlığını açıklamaktadır.

İkinci Oğullar ile olan ilk savaşın ardından yaptığı bir yağma sırasında, Plumm ölü bir askerin deri zırhını almış ve zırhın astarına dikilmiş yerde bir sürü altın bulmuştur. Plumm, o sıralar saftı ve arkadaşı olduğunu düşündüğü adama bulduğu altınlardan bahsetti. ‘‘Arkadaşı’’, çavuşa Plumm’un bulduğu altınlardan bahsedince altınları elinden alındı (arkadaşı az miktarda kâr payı aldı). Plumm; altını sevmektedir, ancak bu olay Plumm’a altını eğer harcamadan ölürsen bir zevki olmadığını öğretmiştir, Plumm aynı zamanda bir paralı askere asla güvenmemeyi öğrenmiştir. Bu nedenle Plumm, dövüşeceği savaşları dikkatlice seçmektedir. Cyvasse oynamayı da öğrendiği, Volantis’in yakınlarında da çalışmıştır.

Esmer Ben Plumm, yüzlerce savaşta savaştığını ancak hepsinde cesurca savaşmadığını iddia etmektedir. Sık sık şunları söylemektedir;

‘‘Tecrübeli paralı askerler vardır, cesur paralı askerler de vardır ancak hem cesur hem tecrübeli paralı asker yoktur.’’

Bu konuya atacağın her cevaba +50 rep veriyorum Moonny… Teşekkürler.
Ben Plumm ile Viserion arasında ne olacak bakalım. Çok ilginç bir karakter.

Bunun ejderha kanı dediği Elanya Targaryen galiba, yani IV.Aegon zamanlarına denk geliyor. Elanya’nın üç kere evlendiği ve bir de sevgilisi olduğunu biliyoruz. Ossifer ölünce bebeğim oldu benim demesinin nedeni Alyn Velaryon’dan olan çocuğunu gizlemek içindir büyük olasılıkla yani şimdi ki Plummlar aslında piçler sadece soyadları Plumm. Alyn’de Valyria kanı taşıyor sonuç olarak iki damla Targaryen kanı ediyor, yani teoriler böyle :smiley:

Bir de nasıl her cevaba +50 rep ?? o.O

Benimde atacağım her yoruma kimse +50 rep vermiyor :frowning:

@Moonyy; İşte… Elaena Targaryen’in tek sevgilisi Alyn Velaryon ve bu Plumm denen herifin onun soyundan olma ihtimali var. Eğer ejderha ile iyi bir ilişki kurarsa Velaryon hanesininde ejderha kanı taşıyabilme ihtimali olduğunu öğrenebiliriz. Tyrion’ın iki damla ejderha kanı lafıda çok manidar. Direkmen Velaryonları ejderha efendisi yapar bu… Zaten Targaryenlerin arkabahçesi gibi hane idik…

Moonyy bugün içinde bu konuya attığın her cevaba, +rep vereceğim işte.

@Venom; Sanada verdim rep, ama bu seferlik…

Üç sürücüden biri olmasın :open_mouth:
Drogon-Dany, Viserion-Ben, Rhaegal- ???

İnşallah bu adam Viserion’u alır, Viserys kötü diye gider kötü birine verirse hiç affetmem Martin’i >.<

Bence o ejderhalar ölür gibi… Rhaegal’i Aegon’ın almasını istiyorum(“Your brother Rhaegar was a last true dragon kaliisii” -Jorah Mormont). Ben Plumm sadece Velaryon hanesinde ejderha efendiliği olup olmadığının kanıtı olabilir. Eğer Viserion’u biri alacaksa, bir Blackfyre veya Rhaegar Targaryen’in piçi olduğu tartışılan Aurane Waters almalı.

Eşleşiyor yani. Veya Tyrion’ın Ejderhalarla kuracağı ilişkiye meraklandım bak şimdi.

her mesaja +50 rep ne ya?

Eheueheu, unutmuşum pardon:

Bende venom, tanıştığımıza memnun oldum…

Konuyu açmasını ben istedim, açmam falan demeyip açması hoşuma gitti ve attığı her cevaba +50 rep veriyorum.

Muhtemel biniciler;

Rhaegal - Aegon(Banko)
Viserion - Plumm(%25)
Viserion - Tyrion(%50)
Viserion - Aurane Waters(%25)