Benjamin Button´ın Tuhaf Hikayesi(2008) IMDB 7.8

Filmin Özeti

Film, seksenli yaşlarında doğup, geriye doğru yaşlanan bir adamın hayatını konu alıyor. Benjamin Button hepimiz gibi zamanı durduramayan bir adamdır. Birinci Dünya Savaşı’nın sonunda, 1918’de, New Orleans’tan başlayıp 21. yüzyıla uzanan serüveniyle, onun hikayesi herhangi birininkinden daha sıradışı bir hayatı içerir.

Oyuncular

[b]
Brad Pitt
(Benjamin Button)

Cate Blanchett
(Daisy)

Elle Fanning
(Daisy Age 7)

Chandler Canterbury
(Benjamin Button Age 10)

Tilda Swinton
(Elizabeth Abbott)[/b]

Efsanelerden…

Çok etkilendiğim nadir filmlerden. mükemmel.

İyi fikir kötü film akımından bir eser.Konu çok güzel yaşlı doğan ve gittikçe gençleşen bir adam ve yaşadıkları.Ama konu bu kadar ilginçken içerik aynı derecede basit.Gerçi bu konuda Inception’la yarışamaz ama bu yönüyle bu film benim için bir hayal kırıklığı oldu.Özellikle Brad Pitt David Fincher ikilisini görünce işte bu dedim.Tamam…Fight Club’da çok iyiydiler şimdi neden olmasın.Ama olmadı.Kitaptan uyarlamamı bilmiyorum ama bana öyle değil gibi geliyor.Zira kitap uyarlamaları her zaman dolu dolu olur.Hikaye beyazperdeye sığmaz taşar eğer iyi bir yapıtın uyarlamasıysa.Özgün senaryolarda genellikle tam tersi doldurmadır.Bu filmde sadece tersine bir ömür süren iki kişinin aşkı dikkat çekiciydi.Onun dışında hiçte ‘‘tuhaf bir hikaye’’ değildi bence…

keyifli bir filmdi. puanı biraz düşük mü ne?

@“farohar” evet kitap uyarlaması, scott fitzgerald’ın kitabı.

Sırf Cate Blanchett nam-ı diğer Galadriel için izlediğim filmdir. Bayılarak izliyoruz kendisini.