Benjen hakkında bir soru

benjen stark bildiğimiz gibi gece nöbetçilerinin baş korucusu( ydu ) şeyi merak ettim benjen nöbete neden katılmış katılma surecı ve nedenleri hakkında bilgi varmı acaba ???

kitaplarda geçmiyor muhtemelen onur içindir

Aşığı eşi çoluğu çocuğu yoktu kendisinin. Eddard’tan da ufaktı ve Kışyarı’nda hakkı da yoktu. Sanıyorum doğup büyüdüğü yerden uzaklaşmak hep gölge altında yaşamak yerine çıkıp birşeyler yapmak macera yaşamak yeteneklerini görmek istiyordu bu nedenle de Sur’a gitti ve orada en iyilerden biri oldu hayat amacını gerçekleştirdi bence.

Ha tabi hala yaşadığı -benim inancım- ve başka amaçlar peşinde koştuğu da düşünülürse daha neler çıkacaktır neler ondan.

yazar daimi kış topraklarının görüleceğini söylemişti sanırım bu benjenin gözünden olabilir ama yınede ned onu sura yollamamlıydı ne bılım holfast lordu ılan edebılırdı yada baska bır kale boylece starkların daha etkın guclerı olurdu …

Stark Lordların-Kralların gece nöbetçilerine kardeşlerini yollama geleneği gibi bişeyi varmış sanırım.
Jonla Sam arasında bir konuşma vardı ordan hatırladım…

Kardeşlerini yollama geleneği yoktur ya emin misin buna Stark’ların kuzeyin en güçlü hanesi olarak Duvar’ı insan yönünden beslemede başta gelme gelenekleri vardır sadece.

jon benjen’e nöbete katılmak istediğini söylediğinde neleerden vazgeçeceğinin farkında değisin demişti … bence benjen durduk yere gitmemiştir sura
birşeyler yaşamıştır… umarım yaşadığı 6. kitapta açıklanır ve olayları öğreniriz…

Varislik sıralamasında gerilerde olanların sura ve ya hisara gitmesi bir Westeros geleneği. Sir Waymar Royce ve Aemon Targeryan bunların en açık örnekleri

Bence de birşeyler çıkacak ama tüm merak edilenler 6’de toplanıp 7’de açığa çıkar diye tahmin ediyorum. Yeter başka yenilik çıkarmasın başımıza daa :smiley: