Benjen Stark

[font=Verdana]Viki: Benjen Stark
[font=Verdana]Kültür: Kuzeyli
[font=Verdana]Lakap: Yavru Kurt
[font=Verdana]Bağlılık: Gece Nöbetçileri
[font=Verdana]Ünvan: Baş Muhafız

[/url][/img]

[font=Impact]Giriş
Benjen Stark, Lord Eddard Stark’ın en küçük kardeşi ve Gece Nöbetçileri’nin yeminli kardeşlerindendir. Gece Nöbetçileri’nin Baş Muhafız rütbesini almıştır. Fakat bazen Muhafızların Lideri de denilmektedir. Doğum tarihi kitaplarda belirtilmemiştir.
Karakter ve Görünüş; Özellikle çok keskin ve mavi gözleri vardır. Koyu renkte ve uzun saçları vardır. Ayrıca çok incedir. Kararlı ve gizemlidir. Aynı zamanda saygın ve Kuzeyin sert özellikli karakterine sahiptir.

[font=Impact]Geçmiş
Benjen Stark, geçmişte kardeşleriyle birlikte Harrenhal Turnuvasına katılmıştı. Kız kardeşi Lyanna Stark turnuvada bulunan Howland Reed’i(Yüzler Adası’ndan dönerken Harrenhal’a uğramıştı) üç yaverin saldırısından kurtarmıştı. Sonra Benjen, Howland Reed’e bir at ve zırh teklifinde bulundu. Böylece Reed saldırganların karşısında durabilecekti. Benjen, turnuvanın şöleni sırasında ise Rhaegar Targaryen’in şarkısında ağlayan kız kardeşi ile alay etmişti.
Robert’ın İsyanı’nda Benjen Kışyarı’nda tek Stark olarak kalmıştı. Çok daha sonraları ise Benjen, Gece Nöbetçileri’ne katıldı. Katılma nedeni kitaplarda henüz belirtilmemiştir.

[font=Impact]Taht Oyunları (Görüldü)
Benjen, Kışyarı’ndaki abisi Eddard Stark’a Gece Nöbetçileri’nin son durumu, gücü ve Mance Rayder tehditi ile ilgili bir mektubu göndermişti. Starklar Kışyarı’nda Kral Robert için gece bir ziyafet düzenlediği sırada Benjen’de oradaydı. O gece yeğeni Jon Kar ile konuşmuş, yeğeni Gece Nöbetçileri’ne katılmak için izin istemişti. Benjen bir yıl daha beklemesi gerektiğini söylemişti ama Jon ısrarla hazır olduğunu söylüyordu. Fakat Jon’a ayıracak pek vakit yoktu ve geri Sur’a dönecekti. Baş Muhafız görevinde çok meşguldü, son olarak Jon’a, kardeşliğe katıldığında ailesini artık terk edeceğini ve bağımlılıklarını bırakması gerektiğini hatırlattı.
Daha sonra bir keşiften Sur’a geri dönmediğinde Lord Kumandan Jeor Mormont, birkaç muhafız ile Ser Waymar Royce’u Benjen’i bulması için gönderir. Benjen bulunamamış ve geri dönmemiştir. Durum böylesine ciddileştiğinde ve bazı gece nöbetçilerinin söylentileri üzerine; Jeor Mormont Sur’un ötesinde Büyük Keşfi başlattı (299AL).

[font=Impact]Alıntılar
" Benim görevim dışarıda. Orada rahatsız edici şeyler yaşanıyor. “
” İnsanların ‘ama’ sözcüğünden önce söylediklerinin hiçbir önemi yoktur. "
(Ağabeyi)

0 Likes

Bu kadarcik mı :open_mouth:

0 Likes

şimdilik bu kadarla yetinmeliyiz ama 7. kitabın sonunda bayağı kabarık olur bio su herhalde(inş) :slight_smile:

0 Likes

Bu adama ne olduğunu çok merak ediyorum.

0 Likes

Evet, orjinal vikide bile daha azı var. Finalde bekliyoruz amcamızı =)

0 Likes

Amin :slight_smile:

0 Likes

Ya her ne kadar Stark olsa da bu kadar olaydan sonra ortaya çıkarsa yaşadığına çok sevinmem heralde. Biraz zorlama ve klişe olurmuş gibi geliyor.

0 Likes

katılıyorum.serinin sonunda ortaya çıkmasın sürpriz yumurta gibi

0 Likes

aslında belki, gece nöbetçilerine katılmasının amacı da buydu.belki surun ötesinde gizli bir görevi vardı. durduk yere insan gece nöb. katılmazki …

yani eğer böyle birşey varsa o zamn dönüşü mükemmel olurdu …

0 Likes

Bence de bu kadar zaman sonra sapasağlam bir şekilde Sur’un Ötesi’nden dönmesi acayip saçma olur.Ya serinin gidişitanı etkileyecek bir olaya sebep olarak dönsün ya da hiç dönmesin.Çünkü her ne kadar Eddard’ın kardeşi bile olsa şimdiye kadar serideki TEK görevi Jon’un Gece Nöbetçileri’ne katılmasına vesile olmasıydı.

0 Likes

Senaryoyu duymadan Benjen’nin çıkıp çıkmaması için peşin yorumlar yapmak saçma, son 2O yılın en iyi fantastik eserinden bahsediyoruz gençler =) Ayrıca ihtiyacımız var First Ranger’a…

0 Likes

dünya televizyon tarihinin en iyi dizisi bnce ya, bide gitmiş "Mad Man"i en iyi dizi seçmişler :frowning:

0 Likes

mad men’e laf ettirmem.ikisi de kendi türlerinin en iyileri.

0 Likes

yakalayın haini!! :smiley:

0 Likes

kitapta bi karakterin ölüm anı anlatılmadıkça öldüğüne inanmıyorum artık :slight_smile: çıkıcak bi yerlerden bu adam. belki ormanın çocuklarını buldu hatta saçma olucak ama ötekiler tarafından esir bile alınmış olabilir :smiley: ama ölmüş olması çok düşük bi ihtimal

0 Likes

bence öldü. Öldüğünün gösterilmemesinin tek sebebi Martin amcamızın bize düşünecek bir şey daha bırakma çabası. Bu kadar akıbeti bilinmeyen karakter olmaz ki yau.

Kaldı ki Benjen döndü. Ne olacak ki?

0 Likes

Nasıl ne olacak ki? Kitapları okumuyor musunuz arkadaşlar? Adam yazıyor yahu, istese Benjen’i öyle şekilde getirir ki işte biz onu bilemeyiz çünkü yazarın kapasitesinde değiliz. Ve biz ters köşe olalım diye yazmıyor romanını gerçekten güzel bir hikayesi var yazarın inanın buna…
+Benjen gibi adam hertürlü lazım olur.

ilk kez Kılıçların Fırtınası’nda görülen Soğukel olabileceği teoriler arasında, Benjen’nin…

1 Like

ben de öyle düşünüyorum başka kim olacak ki :smiley:

0 Likes

işte benim gibi düşünen birisi sonunda ya :smiley: adam ters köşe yapmak için kitap mı yazar yaa :smiley: sadece yazdıkları ters köşe yaptırıyor.ama illa ki dur bunları şaşırtcam ben diye yazacağını sanmıyorum.o kadar baasit birisi mi bu adam.

0 Likes

Benjen Stark olur finiks Benjen Stark olur adamın kendi kimliği var her şeyden önce ya =) Koskoca Baş Muhafızı sığdıramadınız yani =)

imp’e +1

0 Likes