Beric Dondarrion

#1

Bağlılık
Dondarrion Hanesi ve Sancaksız Kardeşlik (Brotherhood Without Banners)

Doğumu
276AL
(Aegon’ın Karaya Çıkış’ından 276 Yıl Sonra)

Ünvan
Blackhaven Lordu

Beric Dondarrion, Blackhaven Lordu. Dondarrion, Sancaksız Kardeşliğin (Brotherhood Without Banners) lideri olmadan önce Eddard Stark tarafından kralın adaleti adına Sör Gregor Clegane’i yakalaması için nehir topraklarına gönderilmiştir. Neredeyse yirmi iki yaşındadır ve Lady Allyria Dayne ile nişanlıdır. Kırmızı, altın gibi saçlara sahiptir ve yakışıklıdır.

Eddard Stark’ın Kral Eli olması üzerine düzenlenen turnuvada savaşmak için Kral Topraklarına gelmiştir. Turnuva sırasında gezgin bir şövalye tarafından attan düşürülmüştür. Turnuva bittikten sonra Kral Topraklarında kalmıştır. Tyrion Lannister’ın Catelyn Stark tarafından tutsak alınmasından sonra nehir topraklarına bir saldırı/yağma oldu ve bu Sör Gregor Clegane’in tutuklanması için bir yol seferi görevine öncülük etmesi için atanmasına sebep oldu. Thoros of myr ile birlikte çıktıkları yolculuğun başında Gregor tarafından düşürüldüğü pusuda öldürüldü ama Rahip Thoros of Myr onu hayata geri getirmeyi bir şekilde başardı. Birçok kez öldürülen ama yine diriltilen Dondarrion ölümsüz diye anılmaya başlandı.

0 Likes

#2

Kendisini çok merak ediyorum.Ayrıca Lannisterlara çok bela açıyor.

0 Likes

#3

Sürekli öldürülüp diriltilen bu adamın sahnelerini normalde 1.sezonda en azından 2.sezonda izlememiz gerektiğini düşünüyordum ama Thros of Myr’i göstermedikleri gibi bu sahneleri de göstermiyorlar. Artık nasıl bağlayacaklarsa güzel bir şekilde olayı bağlarlarsa iyi olur çünkü ilerleyen zamanlarda akıllarda kalıcı hareketleri olacak.

0 Likes

#4

o akıllarda kalıcı hareketlerden korkmalıymışım gibi geliyo :slight_smile:

0 Likes

#5

Başı bedeninden koparılmayan herkes geri döndürülebiliyor. Ned’in dönmesi imkansız :smiley:

0 Likes

#6

ozaman İlk Roberti sonra lyannayı sonrada savaşta ölenlerin hepsini tek tek diriltek mutlu mesut yaşıyak gidek westerosta :smiley:

0 Likes

#7

Drogoyada uğrayalım :] Yazık herif maegiye gitti.

0 Likes

#8

Onların bedenleri çürümüş yenmiştir artık geri dönseler bile hoş bir görüntü oluşturmazlar iskelet gibi böyle ıyk.

0 Likes

#9

Serideki en sevdiğim karakter diyebilirim. Herkes taht kavgalarına tutuşmuşken, en onurlu adamlar bile tecavüze ve yağmaya yeltenirken Yıldırım Lordu görevini sürdürüyor. Her zaman halkın yanında ve zalimin karşısında. Demir tahtı kim kazanırsa kazansın, halkın kahramanı Beric Dondarrion olacak.

0 Likes

#10

Sevdim bunu galiba

0 Likes

#11

Martin’in vadesini her sevilen karaktere yaptığı gibi yine çok kısa tuttuğu karakter kendisi. Hani düşünüyorum da belki de en başından görevi buydu yani Catelyn için adeta canını verecek olmasıydı. Herhalde martin Stark’ların intikamını alabilmede Bayraksız Kardeşlik’i işin iyice içine sokabilmek için yaptığı bu hamlesini ölmüyor denilen şövalyeyi bile öldürdü adam.

Ha bu arada konudaki resim 1.sezondaki Beric ve artık o karakter yerine başka bi karakter var 3.sezonda onu göreceğiz. Şöyle ki:

0 Likes

#12

b.k vardı sanki gitti catelyn’i diriltmek için öldü.catelyn’in bugüne kadar kime yararı dokunmuş sanki.çok sinirleniyorum böyle iyi karakterler bu kadar boş sebepler uğruna ölünce

0 Likes

#13

[spoiler]Dediğim gibi Bayraksız Kardeşlik birşeyler yapacak Cat önderliğinde 2 düşüncem var:

  1. Ya Arya’nın sahte olduğunu bilmediklerinden Kışyarı’nda olduğunu sandıklarından gidip kaçırmak isteyecekler

  2. Ya da Vadi’deki lordlarla işbirliği yapma yoluna gidip Sansa’yı almaya çalışacaklar. Bu ihtimale daha yakınım çünkü Blackfish’in Vadi’de kankaları var onun da Bayraksız Kardeşlik ve dolayısıyla kızkardeşi Cate katılacağını düşünüyorum çünkü.[/spoiler]

0 Likes

#14

zaten tyrionu kaçırdıktan sonra westerosta kılıçlar çekildi.ilk kıvılcımı o çıkardı.

birde bu dondarrion u yeni canlandıracak şahıs nathalie dormer ın bişesi oluyormu acaba?

0 Likes

#15

@mehmet61 olabilir sen diyince baktım hem tipler benzerlik var hem de ikisi de ingiliz falan olabilir yani helal sana iyi dikkat etmişsin soyisimlerine.

0 Likes

#16

thanks ser robert :slight_smile:

0 Likes

#17

EddStark’ın “Lord Beric Dondarrion öne çık! Atlarınızı Cleganelere sürün” deyişi beni benden alan kısım…

0 Likes

#18

Rica ederim. :slight_smile:

Evet ve sonrasında Gregor’un onu öldüremeyişi ve Beric’in efsaneleşmesi, zira herşey Ned’in o emriyle başladı…

0 Likes

#19

Adalet. Adaleti hatırlıyorum. Hoş bir tadı vardı. Adalet, Beric bize liderlik ettiğinde yakınında olduğumuz şeydi, ya da biz kendimize böyle söylerdik. Biz kralın adamları, şövalyeleri ve kahramanlarıydık…

0 Likes

#20

Ah dostlarım keşke bunu anlayabilseler…

0 Likes