Beric Dondarrion'un Ölümleri (Spoiler)

[b]Bayraksız Kardeşlik kurucusu nam-ı diğer Lord Beric Dondarrion, sonuncusu hariç her defasında Thoros of Myr tarafından hayata geri döndürülmüş ve fakat her defasında da önceki hayatına ait anıları git gide silinmiştir yani bu geri dönmeler sırasında sürekli bedel ödemiştir.

Aşağıda Beric Dondarrion’un ölümleri kronolojik olarak sıralabmıştır:[/b]

1. Ser Gregor Clegane tarafından mızrak yardımıyla bir kazık üstüne geçirilerek öldürülmesi.

2. Ser Burton Crakehall tarafından başının bir gürz ile ezilmesi.

3. Ser Armory Lorch tarafından asılması.

4. Ser Gregor Clegane tarafından bir gözü bıçaklanarak parçalanması.

5. Brave Company’den (Cesur Yoldaşlardan) bir okçu tarafından öldürülmesi.

6. Bir düello sırasında Sandor Clegane tarafından öldürülmesi.

Beric vs Sandor Düellosu Tasviri

7) Son yaşam hakkından vazgeçmiş ve bu yaşam hakkını tekrardan dirilmesi için Catelyn Stark’a bağışlamıştı.

7 Krallık, 7 Tanrı, 7 kitap derken GRRM için 7 sayısının önemini aramızda fark etmemiş olan yoktur. Bana göre Beric Dondarrion’un da 7.defasında tamamen hayata gözlerini yumması ince bi ayrıntıdır.

sübliminal mesaj :open_mouth: Teşekkürler de konuyu yanlış yere açmışsın sanırım :confused:

Cem Karaca’nın “33 Kurşun” isimli şarkısının giriş sözlerini Yıldırım Lordu’na ithaf ediyorum: Vurun ulan, vurun, vurun; ben kolay ölmem… :smiley:

Şaka bir yana, en sevdiğim karakterdir. Red Wedding gibi bir facianın üstüne onun da ölmesi beni darmaduman etmişti.

adam 7 canlıymış :smiley:

sandorun 40bini de sancaksız kardeşlikte kalmıştı galiba.Garibim ne üzülmüştü be…

öldü de kurtulduk,adam westerosun bug ı resmen. oyun hatası lan adam

polat alemdar xdxd

[video=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=BVefF8WTVI8
Üşenmedim 14 kurşun saydım Beric yanında fıs kalır bunun.

elemanın teki sağından solundan ateş ediyo koptum ya :smiley:

@mehmet61 evet siper almak için arkadaşının omzunu kullanıyor arkadaşının da o boynunu önce sağa sonra sola çevirmesi :smiley:

Beric Dondarrion favori karakterlerimden. 6. ölümü öncesinde Sandor Clegane ile yaptığı düellonun bayağı heyecanlı olduğunu hatırlıyorum.

Martin orada bizi yine iyi ters köşe etti. Ben Sandor’un görevi o POV’un sonuna kadar sanıyordum ama nerde. Köpek gitti ölmeyen Beric’i öldürdü sonra kendisi ölüm döşeğinde terk edildi hala ölmedi hayatta (teorilere göre).

Aynen ateş ettiği adamın elinde bişey yok gidiyo siper alıyo öyle ateş ediyo şaka gibi

Adamı asmışlar,kesmişler,ezmişler yinede yaşamış :smiley: 1 adamı o kadar canlandırabiliyorlarda niye Robert’i veya Eddard’ı canlandıramıyorlar?

Onların cesetlerini bulsalardı eminim denerlerdi ama nerden bulucaklar.Hem bulsalar dahi kesin bi şey yok,Kızıl Tanrı’nın istemesi lazım ki olsun.

3.Kitap Spoiler

Mesela Cat’in de nehirde yüzen cesedini buldular,analaşılan o ki Kızıl Tanrı’nın da onunla işi bitmemiş çünkü o da canlandı

Adamın ölümleri için ayrı konu açmak şart mıydı ?

R’hllor’un istemesi lazım :smiley:

sen bari düzgün yaz :smiley: ‘‘R’hllor’’

Ezme beni :((

Game Of Thrones izlemek şart mıydı?

Burada şart olduğu için bulunmuyoruz. Her şeye bulaşmayın.