Bethesda ve Got evreni ?

Merhabalar :raised_hand_with_fingers_splayed:

Aslında uzun zamandır söylentisi olan ancak kesinliğe ulaşmamış bir konu, Skyrim’i yapan firma’nın kimliği açığa çıkmamış ve üzerinde çalışılan yeni bir oyun geliştirilmekte, (heralde öyle yani) ki tahminler skyrim mantığı ile (yani açık dünya, rpg oyunu) got evrenine dayalı bir oyun olduğu üzerine.

Çıkıp çıkmaması üzerine değil de, Skyrim tarzı böylesi bir oyunun gelmesini istermisiniz ? Veya istiyorum dediğinizi var sayarsak, hangi zaman dilimi içerisinde geçmesini, ne gibi mekanikleri barındırmasını istersiniz ?

Örnek olarak: Valeryalıların yükselişleri üzerine konu almasını, uçak sürermiş gibi ejderha sürme mekaniklerinin yer almasını, gerçek anlam da yaşayan çevreye sahip olmasını isterim.

En güzeli bence Westerosun Yüzlerce krallığa bölünmüş hali olurdu

1 Beğeni

Bu söylenti uzun zamandır var ve kesinliğe ulaşmış bir konu. Şirket sözcüsü, bu söylentileri yalanlamıştı.

Olsaydı nasıl olurdu? Güzel olurdu. :slight_smile: Hatta: ‘‘Keşke bu proje gerçek olsaydı…’’ demiştim, o zamanlar.

1 Beğeni

Ek olarak kendi derebeyliğimizi de kurabilmeyi isterim westeros’ta geçerse, tüm westeros haritasını oyuna aktarabilseler muhteşem olur lakin nerden baksan 200 gb (en iyi ihtimal) yer kaplar, ama hani isterim mesela kuzey bölgesi, starkların egemenliği öncesinde köylü olarak başlayıp her hangi bir krallık da yükselip random toprak sahibi olmayı ve o toprak da oyuncuya has kale, kasaba geliştirmeyi vs.

1 Beğeni

Yalanlandığını bilmiyordum öğrendiğim iyi oldu öyleyse .)

Harika olurdu ya :). Bethesda en iyi oyun firmalarından biri. Skyrim’de open world açısından ne kadar aşmış olduklarını gördük. Düşünsenize o kalite de bir Westeros open world’u? Harbiden mükemmel olurdu ya. Senaryo yazmak ve müzikler açısından da oldukça iyi bir firma.

1 Beğeni

Seri, bir oyuna açık değil, özellikle de bethesta tarzı oyunlara.

1 Beğeni

Katılıyorum, Bethesda zaten mekanikler konusunda üşengeç bir firma, bir de buna bütçeyi eklersek, Tes ve Got evreni arasında bir seçim yapacak olsalar yine kendi serilerini sürdürürler, bence güzel bir alt yapıya sahipler ve deneyimleri de var, senin aksine ben Got evreninin alternatif bir oyunu yapılacaksa bunu en uygun bethesda yapar (açık dünya ve rpg tarzı olarak) diye düşünüyorum.

1 Beğeni

Bence Asoiaf Serisi Açık Dünya Olamaz Çünkü Her Ortamda Bulunabilecek Bir Karakter Yok

2 Beğeni

Bence evren açık dünya için çok uygun. Her şeyden önce kıtada fazla şehir yok. Dört şehir var sadece ve gerisi hormonlaşmış kasabalardan ibaret. [quote=“StarWolf, post:9, topic:10605, full:true”]
Bence Asoiaf Serisi Açık Dünya Olamaz Çünkü Her Ortamda Bulunabilecek Bir Karakter Yok
[/quote]

Ser Uzun Duncan var. Şimdiye kadar sadece 3 tane öyküsü çıktı ancsk arada ve sonrasında yaşadığı bir sürü macera var. Niteliksiz bir şövalyeyken Lord Kumandan olmuş bir insan. RPG ruhuna uygun bir karakter gelişimi hikayesi var. Aradaki boşluklarda çok güzel bir şekilde doldurulabilinir. Bence çok güzel olur Witcher bir fantastik kurgu romanından çıkmıştı.

Ama şu var, yüzüklerin efendisinin nasıl suyunu sıktılarsa aynısı Asoiaf için de olacak. Birkaç yıl içinde onlarca oyun çıkacak.

1 Beğeni

O kesin bir ihtimal, bence bu seri icin en iyi alternatif, acik dunya, rol yapma veya strateji bazlı olması olabilir (total war yapimcilarinin yaptigi warhammer gibi bir oyun), yani olacaksa böyle olması daha doğru gibi.

Strateji olacaksa Paradox yapsın. Gerçi hanedanları parayla satarlar ama olsun kalitesi üst düzey olur.

2 Beğeni

Dunk hiç aklıma gelmemişti Witcher gibi açık dünya olması için en uygun aday bu olurdu bu konuda sana katılıyorum. Ama dediğim gibi şu anki zaman için uygun bir karakter yok anca alternatif bir paralı asker , şövalye filan oluşturacaklar öyle olur bence. Asoiafa en çok yakışanı bence straleji

1 Beğeni

Hocam zaten yaparlarsa şuanki zaman için yapmazlar. Olacak olan olaylar tamamen belli, hikayeye katabileceğimiz şeyler kısıtlı. Yani ağır abilerle muhabbet etsek bile en fazla savaşan figüranlardan biri olabiliriz. Bu yüzden eski zamanlarda geçen Random bir hikaye olur. Duncan en uygunu. Ama sıfırdan karakter de yapabilirler.

Ama gene de gümümüzde geçen ve hikayeye etki edebileceğimiz bir oyun çıksın isterdim. Misal bizim etkimiz doğrultusunda olaylar alternatif senaryolar halinde gelişebilsin, Robb’un kafa yerinde kalsın, Jon kral olsun vesaire. Skyrim gibi kale lordlarını birbir dolaşıp yav hacı şimdi ne diyon bu savaş hakkında diye sormayı düşünmesi bile çok zevkli. Cersei’nin ellerini kenetleyip ovv bunlar kesinlikle saçmasapan söylentiler demesi falan… ama böyle bir şey yapmazlar fantazi sadece.

1 Beğeni

Bethesda hangi firmaydı

Elder Scrolls , Doom , Fallout , Dishonerd ve Wolfensteini yapan firma

Aslında yakın yıllar olabilir evet. Taht kavgaları falan derken benziyor :stuck_out_tongue:

Açık Dünya çok güzel olur ama Bethesda yapmasın eski Bethesda yok artık sadece adı var. Assassins Creed Odyssey ile Ubisoft çok güzel açık dünya yapabildiğini kanıtladı. Ubisoft yaparsa iyi olur ya da CD Project Red’de iyi olur ama onların yapacağını sanmam.

Bence artık açık dünya kabak tadı vermeye başladı. Evet Bethesda gerçekten güzel açık dünya yapıyor ama bir oyunda en çok aradığım şey daha çok hikaye ve karakterler. Yani öyle kocaman bir açık dünya rpg yapınca git demircinin demirini bul, yüzük buldun sahibine ver tarzı görevler çoğalıyor genelde. Bethesda’nın açık dünyasını ve Bioware’in karakter ve hikaye ağırlıklı rpgsi birleştirilse mükemmel olurdu.

1 Beğeni