Big Fish

William, babası amansız bir hastalık nedeniyle ölüm döşeğinde olduğu için, evine geri döner. Babasını yakından tanımak için, renkli bir kişiliği olan adamın gençliğinde yaşadıklarına dair öyküler toplamaya başlar. Babasının, gençliğinde gezgin bir satıcıyken yaşadıkları bir bulmacanın parçaları gibi yerine oturacak ve anlaşılması güç olan adamın yaşamını en masalsı yönüyle zaferleri ve zaaflarıyla ortaya çıkaracaktır.

Yönetmen:
Tim Burton

Oyuncular:
Ewan McGregor,Albert Finney, Helena Bonham Carter, Marion Cotillard, Steve Buscemi, Alison Lohman, Danny DeVito, Missi Pyle, Jessica Lange, Billy Crudup

Tim Burton’dan beklenmiyecek derecede neşeli bir film.Diğer filmlerine oranla daha farklı karakterler vardı.Ve kesinlikle izlemesi çok zevkli bir filmdi.İzlediğinizde huzur veren filmler arasında izlemediyseniz hemen izleyin derim :smiley:
Yalnız filmi izlerken William’a çok sinir olmuştum.

hayatımda izlediğim en anlamlı, en derin film. tamamiyle anlamak için 3-4 kere falan izlemeniz lazım. o kadar ince detaylar vardır ki, tim burton’ın tek başyapıtıdır bana göre. bu film hakkında “beğenmedim” şeklinde yorum duyarsanız, bilin ki filmi anlamamışlardır. izleyiniz, izlettiriniz.

Ewan McGregor var dediler geldik diye izlemeye başladığım ve çok beğendiğim bi filmdir

filmi çok iyi özetlemişsin teşekkürler :):slight_smile: