Bilgisi olan varmı?

Arkadaşlar bugün sabah kalktığımda ağzımın sol üst arka damağımda büyük bir şişlik le uyandım.Pembe bir şişlik sadece dilimi dokandığımda çok hafif bir sızlama oluyor onun dışında hiç ağrı yok.Ama yemek yerken zorlanıyorum.Bu nasıl geçer ? Yada bu nedir diş eti iltihabı gibi bir şeymi? Bilgisi olan varmı bu konuda?

Bir doktora gitsen iyi olur(kulak,burun,boğaz),ilthap olmuştur büyük bir olasılıkla.Tükrük bezlerinde de olabilir eğer bu şişlik sende 1 senede 4-5 kereden fazla oluyor yada iltihaplanıyorsa o zaman zorun vardır.Şimdilik doktara gitmen en iyisi olur.

İnternet’de dolaşan bilgilerle sağlığını riske atmamalısın,yararlı da olabilir zararlıda olabilir.
En iyisi bu işin uzmanına görünüp gerekli tedavi ilaçlarını temin etmendir.

Teşekkürler…İlk kez oldu bende anlamadım.Ağrı sızıda yok.

Ağrı yok,sızı yok yemek yiyince zorlanma iltihap büyük bir ihtimal iltihaplanmış geçmiş olsun şimdiden…

Teşekkürler dostum varmı önerebileceğin yada duymuş olduğun bir ilaç.Antibiyotik işe yarıyor diyorlar.Bugün geçmesse yarın doktora giderim.

Yara var mı ? Sadece şişlik mi

Sadece şişlik var.Aklıma gelen iki seçenek var biri dişimi fırçalarken olmuş olabilir.Diğeri ise aspirin kullanıyorum her gün, oda midemi ağrıttığı için suya atarak kullanıyordum son 1 haftadır.Öğrendiğime göre ilaçlarda zarar verebiliyormuş.

Şimdi tam iltihap olup olmadıgını bilmedigimizden antibiyotik kullanma hele doktor kontrolü olmadan,şimdilik fazla sıcak ve soğuk bir şey yeme ve çorba gibi sulu yemekler yemeye bak ekmegi içine doğra filan.İltihap çıkarsada doktor antibiyotigin yanında ağız antiseptik solüsyonu verir.

Evet yan etkileri olabiliyor.
Yara olsaydı akide şekeri at ağzına diyecektim :smiley:

İşin kötü yanı umarım dişle alakalı değildir :slight_smile: Diş doktoru hayatta en korktuğum şeylerden biri yandık :smiley:

Eskiden diş doktorumu varmış bırak kendi kendine geçsin :smiley: (benim dişlerim üst üste çıktıgı zaman bu taktiği kullandım bir tanesi düştü bende çok korkarım)

diş eti uzmanına göster jon snow

Bıçak altına yatacağız anlaşılan :smiley: Akşama geçer inşallah