Bir çelişki gördüm sanki :)

bir sorum olacak dövüşle yargılamada Kralın müdafisi Kralın Muhafızlarından biri mi olmalı ? Kargaların Ziyafetinde Cersei Margaery’e Kraliçenin müdafisinin sadece Kralın Muhafızlarından olabileceğini söylüyor. Kılıçların Fırtınası’nda ise Tyrion’un müdafisi Oberyn’a karşı Joffrey’in müdafisi olarak Kralın Muhafızı olmayan Gregor Clegane dövüşmüştü

Tyrion, kraliyet ailesinden değil.

Arkadaş Joffrey’den bahsediyo zaten.

cbdcfgdfgt Pardon. Ben direkt Tyrion diyince.

nedenini hatırlıyacam bir saniye… benden önce birisi hatırlamazsa :<

Basit. Sadece kraliçelerin yargılarında kral muhafızları dövüşüyor. Joffrey kral olduğu için…
Tahmin ettim.
Araştırmam gerek !!
BANA YÜKLENMEYİN.

The king can do what he likes. (sevdim bu işi :slight_smile: )

@Bia ile beyin fırtınası yaptık.
Cersei o zaman kraliçe değildi, Margaery kraliçeydi. Yani seçme hakkı var.

beyin,fırtınada kaybolmuş sanırım :confused:
İyi de Joffrey’in hakkını savunmuyo mu bu Clegane? Cersei niye seçiyo?
Hem Cersei nasıl kraliçe değil o sırada ya :confused:
Tommena vekaleten kraliçe işte.

Çünkü canım benim Margaery = kraliçe :<
bilmiyorum. daha iyi bir cevap bulursan paylaş :@

kraliyet ailesinden birisi yargılanmadığı içindir.cercei yargılansaydı kral muhaffızlarından birisi savunurdu.

grrm sorup geliyorum xd

ya ben kendimce şöyle düşündüm bu durum sadece Kraliçe için geçerli Kral için değil. Doğru mudur değil midir niye böyledir bilmiyorum

kral muhafızının savunacağı işini tamamen cersei öne sürdü bence öyle bişey yok… sırf marg baros u seçsin ve yenilsin ve kardeşlerinden birini seçip kurtulamasın diye yapılmış ve yüce rahip ide bu yönde ikna ederek böyşe birşey çıktı… mantıklı mı mantıklı aslına bakarsandan kraliyeti kral muh savunmalı…

Cersei Margaery’i tuzağa düşürmeye çalışırken açıklamıştı neden kral korumalarını seçmek zorunda kalacağını, elinde kitabı olan varsa baksın

Şimdi canlar. Açıklama yapıyorum, toplanın.

Cersei’nin de belirttiği gibi ancak bir kraliçenin onuru söz konusuysa o zaman kral muhafızı seçiliyor. Ve bu durumda yargılanan yani onuru söz konusu olan kişi; Tyrion. Bu yüzden Cersei istediğini seçmekte serbest.

haklısın sevgili arkadaşım ama Yüce Rahip de teamülün böyle olduğunu düşünüyordu. Kitaplar var bende

Gregor Joffrey’nin şampiyonu değildi çünkü Joffrey ölmüştü. Daha çok kamu davası gibiydi. Fakat Cersei savunan tarafta. Yani kendisini savunması için bir kingsguard kullanmak zorunda.

@nudu Hayır. Onuru savunulan kişi Tyrion.

@willas anlamadım? Joffrey Lannister davasında konsey Tyrion’a dava açmıştı. Gregor konseyin şampiyonuydu. Tyrion da kraliyet ailesinden olmadığı için iki tarafa da kingsguard zorunluluğu yoktu. Fakat Cersei davasında Cersei savunan taraf olarak kraliyet ailesine mensuptu ve kingsguard tarafından savunulmak durumundaydı.

@nudu Tamam işte. Onuru savunulan kraliçe, kral muhafızı seçmek zorunda. Onuru savunulan kraliçe değil, Tyrion. Yani ortada bir karışıklık yok. Lannisterlar, Joffrey adına istediklerini seçebilirler. Tyrion’ın da kral muhafızı seçme zorunluluğu yok.

Tamam ben de öyle dedim. Nesine karşı çıktın anlamadım.

@willas