Bir sonraki güncellemede hangi haneler eklensin? (Anket)

Bildiğiniz üzere forumda hane seçebilme özelliği getirildi. Şimdilik sadece 9 haneyle sınırlı tutulsa da @bekircem belirli minör hanelerin de eklenebileceğini söyledi. Tabi Westeros’daki 400 civarı haneyi eklemek mümkün olmadığı için hangi minör hanelere öncelik verileceğini sizin seçenekleriniz belirleyecek.

Not: Anketi yaparken daha fazla seçenek eklemek isterdim ancak maalesef 20 sayıyla kısıtlı olduğu için bu kadar ekleyebildim. Gene de diğer seçeneğine istinaen istediğiniz diğer haneleri yazabilirsiniz. Ayrıca 4 taneye kadar seçebilirsiniz.

 • Blackfyre
 • Manderly
 • Bolton
 • Umber
 • Mormont
 • Reed
 • Blackwood
 • Seaworth
 • Hightower
 • Tarly
 • Ejderhakayasının Baratheon Hanesi
 • Kralın Şehrinin Baratheon Hanesi
 • Clegane
 • Baelish
 • Dondarrion
 • Dayne
 • Valeryon
 • Tarth
 • Royce
 • Diğer(belirtiniz)

0 oylayanlar

Manderly Hanesi

Aslen Yüksekbahçe kökenli bir hanedir ve hatta Yüksekbahçe’deki Mander nehrinin ismi bu aileden gelmektedir. Zamanında Gardener hanesiyle kız alıp vermişliği vardır hatta Gardener kralı erkek varis bırakmadan ölünce Gardener kızıyla evli olan Manderly lordunun Yüksekbahçe krallığı için bir diğer Gardener kızıyla evli Peake hanesiyle rekabet içine girmişlikleri bile vardır. Sonraki yıllarda ise güçlerinin artmasından dolayı onların etkisinden çekinen Gardener kralları kendilerini sürmüştür ve Starklara bağlılık yemini etmişlerdir. Starklar ise onları stratejik açıdan önemli ancak onlarca kez el değiştirmiş beyaz bıçak bölgesini vermiş ve Manderly hanesi de orada Kuzey’in en büyük şehri ve Westeros’daki en büyük 4 şehirden biri olan Beyaz Liman’ı inşa etmişlerdir. Manderly hanesi bugün bile Starkların en zengin hanesidir ve genelde Kuzeyde Starklardan sonra muhatap alınan ilk hane Manderly hanesidir. Günümüzde ise Lannisterların tarafındaymış gibi gözüküp alttan alta Kuzey’in intikamı için çalışmalarıyla pek çok okuyucunun gönlünde taht kurmuşlardır.

Bolton Hanesi

Kuzey’de Starkların tarihsel olarak en büyük rakibi olan hanedir ve birnevi Kuzey’in karanlık yüzüdür. Düşmanlarının derilerini yüzmekle ünlü olan bu hanenin amblemi halihazırda derisi yüzülmüş adamdır. Geçmişte pek çok Stark’ın derisini yüzmüşlüğü ve Winterfall’i iki kez yakmışlığı vardır. Andalların gelişinden sonraysa(muhtemelen Andallara karşı) Starklara diz çökmüşlerdir. Ancak buna karşın pek çok isyan etmişlikleri vardır. Her ne kadar 300 yılı aşkın zamandır sorun çıkarmamış olsalar da en son yaptıkları şeylerle Starkların felaketinde çok önemli rol oynamışlardır.

Reed Hanesi

Kuzey’in en güneyindeki bataklık bölgesini elde tutan hane. Eski İlk İnsanların geleneklerine daha yakın olan bu bölge farklı ve izole bir kültüre sahiptir ve cronnomagnan denilen farklı bir türe ev sahipliği yapar. Ormanın Çocuklarının hayatta kalanlarının ciddi kısmının yaşadığı bölge olarak sur ötesinden sonra bu bölge gösterilir. Genelde zehirler konusunda ileri gitmiş olan bu halkın olduğu bölge ayrıca Kuzey’in anahtarı Moat Cailin’e de ev sahipliği yapar. Yıllar önce Starklar bataklık krallarını yenip, kızlarını kendilerine aldıktan sonra burayı Reed hanesi vermişlerdir. Her ne kadar neseblerini ayrıntılı olarak bilmesek de seriden gördüğümüz kadarıyla delikanlı insanlar çıkmaktadır buradan.

Umber Hanesi

En Kuzeyde yer alan, Yabanilerle en fazla ve en sık çatışan hanedir. Geçmişleri hakkında çok ayrıntılı bilgimiz olmasa da zincirli dev olan armalarından, güncel seriden gördüğümüz Umberlerden yola çıkarak biraz höt höt bir aile olduklarını söyleyebiliriz. Ayrıca Stark kanını da yoğun bir şekilde taşıyan bu aile veraset sırasında epey üstlerdedir. Zira Jon Arnolf Karstark’a Winterfall’in bırakılacağını duyduğunda Mors Umber’in daha iyi bir seçenek olabileceğini söylemiştir.

Mormont Hanesi

Ayı adasının hakimi olan hanedir. Demirdoğumluların zulmünden zamanında epey çeken bir adadır ve erkekleri balıkçılık için gittiğinde kadınlarının kendisini savunmasına ihtiyaç olduğu için kadınları da savaşçı nitelik taşımaktadır ayı adasının ve Mormont kızlarının da bu durumu benimsediği ayniyle vakidir. Zaten derideğiştirenlik müessesi epey gelişmiştir.

Blackwood Hanesi

En köklü hanelerden birisi olan Blackwood hanesinin kökeni bazı söylentilere göre Kuzey’e dayanır. Güneyde oturmalarına rağmen hala eski tanrılara inanmaya devam eden bir ailedir. Belli bir dönem kral olmuşlukları da vardır. Bracken hanesiyle aralarında oldukça sorunlu bir kan davası vardır. Brynden Rivers(a.k.a üç gözlü kuzgun) bu haneden çıkmadır

Royce Hanesi

Andallar Westeros’a ilk olarak geldiğinde direnebilen bir kaç haneden birisidir. Andallar kendi içlerine kargaşaya düştüklerinde sağ kalan birkaç ilk insan krallığını toplayıp, Dağ ve Vadi Kralı unvanı almışlar ve Andalları pek çok kere yenmişlerdir. Ancak Artys Arryn isimli bir şövalyenin önderliğinde toplanan Andallar tekrar zafer kazanmışlardır. Her ne kadar bu olaydan sonra Andallaşmış olsalar da hala daha Vadinin en güçlü ailelerinden birisidir. İstidacı lordların başını çekmişlerdir.

Hightower Hanesi

Söylentilere göre kökleri ilk insanlardan bile daha öncesine dayanır. Zira bölgeye gelen balıkçı ve tüccarların soyundan geldikleri söylenir. Westeros’un en eski ve en kalabalık ikinci(Kralın şehrinin inşasından önce) birinci şehri olan Oldtown’i ellerinde bulundururlar. Ayrıca şehir Westeros’un kültür merkezidir desek yeridir. Maesterları yetiştiren Citadel burada bulunmaktadır ve inancın merkezi(en azından 7 krallık birleştirilmeden önce) bu şehirdir. Yüksekbahçe’nin en güçlü Vassalıdır.

Tarly Hanesi

Boynuztepe’ye hükmeden bu ailedir. Savaşçılık kültünün yoğun olduğu bir ailedir. Samwell’e göre bu aile maester olmaya hoş bakmamaktadır.

Tarth Hanesi

En eski hanelerden birisi olan Tarth hanesi safir adasına hükmeder. Brienne’nin içinden çıktığı hanedir.

Dondarrion Hanesi

Çok önemli bir mesaj taşıyan ve Dorne’lular tarafından tutsak alınacakken mor bir yıldırım sayesinde kurtulan bir uşağa dayanan soy ağacına sahiplerdir. Oldukça önemli hudut lordlarındandır. Targaryen hanesine gelin vermişlikleri bile vardır. Beric Dondarrion bunlardandır.

Seaworth Hanesi

Soğan taşıyarak Stannis’in kuşatmayı sürdürebilmesini sağlayan Davos’un kurmuş olduğu hanedir. Westeros’da en onurlu adamlar listesinde zirveyi zorlayacak bir arkadaştır Davos.

Dayne Hanesi

Kayan bir yıldızı takip eden ve düştüğü yerde kale kuran birisinin soyundan gelen epey kadim bir hanedir. Kılıçları olan Şafakyıldızı teknik olarak Valyria çeliği gibi olsa da biraz daha farklıdır ve belki de Westeros’daki en sağlam kılıçlardan birisidir. Martell hanesi Dorne’u birleştirmeden önce bölgedeki en etkili hanelerden birisidir. Arthur Dayne, Ashara Dayne gibi karakterler buradan çıkmıştır.

Clegane Hanesi

Tytos Lannister’ın lortluğa yükselttiği barınakbaşı soyundan gelir. Barınakbaşı Tytos’un hayatını köpekleriyle aslandan kurtarmıştır.

Valeryon Hanesi

Westeros’daki en eski Valyrialı hanedir ve Karasu körfezindeki Driftmark adasına hükmederler. Targaryenlerin en eski müttefiklerindendir. Pek çok kere kız alıp vermişlikleri hatta ejderha sürücüsü olmuşlukları vardır. Driftmark bir zamanlar en güçlü ticari bölgelerden birisiydi ve hane Westeros’daki en güçlü donanmalardan birine sahipti. Zamanında demir taht için Targaryenlerle yarışmışlıkları da vardır. Ancak ejderhaların dansı güçlerinin ciddi anlamda sönmesine sebep olmuştur.

Blackfyre Hanesi

 1. Aegon’un meşrulaştırıp Targaryenlerin aile kılıcı olan Blackfyre’ı verdiği piç oğlu Daemon Waters tarafından kurulmuştur. Daemon’un annesi olan Daella’nın taht sırası bazılarına göre Aegon’dan önce gelmekteydi ve Aegon’un meşru oğullarının aslında Aegon’un kardeşinden olduğuna dair söylentiler vardır. Bunun üzerine Daemon isyan eder. Ayrıca tüm prensler arasında en fazla öne plana çıkan kişi kendisidir. İsyan başarılı olmaz ancak Blackfyre nesiller boyu rahatsızlık vermeye devam eder.

Kralın Şehrinin Baratheon Hanesi

Geyik ve Aslan armalıdır. Her ne kadar Baratheon Lannister birleşimi oldukları iddiasında olsalar da safkan Lannisterdır.

Ejderhakayası Baratheon Hanesi

R’hollor’un yanan kalbi içindeki taç giymiş geyik arması kullanılır. Stannis ve Stannis’in vaadedilmiş prens olduğunu iddia eden Melisandre gibi önemli figürlerin etkisi altındadır.

2 Beğeni

Ejderhakayası Baratheon hanesi dururken başkasını seçmek olur mu hiç?

Akgezenler diyorum, eski forumda vardı.

Akgezenler ve Gece nöbetçileri şimdilik olmuyormuş.

Symmachus için Blackfyre dedim :smile:

Logo, arma falan sorunuysa illustrator’ da çizelim yollayalım, entegre etsin. Boyut ve mb versin yeter :slight_smile:

Hightower’lar bana oldum olası hep İHTİŞAMLI gelmişlerdir.

Akgezenler ve diğer hane olmayan gruplar şimdilik öncelikli değil. Ama olmasını istiyorum ve ikon setiyle ilgili bir uyumsuzluk ve ek iş yükü çıkarmazsa eklemeyi planlıyorum.

1 Beğeni

Blackfyre, Dayne, Reed ve Valeryon dedim :slight_smile:

Valeryon eklenmesi iyi olur kanaatindeyim.
Marbrand hanesi de eklenmeli.

3 Beğeni

Külizi’nin Marbrand hanesi eklenirse güzel olur. @Symmachus bizim için külizinin manevi bir değeri var .

Maalesef 20 sınır rakam daha fazla seçenek olmuyor. Marbrand hanesi sadece bir üyesini tanıdığımız bir kelimeden ibaret hane. O tanıdığımız arkadaşla da bir merhaba merhabamız var o kadar yani. Ona gelinceye kadar daha pek çok hane var.

Eski üyeler için bir değeri olabilir ancak eski üye muhabbetlerinden hoşlanmam. Kıskanç ve kinci bir insan olduğum için buna dair istekleri de fazla önemsemem. :smiling_imp: :S

Canın sağolsun şeymasu.

Her neyse diğer seçeneği bu yüzden var belirtin işte .s

Ayrıca diğer seçen arkadaşlar @argos @Muratkocak @creas diğer diye bir hane eklenemeyeceğine göre konu içinde belirtmediğiniz sürece seçeneğin anlamı yok. Yani belirtseniz daha güzel olur zor değil .s

Kafadan 6 tane oyu var Marbrand’ın.

İyi bakalım. Anket 5 dakikadan sonra değişime uğrayamıyor. İstesem de ekleyemem zati.

Harlaw hanesi @Symmachus

Harlaw eklemiştim aslında ama kaldırmak zorunda kaldım. Rodrik Harlaw reyizden başka tanıdık yok.

Harras Harlaw varya sırf onun için bile seçilir :smiley:

Hesabımda sorun vardı, mesaj yazılmıyordu dün.

Marbrand

1 Beğeni