Bir Zamanlar Osmanlı KIYAM

Arkadaşlar eminim hepiniz duymuşsunuzdur 2-3 haftadır TRT1’de veriliyor harem dışındaki Osmanlı’yı konu ediniyor ama ilginç olan şu bazı sahneleri G.O.T.'a ver Spartacus’e çok çok benziyor mesela bir handa eğlenirken dansözler filan var ama Spartacus’te cinsellik var dövüş sahneleri çok benziyor sonrasında çocuklarda önemli rol oynuyor GOT gibi ne düşünüyorsunuz acaba ?

TRT1 mi ? =))

özentilik bence
trt ve devlet mamulleri ne zaman yabancılardan esinlenmeyi bırakıp özgün birşeyler yapacak?

Yapımcının siyasi görüşüne göre şekillenir Osmanlı dizileri Türkiyede onun için takip etmiyorum

Böyle diziler reytinge bakar reyting arttı mı sapıtırlar

Tiyatro gibi resmen diziye benzemiyor.

Kasıntı bir dizi…

diziyi izlemiyorum fakat okuduğum yorumlara bakarak got ve spartacus’e benzediği sonucunu çıkardım. lakin bu, prodüktörlerin, yönetmenlerin vs işi.trt’yi harcamayalım.zamanında behzat ç gibi bir diziye ev sahipliği yaptı, keza şu sıra leyla ile mecnun da dahil buna. diğer yapımları takip etmiyorum ama trt bu ya, bi kanald ya da atv değil ki.

İlk defa bu başlıkta duydum ama Trt1’in neyden prim yaptığını biliyoruz , tarihle ilgili hiçbir Türk dizisi ya da filmi izlememenizi tavsiye ederim.

çok saçma geldi bana dizi 2-3 dk izledim sıkıldım…

bana ilk bölümünde iyi gibi geldiyse de yanılmışım. bir türlü o mükemmel sahneleri göremedim. umut yok:(

dizi izmit’in büyük bir platosunda çekiliyomuş dizinin 4. yada 5 .bölümlerinde solakbaşı murat karakteri padişahın huzurunda döüşüyordu etraf gözükmesin diye padişahın oturağı harici diğer yerleri bezlerle çevirmişler helikopterle yukardan çekim :smiley: kılıç sahneleri çalışılmış ama teknolojik yardım olmadan çok amatör gözüküyor hızlandırmalar felan olsa cgi lerde iyi olsa yinede izlemem :smiley: