Birden fazla Timeline (En az 2 Zaman Çizgisi)

Arkadaşlar bildiğiniz gibi dizide Hodor’un ölüş sahnesi çok etkileyiciydi. Ancak aşırı önemli detayları kaçırıyoruz. Diziden yola çıkarak kitap için de olası bir final teorisi sunuyorum sizlere.
Şuan daha önce bir yerde okuyup okumadığımdan emin değilim ama aklımdaki en güvenilir en olası teori de budur. Tabii diziden yola çıkınca olabiliritesi (Kitap için) biraz sarsılıyor. Neyse teoriye geçeyim. Açıklaması baya zor olacak ama anlayınca haaaaııııııı harbi lan diyeceğinizi düşünüyorum.

Şimdi 2 timeline olduğunu düşünün. İlk Orjinal timelineda Hodoru Wylis (Walder) olduğu haliyle canlandırın. Hikayenin akışına göre gidildiğini düşünüyoruz. Şimdi bu abimizin tıpkı dizide yaşananlar gibi Bran ile duvarın ötesine gidip aynı olayları yaşadığını düşünelim. Bran Wylisi varglıyor ve Hodor (Hold the Door’dan) ismini alıyor. Buraya kadar tamam. Ama bizim izlediğimiz dizi de Hodor olarak Hodor’un Hodor oluşunu izliyoruz. Yani bu döngüde Hodor en az 2. kez bu olayı yaşıyor. İlkinde Wylis olarak gittiği kuzeyin ötesine bundan sonra (2.timelineda) Hodor olarak gidiyor. Hodor oraya hiç gitmese Hodor değil Wylis olarak kalacaktı. Daha önce Wylis olarak gidip bunu yaşıyor ve bizim izlediğimiz Hodor oluşuyor. Bu durumda en az 2 Hodor en az 2 Bran ve kısaca en az 2 timeline’ın olduğunu anlıyoruz. Paralel evren mevzusu değil dikkat edin. Paralel evren olsa Hodor hep Hodor olarak kalırdı.

Bu durumun dizi için mümkün olmayacağı, açıklanmayacağı belli ama kitap için de aynısı yaşanırsa bu durumda bu zaman çizgilerini napıcaz? Umarım kendimi anlatabilmişimdir :smiley: Yorumlarınızı bekliyorum :slight_smile:

Sanırım saçma geldi size… Olumlu olumsuz her yoruma açığım arkadaşlar.

Hodor olayı her ne kadar saçma olsa da, bootstrap paradox. Genel olarak mantıksal temellendirmekerin çok zayıf. O kadar zayıf ki 2. Timeline olması olasılığına bile varamıyor.

Temellendirmeme gerek bile yoktu ki ben onları misal olarak verdim. Orjinal Wylis gelecekten görüler gördüğü için Hodor oluyor. Demek ki geleceğe kadar olan kısım (wylis) ile gelecekten etkilenen Wylis olmak üzere 2 Wylis (Hodor) var ortada bunu anlatmaya çalışıyorum.

https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRuwGrFl7vtf2rbere-ykxOEaU9FO5o8nXxlVuZLsf3ifAjxcYv998w4tJBIQ
Olay bu işte. 2 time line olduğunu çıkarmamızı sağlayan bir şey yok. Olayın böyle olmadığını, daha farklı geliştiğini savunabileceğin bir örnek de görmedim.