Birkaç Önerim Var

Merhaba arkadaşlar. Böyle gelir gelmez ukalalık gibi olmaz umarım. Ama forumu iyileştirmek adına birkaç önerim olacaktı.

İfadeler için bir kolaylık yapılsa çok iyi olur. Örneğin : smile : yerine :slight_smile:

Biraz daha canlı bir tema olabilir. Tabi bu tema da güzel ama biraz basit kalıyor forum için. :rolleyes:

Birde “Yanıt” kıskında ki “Yazı Tipi” , “Yazı Boyutu” gibi yerler sadece bende mi çalışmıyor? :confused:

Eh, önerilerim bu kadar. Okuduğunuz için teşekkürler. :smile:

Editör kısmı bende de çalışmıyor ve bunu ilettim Bekir’e de. (Birkaç hafta önce)

Tema değişirse cok karışıklık olabiliri. Şimdiye kadar açılan konularda yazı renkleri bu temaya göre ayarlandi, farklı bir tema olursa guzel gözükmez.

:slight_smile:

Sent from my iPhone using Tapatalk

Aslında her tema kendine özel ayarlara sahip olduğundan yazı rengi otomatik yeni temanın ayarladığı renge göre değişir. Ama pek de önemli değil, bu tema da gayet kullanışlı. :smile:

Merhaba öncelikle,öyle bir düşünceyi kapılmamız için bir neden yok.Yeni,eski farketmez herkes gameofthronestr.com forumunun ailesindendir ve her öneri bizim için değerlidir.Bahsettiğin öneriler fazla ayrıntılı olmasada forumumuzda mevcut zaten ;

Forumun bünyesinde mevcut bir kaç tema var.Seçenekler kısmından değiştirebilirsin,farklılık arıyorsan DarkFusion temasını öneririm.

Yazı tipi ,rengi gibi kodlar hızlı cevap komutunda mevcut değil,yeni cevap kısmında aktifler,iyi forumlar dilerim.

Tema çok güzel bence. Gözü yormuyor, diğerleri beyaz beyaz parlıyor 10 dakika zor bakıyorsun ekrana.
Yazı tipi, spoiler, video vs. kısımları bende de çalışmıyor.

İfadeler konusunda ki önerimi tekrarlamak istiyorum. :smile : şeklinde değil :slight_smile: şeklinde olursa ve ifade kütüphanesi genişletilirse iyi olur… Birde hızlı cevap kısmına bbc kodları eklenebilir. MyBB için destek forumları var. Yada modül olarak da kurulabilir. Çok zahmetli bir iş olduğunu düşünmüyorum.

Ayrıca, Yazı Boyutu Yazı Tipi butonları, Cevap bölümün de hala çalışmıyor.

[quote=“Rhaegar_Targaryen, post:2, topic:2241”]
Editör kısmı bende de çalışmıyor ve bunu ilettim Bekir’e de. (Birkaç hafta önce)[/quote]
[font=Courier]Çalışıyor. (Bilinçlenelim.)

Editör sorunsuz çalışıyor. Şu an kullandığımız editor kod yapılı bir editördür ve değişiklikleri direkt olarak yazı panelinde göstermez. Dikkat etmeniz gereken nokta açtığınız etiketleri kapatmaya özen göstermeniz. Örneğin bir yazı tipini seçtiğinizde editörün sağ üst kısmında close tags şeklinde kırmızı bir uyarı çıkar, ona tıklamazsanız etiket kapatılmaz. Şu anda en stabil çalışan editör bu. Resmi olmayan editörleri kullanarak forumun stabilitesini bozmaya sıcak bakmıyorum. Çünkü bu durumda forumun hantallaşması ve daha çok hata çıkması gibi bir tehlike var. Ayrıca bu editör bence gayet yeterli.

Smile olayı için de herkes “:)” ifadesini kullanabilir ama herkes bunu kullandığında o ikonun çıkmasını istemez. Zaten kullanımı gayet kolay. Yan menüden tıklayınca otomatik ekleniyor.

Siteyi zaten olabildiğince basit tutmaya çalışıyorum. Şu an kullandığımız tema da gayet iyi. Ancak ileride aynı renk tonları ve aynı basitlikle bir tema yaptırıp onu kullanmaya başlamak gibi bir fikir var.

Editör çalışmıyor diyen arkadaşlar biraz daha dikkatli baksınlar editör sayfasına. Hala sorun devam ediyorsa bana özel mesaj gönderebilirler sorun hakkında.

Üzgünüm… Tıkladığım da hiçbir etki göstermiyor. Diğer kodlara tıkladığım zaman (sadece bir kere tıklıyorum) [ undefined=undefined ] şeklinde birşey çıkıyor. Hangisine tıklarsam tıklayayım aynı.

Tamam ifadeler o şekilde daha iyi diyorsanız o şekilde olsun ama bari hızlı yanıt kısmında editörü ve ifadeleri kullanabilelim… ve sorun olmayacaksa biraz daha ifade eklenebilir diye düşünüyorum. Bahsettiğim bu iki şeyin forumu hantallaştıracağını da düşünmüyorum. Hızlı yanıt kısmında bbc görünmesinin foruma katacağı yük ne olabilir ki?

Editordeki sorun su: mesela bold yapacagım bir kelimeyi. Seciyorum, bold icin B’ye basıyorum. Ancak [undefined]xx[/undefined] seklinde kodluyor. Ayrıca yazı tipi, yazı boyutu ve yazı rengi gibilere ise hic basılmıyor bile. Bosa tıklamış gibi oluyor. Sorun bende de degil sanırım. Bi kac kişi de aynı sorundan muzdarip :slight_smile:

undefined olayı hakkında daha önce de bir kere şikayet gelmişti. Muhtemelen tarayıcınıza kurduğunuz bir eklentiden dolayı bu sorun çıkıyor. Eklenti kurulmamış başka bir tarayıcıdan deneyin. Şu an başka bir hesaptan giriş yapıp denedim, sorun yok.

Bende de aynı sorun var. Url ve Resim de böyle bir sorun oldu.

Başka tarayıcılardan deneyin, eğer düzelmezse editörü kontrol edeyim.

Ve editörde sorun yok diyorsun

BİLİNCLENELİM

Bende ve açtığım test hesaplarında editörde sorun gözükmüyor. Farklı bir editör versiyonuna geçirdim şu an forumu. Dener misiniz? Eğer hala sorun devam ediyorsa bir de farklı bir tarayıcıdan deneyip sonucu buraya yazın. Ona göre bir şeyler yapayım.

O bilince erişmek için önce biraz büyümen lazım.

Düzeldi :redface:

Evet düzeldi, teşekkürler…

Hatalar düzelmiş, teşekkürler.

Ya hatalı olduğunu kabul edemiyorsun degil mı? Hemen de laf at. Hey yarabbim ya

Evet. Forum editörüne çok bağlandım. Onun hatalı olmasına dayanamıyorum. Editörün hatalı olmasını kabullenemiyorum ve bunu reddediyorum. :(((((

Neyin kafası bu? Alalım bu arkadaşı buradan.

**

Spoiler butonunu yeni editöre ekledim. Bir ihtimal yine hata çıkabilir. Deneyip dönüş yapar mısınız?

deneme

[font=Trebuchet MS]Sorun yok :smile: