Bitmemiş öyküler ön siparişte

Bitmemiş Öyküler, Tolkien’in Orta-Dünya efsanesinin çok önemli bir parçasıdır. Özellikle Yüzüklerin Efendisi, Silmarillion ve Hobbit kitaplarını okuyan Tolkien hayranlarının dikkatini çekecek bu kapsamlı çalışma, yazarın yaşarken tamamlayamadığı ama oğlu Christopher Tolkien’in kendi notlarıyla sunduğu bir eser.

Bitmemiş Öyküler, Orta-Dünya’nın Birinci Çağı ile Yüzük Savaşı’nın sona erişi arasındaki zamana ait öyküleri kapsıyor. Çöküşü öncesindeki uzun çağlardan Númenor hakkında günümüze kalabilen tek öykünün yanı sıra, Palantíri ve Amroth Efsanesi de yine Bitmemiş Öyküler arasında anlatılıyor.
Evet arkadaşlar 2 Kasım itibariyle J.R.R. Tolkienin unfinished tales kitabı Türkçe olarak ön siparişe açılcak ben almaya karar verdim.
755 sayfa kitap 32,25 diğer siteleri araştırmadım ama ön siparişte poster verirler umuduyla ve sabırsızlıktan almayı istiyorum kaldı-ki ne zamandır ingilizce okumayı düşündüğüm bu kitabın türkçeye çevrilmesi beni çok mutlu etti.
Link

Ben ilk 27 sayfasına baktım da daha çok bilgi verici bir nitelikte yazılmış gibi geldi. Silmarillion’daki gibi bir konu bütünlüğü yok galiba. Şimdi Hurin’in çocuklarını okuyorum. Çıkınca gider bakarım, beğenirsem onu da okurum. 755 sayfada iyiymiş ama :biggrin:

O sayfalar giriş her kitapda baya ağır oluyo o kısımlar bence dikkate alınmamalı. Ama tadımlık bir bölüm yayınlandı oraya bakılarak göz önünde tutulabilir ancak ben okumadım kitapda oraya gelince nolcağını bilmek istemiyorum.

en kısa sürede alacağım kitaplardan biri daha…

Silmarillona isimleri aklımda tutmak için az uğraşmadım…

Arkadaşlar Konuştum ithakiyi aradım bugün malesef kitabın yanında ek birşey verme hazırlıkları olmadığını söyledi.
İlerde olabilir arkadaşlara ileticeğim dedi bence ilerde yaparlar şu anda baya bi uğraşıyorlarmış kitabın hazırlanmasıyla felan.

Tüh bu kötü oldu. Kralın Dönüşü çıktığı zaman harika bir Orta Dünya posteri hediyeydi, hala gözüm gibi saklarım. Bitmemiş Öyküler’in vereceği ikinci bir poster onun yanına çok iyi olacaktı.

İki kuleyle veriyolar artık o posteri.
Kaldıki bir iki güne kadar sizinle hesaplı LotR ürünlerini paylaşıcağım takipte kalın.

Bitmemiş Öyküler’i okuyan varsa bir yorum alabilir miyiz? Kargaların Ziyafeti bitecek yakında ne okusam karar veremedim. Kara Kule’ye başlayacaktım ama önce bir Tolkien serisini bitirsem mi diye düşünüyorum. Bir tek Bitmemiş Öyküler kaldı okumadığım eğer iyi bir kitap değilse, sıkıyorsa direk Kara Kule serisine başlayacağım.

ben aldım kirabı ama başlayamıyorum vizelerden ötürü ama sıkıcı olacağını hiç sanmam sonuçta tolkien…

Kitap Birçok şeye cevap tarzında ve birçok öykü olduğundan akıcı olmaktan daha başka birşey.