Blackfyre Hanedan Müziği

Benden Blackfyre destekçisi forum üyelerine gelsin. (Desteklemiyorum ama güzel fon müziği, destekçileri kesinlikle dinlemeli)

6 Beğeni

Güzelmiş beğendim.
202020220

Blackfyre destekçisi kaldı mı yahu? Aegon’un Blackfyre oluşuna bel bağlıyorlar galiba. Yoksa devirleri Dokuzmetelik Kralların Savaşında kapandı. Gerçi biz ne bir kral gördük, ne de bir metelik kazandık.

2 Beğeni

Fena değil, güzelmiş. Teşekkür ederiz. :slight_smile:

Blackfyre’da olan ne bileyim :smiley:

Forumda destekleyenler var. Onlara sorun. Ben de en az sizin kadar merak ediyorum. (Bu paylaştığım videonun alt tarafında millet Daeron 2’ye sövüyordu. Var bayağı destekçileri)

O alıntıyı ne zaman okusam tüylerim diken diken oluyor.

1 Beğeni

Blackfyre seven birisi olarak bu soruya geyik fanboy ayakları yapmadan kendi adıma ciddi cevap vereyim.

Şimdi olaya zaten taht şansı açısından bakarsak seri sonunda Starklar, Dany ya da Jon Snow hariç bir odağın winner olma ihtimali tarafsız şekilde yaklaşırsak fazlasıyla düşük bir ihtimale sahipti. Hani ters köşeyle Stannis’in dirilip kral olma olasılığı, ya da Jaime’yi beklenmedik şekilde kral görme olasılığı Edmure’un kral olma olasılığına üsttekilere göre daha yakındı . Hadi Lannisterlar için yaptığım bu yorum abartı kaçabilir belki göreceli olarak ama Stannis için pek de abartı olduğunu düşünmemekteyim. Ya da Elissa’nın sevdiği Martellar örneğin, ihtimali bırakın ismi geçen bir aile bile değil. Ama bu Martell ya da başka bir iddiası olmayan bir aileyi sevmeye engel mi? Hayır. Yani bir şeyi sevmeye taht ihtimali olup olmaması üzerinden bakmak manalı değil. Belki diyebilirsiniz ki güncel seride Blackfyre mı var. Ama seri de güncel seriden ibaret değil. Birilerini tanıyabilmek için illa onun hakkında uzun roman yazılması gerekmiyor.

Neyse gelelim ben neden Blackfyre seviyorum mevzusuna, açıkçası haklı bir davası olan, ama buna rağmen nesillerdir pes etmeyen ve isyan halinde olan hizip teması hoşuma gidiyor. Bir de uzun dönem Mount and Blade oyununa kafayı taktığım için kral yapmaya çalışan paralı asker teması da hoşuma gidiyor olabilir. Onun dışında inatçı Aegor, o dönemlerin Rhaegar Targaryen’i konumundaki Daemon Blackfyre gibi karizma karakterler de sevmem için bir etken.

Ama mevzuya desteklemek açısından bakarsak gerçrk anlamda desteklediğim ve kazanmasını istediğim tek karakter Jon Snowdur. Bunun sebebi de karakterle ilgili plot twisti çok sevmemden kaynaklı. Eğer Jon Snow basitçe Ashara’nın oğlu olsaydı iyiler kazansın gerisi çok da tın kafasında olur, Bran’a üzülmeyi bırak sevinebilirdim bile.

2 Beğeni

Yedi Krallık tarihinin en iyi krallarından birisine sövmek nasıl bir fanatikliktir? Ben Blackfyreları sevmiyorum. Daemon’un iddiasını her ne kadar desteklemesem de çıkıp bu adama kızamıyorum çünkü babası meşrulaştırmış bir kere. İlla sövmek isteniyorsa IV. Aegon bu konuda bize en uygun hedef olur.

Ben davalarının haklı olduğunu düşünmüyorum. Büyük olan oğul Daemon değil, Daeron. Piçler meşru olsa bile veraset sırasında en büyük oğul vardır. Daeron’un babasının Ejderha Şövalyesi olduğu yalnızca bir söylenti. Ve hanedan kılıcının da Daemon’da olması bir şey ifade etmiyor. Babası bir oğlunu diğer oğlundan daha çok sevmiş ya da babası bir karısını diğer karısından daha çok sevmiş olarak yorumluyorum. Tabi elbette gücü olanın başa geçtiği bir diyarda haklılık pek de aranan bir şart değil.

Tüm bunların yanında bu yazdıklarımın hiçbiri Blackfyreların desteklenmeyeceği anlamına gelmez. Elbette bir insan istediği sebepten veya ortada bir sebep olmaksızın istediği haneyi sevebilir. Blackfyre seven de varmış bunu gördük en azından :slight_smile:

Şöyle söyleyim aslında Daeron’un babası olan Viserys teknik olarak gaspçı. Kardeşinin ölümünden sonra başa kız olan yeğeni geçmesi gerekirdi ama kadın kısmına yönetmek düşmez diyerek tahtı kendine aldı. Şimdi bunun Rheanyrea’nın oğlu olduğunu düşünecek olursak eğer amcanın ne kadar samimi olduğu belli oluyor. Bu normalde kraliçe olması gereken kişi de evet doğru bildin Daemon’un anası. Yani bu durumda Daemon iki taraftan hak sahibi olmuş oluyor.

Tabi yasalar kanunlar falan tartışmalı şeyler. Şimdi sen Harrenhal konseyi dersin ben ama ilk Viserys’in kararı derim ve bu tartışma uzar gider. Ama gene de prensin güçlü ve haklı yanları gözden çıkartılamayacak bir iddiası var bu görmezden gelinemez.

En sevdiğim Targaryen krallarından birisi olan Egg’in dedesine ve gerçek kral Jon’un atasına sövmek benim de haddime değil efem. Zaten Daeron’u severim. Bence iyi bir kral. Sadece Daeron’un yanında BF de severim. Ama işi kimi desteklerdin boyutuna çekersek, açıkçası Daeron piç olsa da olmasa da Targaryen ismini devam ettiriyor sırf bu sebepten bile desteklenir.

1 Beğeni

Bu daha güzelmiş.

Aynı kişi Aerion için de yapmış.

2 Beğeni

“Öte yandan Daemon… Daemon bir kralın olması gerektiği kadar dindardı fazlası değil. Ve diyardaki bütün yüce şövalyeler onun etrafında toplanmıştı. İsimlerinin unutulup gitmesi Lord Kankuzgun’a göre uygun düşüyordu ve bu yüzden isimlerinin telaffuz edilmesini bize yasaklamıştı. Ama ben hatırlıyorum: Robb Reyne, Gri Gareth, Sör Aubrey Ambrose, Lord Gormon Peake, Kara Byren Flowers, Kızıldiş, Ateştopu… Acı çelik! Sorarım sana bundan daha asil bir topluluk, daha asil bir kahramanlar birliği olabilir mi?” “Neden mi delikanlı? Bana neden onu seçtin diye mi sordun? Çünkü Daemon ondan daha iyi bir adamdı. Yaşlı kral da bunu görmüştü. Daemon’a kılıcı o verdi. Karaalev’i. Fatih Aegon’un kılıcını, Fetih’ten beri tahtta çıkan her Targaryen kralının kuşandığı kılıcı… Aegon kılıcı Daemon’un eline onu şövalye ilan ettiği gün verdi. Daemon daha on iki yaşındayken.”

Bir yerlerde Blackfyre direnişi falan varsa gelebilirim. Lakin pek umudum yok. Umut bu toprakları terk etti.

Daemon pek sevmem ve davasını tamamen haksız bulurum ama bu alıntıda gaza gelmeden duramıyorum.

Kusura bakmayın ama Targaryen olan birinin (evlilik dışı olsa da %100Targ) çıkıp başka bir adla hanedanlık kurmaya çalışması ve affallamasi…Ahhh Fire and Blood 'in yanından bile geçmez hiç bir tema müziği

Rahip meribaldın o iki sayfalık konuşması mükemmel ötesi betimliyor savaşı

3 Beğeni