Bölüm hakkında

Arkadaşlar 1 Haziran 2012 tarihi ile forumumuzun Yarışmalar kısmı aktif hale gelmiştir. Hepimize uğurlu olsun .

[i]* Yarışmalar aylık olacaktır , her ay güncellenecektir. Güncellenen yarışmalar silinmeyecek ve Geçmiş Yarışmalar adlı bölüme gönderilecektir.

• Yarışmaya katılım 15 gün içerisinde olmalıdır. Yarışma başladıktan 15 gün sonraya kadar süreniz vardır katılmak için ; daha sonra konular kitlenecek ve oylama başlayacaktır.

• Oylama anket ile olacaktır. Oylamada 15 gün sürecektir. Oylama yapıldıktan sonra yorum ile neden oy verdiğinizi açıklayabilirsiniz.

• Kimse kendine oy atamaz. Açık anket olacağından kimin kime oy atacağı görülür.

• Yarışmaya katıldıktan sonra resmi değiştiremez , yada edit kısmından düzenleme yapamazsınız. Eğer yapmanız gereken zorunlu bir durum var ise düzenleme yaparken belirtmek zorundasınız. Aksi halde diskalifiye olursunuz.

• Lütfen hakedene oy verelim , adil yarışma kısmı olsun.

• Yarışmalar kısmında öneri,şikayet ve sorularınız için bana mesaj atabilirsiniz. Bu bölümün yetkisini üstüme aldım.[/i]

Şimdilik bu kadar , hepinize iyi eğlenceler . Bol katılımlı yarışmalar olması dileğimle :slight_smile:

ya bir sey sorucam da su imza yapımını bir açıklayabilecek biri varmı

Soruların için bana özel mesaj atabilirsin.

Ayın en aktif üyesi
yarışmaısını anlamadım. katılmak istiyorsak başlık altına katılmak istiyorum mu yazıcaz?

Bence çok saçma aa ben en aktif üyeyim diye ergen gibi mesaj mı atıcam yani ?

Evet ya da bana özel mesaj atabilirsiniz bende o başlığa adayları yazacağım.

Forumda sürekli aktif olup , paylaşım yapan arkadaşlar var. Bizde o arkadaşları ödüllendirmek için böyle bir yarışma yaptık , çalışmanın karşılığını alması için. Ve aday olan üyelere , diğer üyeler görüp oy verecek. Ergenlik bunun neresinde ?

Ergenlik bunun şurasında; eğer bu aktif üyeleri yönetici arkadaşlar seçip ankete isimleri yazsaydı o zaman kabul. Ama şimdi ben -olmasam bile- çok aktifim aday olmak istiyorum demem çok saçma. Ego tatmini gibi birşey.

Aktiflik göreceli bir kavramdır , bir yönetici der ki hayır a üyesi aktif diğer yönetici b , ortak karara varılmaz. Ama isteyen üye katılırsa yarışmaya , o kişi aktif olmasa bile aktif olmadığından oy alamayacağı için ona bir yararı yok. Üyeler kimin aktif olup olmadığına karar verebilir , üstelik bu yarışmanın amacı tamamen üyelere yönelik olması. Biz hiç karışmıyoruz. Ego tatmini ?

Herşey açık daha ne anlatayım olaya bakış açısı demek ki “ben burdayım ben aktifim” olayı bana ego tatmini gibi geliyor.

Yahu sana özel mesaj atılmıyor ki. :smiley:

Ya da ben henüz “deneme aşamasında üye” falanım da o yüzden mi atamıyorum.

Ben de pek mantıklı bulamadım bu aktif üye olayını ama bakalım.

2 üye mesaj attı ama bilmiyorum , çoğunluk istemezse ya da iyi çoğunluk olmazsa birdahaki aya iptal ederiz. Çünkü bütün forum sitelerinde bulunan bir yarışma bu