Boros Blount

BOROS BLOUNT

[b]Lakabı:Göbekli Boros

Ünvanı:Ser

Bağlılık:
Kral Muhafızları
Blount Hanedanı

Kitaplar:
-Taht Oyunları(Görülüyor)
-Kralların Çarpışması(Görülüyor)
-Kılıçların Fırtınası(Görülüyor)
-Kargaların Ziyafeti(Görülüyor)
Ejderhalarla Dans(Görülüyor)[/b]

GÖRÜNÜMÜ VE KİŞİLİĞİ

Ser Boros geniş göğüslü,kısa ve çarpık bacaklı çirkin bir adamdır.Yassı bir burnu,gri saçları ve sarkık bir gıdısı vardır.Çabuk sinirlenir.
Seri boyunca bir çok karakter aşırı korkaklığı yüzünden onu küçümserser ve hor görür.

HAYATI

Ser Boros,Lannisport Turnuvası’na katılmış ve sonunda turnuvanın şampiyonu olacak olan Ser Jorah Mormont’a yenilmiştir.

SON OLAYLAR

Taht Oyunları

Yeminli kardeşleri Ser Meryn Trant ve Ser Jaime Lannister’la birlikte Kral I.Robert Baratheon’un Kışyarı yolculuğunda ona eşlik eder

Varys’e göre Ser Boros ve Ser Meryn her ne kadar Kral Robert’a yeminli olsalar da aslında Kraliçe’nin adamlarıdırlar.

Cersei,Ser Barristan’ı Kral Muhafızları görevinden aldığında diğer yeminli kardeşleriyle birlikte ona güler.

Kralların Çarpışması

Ser Boros,Joffrey emredince,hiç tereddüt etmeden defalarca Sansa Stark’a vurur.
Sansa Stark,Ser Boros’un en kötü Kral Muhafızları üyesi olduğunu düşünmektedir.

Boros,kraliyet geçidinin Prenses Myrcella’yı Dorne’a uğurladıktan sonraki dönüş yolunda,halk tarafından uğradığı saldırıdan sağ çıkmayı başarır.

Rosby Kalesi’nde Prens Tommen’ı hiç savaşmadan direk Tyrion Lannister’ın adamlarına vermesi sebebiyle Kraliçe Cersei tarafından tutuklanır ve Kral Muhafızları görevinden alınır.

Kılıçların Fırtınası

Tywin Lannister,Kral Eli görevinin başına geçtikten sonra,Ser Boros’u affedip,Tazı’nın ve Ser Mandon’un da gidişiyle iyice boşalan Kral Muhafızları ekibine tekrar alır.

Ser Boros;Tyrion Lannister’ın Joffrey Baratheon’u öldürmesiyle ilgili yapılan duruşmada konseye,Kral Toprakları ayaklanmasından sonra Tyrion’un Joffrey’i nasıl dövdüğünü ve onu nasıl öldürmekle tehdit ettiğini anlatır.

Kral Joffrey’in ölümünün ardından,Kral Muhafızları Lord Kumandanı Jaime Lannister tarafından,Kral Tommen’ın özel çeşnicibaşı ilan edilir.

Kargaların Ziyafeti

Ser Boros ve Ser Osmund Karakazan,Kraliçe Cersei’ye Lord Tywin’in ölüm haberini verirler.

Ser Arys Oakheart Dorne’dayken,Ser Boros’un Kral Toprakları’ndaki İpek Caddesi(Genelevlerin bulunduğu bir cadde.)'ne çok sık gittiğini hatırlar.

Cersei Lannister,Margeary Tyrell’in hainlik suçundan tutuklanması için komplo kurar.Ve Margeary hakkını,dövüşle yargılamayla savunmak isterse onu savunacak tek Kral Muhafızı üyesinin Boros olmasını ister.Çünkü Cersei,Boros’un İnanç’ın onun karşısına çıkaracağı herhangi bir rakibe yenileceğinin farkındadır.
Cersei,bu plan için Boros’un dövüş becerilerini soruşturduğunda,Osmund Karakazan yeminli kardeşini şöyle tanımlar:

‘‘Göbekli Boros mu?O adam kaç yaşında?Kırk mı?Elli mi?Çoğu zaman sarhoş ve ayık olduğunda bile şişman.Belki bir zamanlar mücadele iştahı vardı ama artık yok’’

Ejderhalarla Dans

Ser Boros,Kızıl Kale’de kalmaya devam etmektedir.Ser Kevan,Cersei ve Kral’la birlikte yemek yerken Tommen’ın başında nöbet tutar.
Ser Kevan,Boros’un Tommen’ı korumak için çok güçsüz olduğunu ve çeşniciliğin onun muhtemelen yapabileceği en iyi iş olduğunu düşünür ve yemek esnasında Boros’un sağlık durumunun kötü olduğu ve destek için sürekli duvara yaslandığını gözlemler.

jojen yetişemiyorum çevirilerine :smiley:

Sevmedim bu adamı ben. Bunlar da Kral Muhafızı oluyosaa …

Sadece bu değil,hepsi öyle hepsi :confused:
Ama bu bi de üstüne üstlük yaşlı,şişman ve korkak.

bizim geometriciye benziyor.adamın okuldaki lakabı ‘kasap’!

Benim lakabı nolursa olsun hiçbir geometriciyi sevme ihtimalim yok zaten :S

çünkü hiçbirisi benzerlik veya kosinüs diyemez :smiley:

evet tam da bu yüzden gıcık oluyorum zaten hepsine!!! Dersle hiçbi alakası yok!!! Geometriye bayılıyorum!!!

Biri Jojen’i durdursun :smiley:

nası oluyoda bu adam hala canlı kalıyo anlamyorum burdan martin amcaya sesleniyorum öldür artık şunu

Vikiye eklenmemiş konu şaşırtıcı ben ekliyim bari :smiley: