Bozan Yabancı Diziler

Forumda önerilen dizileri görünce birde önerilmeyen dizi derlemesi yapmak istedim ki altında tartışalım, birbirimizi aydınlatalım.
Vikings:Ragnar’ın ölümünden sonra bozmuş, saçmalama yolunda hızla ilerlemekte. İlgiyi arttırmak için konu arayışındalar ama eski havasını yakalayamamaktalar.
Da Vinci’s Demons:3.sezon dizi katledilmiştir. 2 sezon harika gitmesine rağmen 3.sezon dizinin kötü konuşulmasını sağlamıştır bana göre. Özellikle Türkler hakkında bir sezonda tavır değiştirmeleri benim için bitirici vuruş olmuştur.

Legion:Büyük bir farklılıkla başlayıp o yoldan bir türlü sapmamaları beni tüketti. Sürekli bir kaos ne oldu ne bitti demekten hikayeye odaklanamıyorsun. Buda insanı bayıyor.
Marco Polo:İlk sezon iyi 2.sezon vasat. Zaten sonrasında dizi yarım kalıyor.
Şimdilik bu kadar. Büyük ihtimal çoğunuz bana katılmayacaksınız. Nedenlerinizi bekliyorum. İyi Forumlar.

.`bence ragnar varken de kötüydü

mesele türklük değilde yeşil kitap mı ne arıyorlardı o süreç baya yordu seyirciyi. Sanki diziyi aksiyon var diye izliyorduk. Versene kardeşim da vinci’yi araştırmalarını yapsın, kadavra incelesin. Ama yok sanki fast and furious izliyoruz ona çevirdiler.

ilk bölümden bıraktım. nedeni ise felsefe kasmaları. Evet felsefe kasmaları diyorum çünkü konu felsefeye uygun bir konu gibi değildi. Mesele westworld’e yakışıyordu nedeni ise varoluşsal bir hikaye sunuyordu keza karakterlerde öyleydi.

ekleme yaparsak;

Dexter: 4. sezon finali tüylerimi diken diken eder. ‘‘Hayat kusursuz olmak zorunda değil yaşanılabilir olması kafi’’ sözüyle mükemmel bir final yapıyorsun ama 4. sezondan sonra ekrana affedersiniz ama bok atıyorsun. Bize ne kardeşim debra’nın dexter’a olan aşkından. Biz cinayet istiyoruz, adalet istiyoruz.

Prison Break: Forumdan kimseyi özel olarak tanımıyorum ama beni tanıyanlar prison break’ten ve onur ünlüden ne kadar nefret ettiğimi bilir. İlk sezon mükemmel değil kesinlikle çok günahı var dizi tek sezon olsa bile benim için efsane olmayacak ama sen sonra 4 koca sezon daha ekliyorsun ya ayıptır. Ülke değiştirdi hapishaneye girdi, kaçtı. Kıta değiştirdi hapishaneye girdi, sonra yine kaçtı ayıp ayıp.

Black Mirror: Ne güzeldi ilk 2 sezon be. İngilizler yaparken sert olan dizi netflix’e geçince yumoşa dönüştü tam anlamıyla bozdu diyemesem de bence ilk 2 sezon daha sağlamdı.

Shameless: çok iyi bir dizi değildi evet ama çerezlikti. Dramatikleşmesiyle, kara komedisiyle iyi gidiyordu ama sen kendine ne yaptın. Sevdiğimiz karakterler nerde? steve nerede? mandy nerede?

Sherlock: Bir şey yazmasam mı acaba. o kadar kötüydü ki son sezon içim acır hala. Oysaki ne güzeldi ilk 2 sezon. Ah steve mofffat ah.

Şu an için aklıma gelen izlediğim diziler bunlar. Arkadaşlar yazdıkça katılırım tartışmaya.

Lost’u yazmayı unutmadım bozduğunu bildiğimden bir türlü başlayamadım diziye.

Evet, Da Vinci son sezonda resmen batırdı etti, o nasıl 180 derece dönüştür be kardeşim. Besbelli ki birileri yukarıdan düğmeye bastı…

GoT da eklensin, 4. sezondan sonra hızla bozulmaya gitmiş ve 7. sezonda tavan yapmış bir dizi. 8. sezon inşallah 7. sezonu geçmez.

GoT 5 ve sonrasında bozdu.
Vikings saçmalamaya başladı.
Arrow 3-4 de düşüşe geçmişti ama 5 de bayağı düzeltti 6 da düştü şu an zirveye yakın.
Sherlock ne zaman bozdu bilemem ama pek sevmemiştim.

Legion izlediğim en iyi dizidir. Çok pis beyin yoruyor o ayrı

Beni pek sarmadı o kanka ya.

Arrow ilk bölümden itibaren berbat bir diziydi. nasıl 4 sezon izledim anlamıyorum

Bence gayet güzeldi ve şu an bayağı iyi. Tamam oyunculuk başta kötüydü ama harbiden de gelişti adam. Keşke Charlie Hunnam oynansaydı…

Lost kesinlilkle bozmamıştır. Dizinin asıl konusunu ve vermek istediği mesajı anlayamayan kitlenin yanlış yorumlaması sonucunda Lost bozdu denmiştir. Ama gerçekten Lostu anlayan birine göre Lost efsanedir.

Arrow, Flash ve Legends of Tomorrow klasik Akasya Durağı-Arka Sokaklar kafası. Her bölüm başka düşman başka hikaye, sezon sonu da bir villian bul tamamdır. Çok boş zaman gerekli izlemek için.

Two and a half men de charlie nin ayrılmasıyla bitti bence

The originals eklenmeli. Düşman bir olur iki olur, dizi düşmandan ibaret sonrasından ortaya ölümsüz vampir koymuşlar gibi olmuş. Ayrıca 4. Sezonun yarısında kusma kararı alıp diziyi bıraktığım doğrudur.

The walking dead 'in boku çıktı. Post apokaliptik dünya senaryolarına bayılıyorum, ama eninde sonunda bir bakıyorsun asıl düşman umursanmıyor (Zombiler mesela) insanlar arasındaki güç mücadeleleri başlıyor. Zombilerden korktukları zamanları özlüyorum.

Haddinden fazla uzayan diziler genelde böyle suyu çıkar ve ana konu dışında başka konulara kayar ya da hep aynı şeyler döner durur.

Aslında Walking Dead’in olayı başından beri tam olarak o değil. İnsanlar vs zombiler değil yani olay. Yazarın amacı böyle büyük bir felakette insanların nasıl değişebileceğini anlatmak, aralarındaki güç mücadelelerinin, sistemlerin nasıl olabileceğini aktarmak. Yani çizgiromanı yazan yazarın açıklaması bu yönde en azından. Resident Evil gibi zombi oluşumunun arkasında büyük bir komplo çıkması, onları kullanan kötü adamlar falan değil asıl olay. Gerçi 3 4 yıldır falan izlemiyorum belki işin o kısmına da girmişlerdir ama ana tema dediğim gibi.

Konuya uygun yorum yazacak olursak kesinlikle Vikingstir. O ilk zamanlardaki yarı belgesel hava kayboldu, serinin başındaki karizmatik karakterler ya öldü ya söndü. Ragnar’ın çocuklarının da bir şey yapabildiği yok. Olayı kan seks kan seks’e bağladılar.

Karakterleri çok abartıp çok gömebiliyorlar o da sıkıyor bence.
Uzun olup bozanlara Supernatural de eklenebilir 10.sınıftayken izlerdim 5.sezon finali baya güzeldi sonra sıktı 3 bölüm izledim devam edemedim.

İlk sezon finalinde bir sığınağa gidiyorlardı. Bir doktor tek başına hayatta kalmıştı ve bunlara yardım ediyordu. Sonra hastalığın nasıl yayıldığını anlatıp tesisi hava uçuruyor ve intihar ediyordu. Aslında orjinal senaryo orada bitiyor. Ondan sonrası senaristlerin halt yemeleri. Bahsettiğin insanların değişimi tabi ki bu süreçte oldu ama daha zevkliydi insanların hayatta kalma mücadelesini izlemek.

Vali, Nagen gibi psikopatlar baydı artık.

Öyle mi? Ben çizgiromanları okudum hiç öyle bir muhabbetin geçtiğini hatırlamıyprum. Belki de senin doktor senaristlerin halt yemesidir (:

Orjinal senaryo orada bitiyordu. Dizinin sonraki sezonları çekilmeyecekti. O dönem haberlerde okumuştum bende. Tadında bırakılacaktı. Sonra uzattılar da uzattılar. Uzatmak içinde senaristler bokunu çıkardı.

Abi yok öyle bir şey, bak okuyalı 5 sene olduiu için %100 olmadı öyle bir şey demiyorum, çünkü ben merak ediyordum nasıl çıktı ortaya bu lanet salgın. Eğer olsa dikkatimi çekerdi. Ama hiçbir şekilde göstermiyordu WD fanı arkadaşım asla açıklanmayacak falan diyordu. Ama ilerleyeşin ilk sezondan ibaret olmadığına eminim yani ilk sezondan sonraki muhabbetler, hapishaneye gelmelerini falan hatırlıyorum net biçimde çizgiromanlarda.

O haberler için de Türk habercilik anlayışı deyip geçiyorum :confused: