Braavos Demirbankası

1. Kitabı henüz okumadım ama 4. Kitapta:

Cercesi, Braavos’un Demirbankasına olan borçlarını erteleyeceklerini söylediğinde, Üstat Pycelle, “demirbanka borçlarını vadesiyle alır” tarzı laflar etmişti yanlış hatırlamıyorsam, şimdi sorum şu, demirbankayla yüzsüz adamlar arasında bir bağ olabilir mi?

Yüzsüzler bayağı pahalı. Bu paraları bir yere koymak lazım.
Demir bankayla bir alakaları olabilir. O kadar parayı nere koyacaklar. :smiley:

Pek sanmıyorum. Ama parayla olmayacak iş yoktur başka suikastçide tutabilirler. Eğer varsa mütiş bir şey olabilir.

Bende 5. kitabı okumadım. Bağlantısı yoktur bence ama bankanın korumalarından en az bir tane yüzsüz vardır. Bide bu banka için iyi şeyler söylenmiyor, konsey bir şeyler yapmalı, kaç kez o adamı geri gönderdiler. Lannisterlar ödese bari borcu, ne hale getirdiler krallığı zaten :stuck_out_tongue:

@Sinister

Bi de o adam baya güveniyordu kendine, yani bi güçleri var :slight_smile:

@“Sfenks Alleras” Ciddi güçleri vardır da 7 Krallık birleşmiş olsa güçleri yetmez diye düşünüyorum ama şimdi işler karışık ve taht çok zayıf.
O yüzden bir şey çıkmadan Lannister bu borcu vadeli falan ödese daha iyi olur bence…

@“Emilio Toland” Değil. Altın Mürettebat Özgür Şehirler diye geçiyor, yerleşkeleri yok paralı asker grubu olduğu için. Yanılmıyorsam tabi…

Altın grup Bravoslu muydu?
DemirBank=Altın Grup??
Demir=Altın???

Bravoos’un DemirBankası veya Yüzsüzler hariç seriye çok daha farklı bir etkisi olacak bence GRRM bizi ters köşe yapacak.Çok ilginç bulyorum Bravoos’u.

Yok onlar Prens Quentyn’in tayfa, Tyroshlu muydu neydi onlar.

@Sinister

Vadeliden kasıt yani geç ödüyorsan faiziyle (cezasıyla ki cezası kanla olabilir :slight_smile: )

Borcun ödenmesini artık bir şekilde yaparlar ama Lannisterların yerinde olsam, bırak vade faizini peşin ödeme indiriminden yararlanırdım :)))

Altın Mürettebat paralı askerler topluluğu olduğu için yerleşkeleri yok diye biliyorum Özgür Şehirlerde varlık gösteriyor tabi.

@“Emilio Toland” @“Sinister”

Heh aynen, Altın Mürettebat apayrı bişey, Lyslilere karşı Myrlilerin yanına falan geçmişler yada tam tersi :slight_smile:

Ama Braavos Demirbankasının altından baya sağlam bişiler çıkabilir

Aryanın kör olmasını da buna bağlıorum, biz boşuna adam öldürmeyiz tarzı bir mesaj vardı bence çünkü Arya, nazik adamın kızmak yerine ona süt getirmesine şaşırıyordu, yani orda bir ceza var

dengeleri baya değiştirecek westerosta bu borcun ödenmemesi

Lys Myr Tyrosh aralarında savaşıyorlar, burda Altın Mürettebat bunlardan biriyle anlaşmalı ama anlaşmalarını İLK KEZ bozuyorlar. İşte belki senin dediğin gibi Demir Banka ile Altın Mürettebat burda bir birliktelik yapmış olabilir, öğreneceğiz …

Dengeler değişecek harbiden :3
Banka taraf tutacak. Bunu söyliyebilirim.

Altın Mürettebat’ı unutmayın :wink:

Yüzsüz adamlar çok pahalı. Cersei bir kraliçe. Doğal olarak çok çok çok çok pahalı.

Ayrıntılı bilgi linkte

Demir Banka

Stannis krallığı alırsam borcu oderim diyerek para almıyor muydu bunlardan

Fena güldüm :smiley:

Sesli güldüm :slight_smile: