Brandon Kar

Brandon Kar
Bağlılık: Stark Hanesi
Kültür: Kuzeyli
Doğum Yeri: Kışyarı

Brandon Kar, Torrhen Stark’ın piç kardeşiydi.

Fetih sırasında Aegon, Dorne üzerine gitmeye hazırlanıyordu ancak yola çıkmadan Torrhen Stark’ın 30.000 kuzeyli ile güneye doğru geldiğini öğrendi. Aegon, 45.000 kişilik bir ordu ile onunla Üç Dişli Mızrak’da karşılaşmak için yola çıktı. İki ordu karşılaşmadan hemen önce, Torrhen kardeşi Brandon’un ejderhalara suikast yapabilecekleri yönünde tavsiyeleri üzerine saldırmaya hazırlandı ancak Aegon’un ordusunun büyüklüğünü ve ejderhaları görünce cesaretini kaybetti. Bağlılık yemini etmeden hemen önce, Brandon ve 3 üstadı görüşme yapmak için Aegon’a gönderdi.

*Buz ve Ateşin Şarkısı Dünyası

Kısa bir yazı ama ilginç bir karakter^^

Acaba çocuğu falan oldu mu bunun. İkinci Blackfyre falan. :slight_smile:

Teşekkür. Güzel bilgi.

Ne Blackfyre’ı ?!
Piç diye mi ? -_-

Evet hani bunun da bir soyu vardır falan da. Onlar da kendi soyadlarını almıştır. Gereksiz yani. Boşver. :smiley:

Kuzeyli piçler haneleriyle iyi geçiniyor anlaşılan.

ejderhaya nasıl suikast yapacaktıysa artık :smiley: pişmiş tavuğa çevirir adamı yanına yaklaşsan … hangi mantıkla böyle bir teklifte bulunmuş ilginç :smiley:

Yöntemleri bilmiyorum ama Ejderhalar öldürülemez değildir biliyorsun. Diz çöktüğü için Torrhen’i sevmem ama bu adama kanım ısındı :smiley:

öldürülebilir olduklarını biliyorum ama bu ejderha yanına nasıl yaklaşabilirsinki uyurlarmı orasını bilmem … sahibi değilsinki yanına dost gibi gidesin … orada demek istediğim olayın imkansıza yakın zorluğuydu… ama tabikii bilmediğimiz bir yöntem varsa bilmiyorum.

o zaman bu tarz konuların uzmanı @“Willas”'a bir danışalım derim ben :smiley:

Brandon Kar’ın varg olduğu düşünülüyor. Emin değiliz ama olabilir.

Cesaretini kaybeden ilk Stark ilginc.

@“Genç Kurt” sormuş, bizde cevaplıyalım :frowning:

Ejderhalar bir yere kapadılmadıkları sürece sürekli olarak büyüyen hayvanlar, bir yere kapadıldıkları zaman çelimsizleşiyorlar ve belli bir zamanı gelince her canlı gibi ölüyorlar.

Öldürmek içinse belli bir silah yok benim bildiğim ama ejderhalar hasta olabiliyor ve muhtemelen zehirlerden de etkileniyorlar. Şahmeran zehri sıcak kanı olan her şeyi deliye çevirebilir mesela :wink:

İki ejderha birbirini öldürebilir mesela. Bknz: Ejderhaların Dansı.

Şahsen ben ejderhaların çok soğuk olduğu zaman öldüklerini düşünüyorum. Örneğin çok çetin geçen bir kışta ölebilirler bence. Ateş söner ama soğuk kalır :stuck_out_tongue:

Kendi çevirdiğin ejderha konularıyla nasıl öldürebileceğinin cevabını kendin verdin sanırım :wink:

ejdarhalar birbirini mi öldürüyor? hadi canım? :open_mouth:

hayır willas ejderhalar soğuktan ölmüyor , ejderhaların zayıf noktaları var 1. si gözleri , gözden beyne doğru giden bir ok en büyük ejderhaları bile öldürebilir , 2. si ejderhanın görmediğimiz yüzü olan göbek kısmı (karnı) sırtına göre yumuşaktır ve pullarla kaplı değildir ,

ama brandon un durumu düşünüldüğünde , bence ejderhaları zehirli oklarla etkisiz hale getirecekti

Öldüreydi keşke de Aegon kuralları değiştirmeseydi :smiley:

keşke öldürseydi :smiley: starkları daha çok seviyorum , aegonu yenerlerdide bence ejderhaları olmasaydı

Güneye inmek hataydi

o zamanda aegon diğer krallılkları fethedip en son kuzeye gelirdi ve bu sefer affetmezdi

Zaten ordusu da çok büyüktü ejderhalarla birlikte. Ama atladığın nokta, Moat Cailin avantajı. Güneyden tek geçiş noktası burası ve dar bir patika olduğu için orayı büyük bir orduyla geçemez. Ve oraya giren ordu imha edilir. Andalların Kuzey’i fethedememesinin sebebi burasıydı. Ama güneye inince bu avantajını kaybetti Torrhenciğim.