Bran'ın 3 gözlü karga ile olan muhabbeti

1. Kitabin baslarinda gecen muhabbet; karga bran a bir daha yuruyemeyeceksin ama ucucaksin diyordu; benim gorusum bunun dany nin ejderhalari ile alakali oldugu; bran in bir sekilde bu ejderhalarin birinin icine girip akgezenlerle yapilacak savasta rol oynuyacagini dusunuyorum.Sizin de degerli goruslerinizi bekliyorum; simdiden tesekkur ederim.

Karga olunca da uçabiliyor o kadar derin anlamlar aramak yerine basit gerçekleri görmek gerek

Kesinlikle katılıyorum. Bende isterdim Bran karakterini bir ejderhayı yönetirken görmek ama onun yazgısının bu olduğuna inanmıyorum.

Katiliyorum. Hem ejderhalarla bir baglantisi oldugunu dusunmuyorum.

Dedigin mantikli,ama insan bekliyor iste :slight_smile: konuya ilgin icin tesekkur ederim bu arada.

“Buradayım,” dedi Bran,“sadece kırığım. Beni…beni onarabilir misin? Bacaklarımı demek istedim”
“Hayır,” dedi solgun Lord." Gücüm bunu yapmaya yetmez."
Bran’ın gözleri yaşla doldu. Onca uzun yoldan geldik. Odada siyah nehrin sesi yankılandı.
“Bir daha asla yürüyemeyeksin Bran,” dedi solgun dudaklar,“lakin uçacaksın.”

Bence uçacaksından kasıt kuzgunların içine girmek olabilir. Ama Bran Yaz’ın ve Hodor’un derisine girebiliyo bir kuzgunun derisine de girebileceğini pekala anlamıştır. Üç Gözlü Karga’da bunun farkında olmasına rağmen neden böyle çarpıcı bi şekilde bunu belirtti anlamadım açıkcası.

Konuyla alakalı aklımdaki sorular…
1- Theon Winterfell’de Tanrı Korusundayken birinin Theon diye fısıldadığını duydu. Acaba bu konuşan Bran olabilir mi_?
2- Bran’le Üç Gözlü Karga’nın ilk muhabbetinde Üç Gözlü Karga’nın Bran’a “Doğumunu izledim. Senden öncede Lord babanın doğumunu.” Bu diyolagu okuduğumda aklımda deli sorular belirdi. Acaba Üç Gözlü Karga’nın Lord babanın doğumunu izledim demesinin sebebi Bran’nın babası olduğundan dolayı mı yoksa Üç Gözlü Karga’nın yerine Ned geçiçekti de Ned gördüğü rüyaları önemsemedimi. Eğer durum böyleyse Ned’de bi warg olabilir mi_?

Şimdiden teşekürler.

1-O bana da Bran gibi geldi fakat Bryden insanlar seni duyamaz,sadece bir rüzgâr fısıltısı duyar dedi.Ama benim aklıma takılan,Bran Ned’in yanına gittiğinde Baba dediğinde aynı şekilde Ned de etrafını bakıp “Kim var orada” dedi.Bence Bran konuşabiliyor yani,insanlar onu duyabiliyor.

Sadece rüzgar ile hareket eden yaprakların sesi

Karganin dedigine bakarsak; ned de bir warg olabilir.Zaten ailede guc oldugu belli.Eger wargsa idam edilirken oradaki herhangi bir insan ya da bir kusun fln icine girmistir, olabilir degil mi?

Kuzgun icine girebilmesi basit gorunebilir; ama dusunsene kuzgun derisine burunerek lordlara sahte mesaj tasiyabilir; onlari sasirtabilir; ya da kuzgunla ilgilenen ustadin derisine burunerek bircok sey yapabilir.Mumkun yani.

Theon nasıl ona seslendiğini duydu o zaman??

Gelsin kargalar gitsin ejderhalar Hüloooğ

Bilmiyorum açıkcası
Vicdan azabı neler çektiriyor.

Bana göre Bran da inanılmaz şaşırıcaz.Ne ejderha,ne karga…

Ben de Bran’in ejderha warg’layacağını düşünüyorum. westeros.org’ta da bununla ilgili ciddi teoriler var.

hodor un ve kurtun içine girincede yürüyebiliyor… niye yürüyemiyeceksin desin senin mantığınla.

kesinlikle orada söylenen kuşun, böceğin içine girebileceği değil, başka bir anlamı var ve sonraki kitapta görücez umarım.

theon a gelen sesin bende bran olduğunu sanıyorum, bu arada

Cok dogru dediklerin, karganin icine girebilmesi cin mi uc gozlu karga ruyasina girdi, jojen onu yesil ruyasinda gordu ve buldu, surun otesine yolculuk ettiler, soguk el den yardim aldilar.Varamyr in pov larindan anladigim kadariyla insanin derisine girmek, karga ya da baska bir hayvanin derisine girmekten kat kat zor.Bran hali hazirda Hodor un derisine girebiliyor.Bran seride kesinlikle kilit rol oynuyacak ve benim gorusum ejderhanin derisine giricek.

kesinlikle kilit rol oynayacağını düşünüyorum bende zaten Varamyr in povu tamamen bran’ın ne kadar güçlü olduğunu göstermek için yazılmış. deri değiştirenlerin tartışmasız en güçlüsüyüm diyen bir adamın bile yapamadığını bran’ın kolaylıkla yapabildiğini yazmak yerine martin amca, 20-30 sayfalık bölüm yazmış. (yazar olmak böyle birşey demek ki)

Ayrıntıyı güzel farketmissin dostum, iyi tespit.

hem zaten ejderhaların da cinsiyeti yok, brannında yok sayılır hani sakat falan ya.

bunu niye yazdım ben de bilmiyorum.

Hmm.İpucunu iyi görmüşsün.