Brienne'in akıbeti?

Leydi Taşyürek asılması emrini verdikten sonra darağacında bir kelime söylüyor ve POV’u bitiyor diye biliyoruz. Öldüğü kesinleşti mi, geri dönecek mi? Ejderhaların Dansı ilk kitaptayım ancak merak ettiğimden sadece bu konuda spoiler yemeye razıyım…

Ölmedi. Eğer devam etmek istiyorsan

Özet

Hatırlarsan bir kelime bağırmıştı. O kelimeyi Martin ifşa etti. Sword. Yağlı ip ve kılıç(Jaime’yi öldürmek yanı) seçim yapması iştenmişti ama tam öldürülecekken yağlı ip yerine kılıcı tercih etti(ya da öyle gibi göründü)

En son ise son kitapta Jaime pov’unda görüldü. Sansa tazının elinde gel kurtaralım diye yalan attı. Jaime d tamamdır dedi ve Brienne’nin peşine takıldı. Muhtemelen kendisini pusuya Çekiyor ya da ikisini de kurtarmak için plan yaptı veya başka bir şeyler. Son durum bu yan

i.

ben buna katılmıyorum kılıçla yargılamada olabilir sword sözcüğü bence ve sonuçta 2 ihtimal gündeme geldi
1 Brienne kılıçla yargılamayı kazandı yanındakileride alıp Jaimeye gitti
2 brienne kazandı ama sadece kendi kurtarabilşdi diğerleri rehin kaldı yine Jaimeye gitti

bu şakamı ciddi mi anlamadım
ben en son cersei yada kevin pov unda bahsedildi, o da bir kadının gelip alıp götürdü nehirovada kaybolduğu üzerineydi senin dediğini hiç hatırlamıyorum belkide hata bende
her durumda ben Jaime nin kendi istediği ile Lady Taşkalple görüşmeye gittiğini düşünüyorum

Senlik veya benlik bir durum yok. Ya kılıç ya yağlı ip dediler sonuçta kız kılıcı seçti.

Hata sende. Ama garip bunu başka bir arkadaşım da hatırlamamıştı. Son Jaime povuna bak.

benim hatırladığım seçim şansı verilmedi boğulurken Brienne yanındaki çırağını düşündü ve söyleyebileceği tek şeyi söyledi yani kılıcı. Ama bu kılıç sözcüğü sizin dediğinizde olabilir benim dediğimde göreceğiz bence

bakıyorum birazdan aklıma takıldı ama cidden hiç hatırlamıyorum senin dediğini

Tanrılar merhamet edin, onu son gördüğüm hâlinden on yıl daha yaşlı
görünüyor. Peki yüzüne ne olmuş?
“Şu sargı… yaralanmışsın…”
“Bir ısırık.” Kadın, ona Jaime’nin verdiği kılıcının kabzasına dokundu.
Yeminkâr.
“Lordum, bana bir görev verdiniz.”
“Kız. Onu buldun mu?”
“Buldum,” dedi Tarth Bakiresi Brienne.
“Nerede?”
“Bir günlük yol uzakta. Sizi ona götürebilirim sör… ama yalnız gelmeniz gerek.
Aksi takdirde, Tazı onu öldürecek.*
evet yanlış hatırlıyormuşum ama 2. ihtimalim rehine üstünde duruyorum ben Brienne ihanet edecek biri değil sebep ne olursa olsun

Vekilatas arkadaşım, bazı yorumlar kafanı karıştırmasın, Ömer doğru dedi.

GRRM, Brienne’nin ‘KILIÇ’ dediğini söyleyerek Jaime’yi onlara getirmeyi kabul ettiğini açıkladı; akabinde zaten Jaime’yi alıp onlara doğru yola çıktı, sonrası bilinmiyor.

Element uydurmazsak zorla güzel olur. Teşekkürlerimizi borç bilirim herkese.

Dövüş ile yargılanmalarda söylenen söz bellidir; “Dövüşle yargılanmayı talep ediyorum.” Kaldı ki Brienne’nin durumunda böyle bir hak vs. yoktu, Leydi Taşkalp ve diğerleri ona bu hakkı vermedi, söylese bile umursamazlardı; ölüme salladılar kızı, sadece 2 seçenek sundular; öl ya da Jaime’yi getir; Jaime’yi getirmeyi seçti. Bitti.

Hatta bu konuda güzel bir kuram başlığı da var. Bakmak istersen.

Bilinmeyen bir akıbet… En azından benim en ufak bir fikrim bile yok :slight_smile: