Bronn Kimi Öldürecek ? (Spoiler İçerir!)

Dünkú ilk bölümde kuşkusuz ki bir sürü detay vardı ama en can alıcısı Cersei’nin kardeşlerini ôldürtme düşüncesiydi.Bunun için kimi tuttu ? Bronn’u ! Bronn kim ? Tyrion’un hayatını kurtaran adam !

Hatırlarsanız 1.sezon 6.bölüm deki Kılıcla yargılama da Tyrion için dövüşmüştü !

Peki bu adam ne demeye çalıyorsanız derseniz ? Bronn’a verilen silah neydi ? Arbalet !

Arbalet denince akla kim geliyor ? Tyrion !

Bunların üstüne Bronn’u oynayan oyuncunun “İzleyiciler bu sezon Bronn’u sevmeyecekler !” demecini de eklersek ölücek kisinin Tyrion oldugunu rahatlıkla söylebilirim.Sizin fikirlerinizi alayım??

1 Like

Burada “çoğul” kullandıkları için Jaime de işin içinde ama Cersei’nin temel amacının -arbalet yüzünden- Tyrion olması daha doğru. İronik de olur. Kendi hayatını kurtarmak için seçtiği adam daha sonra ölümüne neden olması ya da en azından denemesi… Hem de babasını öldürdüğü arbalet ile.

Bu arada Tyrion’un Cersei ile komplo kurduğu vs. vs. vs. tezleri de bir bir çökmüş oldu sankim. :slight_smile:

1 Like

Sansa bile cersienin palavra sıktığını anladi tyrion anlamadı hayret!
Broon kimseyi vurmaz orda kalsaydı, emre itaatsizlikten cersie onu nabacagini iyi biliyordu Ayrica bron gibi bir adam -acak,ecek li cumlelere güvenmez.
Qyburn işte yok beni alip eli yapti sana neler verir falan bron bunlari yemez o kadar saf değil.

Doğru. Sansa orada güzel laf soktu zaten. Süper zeki bir karakter bir anda gerzeğe dönüştü, şaka gibi.

Bronn meselesiyle ilgili bir şey var

Bundan bir ay önce @Starkgaryen sızmış bir senaryodan bahsetmişti. Hatta bu adam hakkında DD olduğuna dair spekulasyonlar falan vardı. Neyse ilerleyiş mantıklı dursa bile aslında hoşuma giden ancak olmasını pek mümkün görmediğim bir şeyden dolayı fake olduğunu düşünmüştüm. Ancak senaryoda Bronn ve Arbaletle alakalı bir şeyler vardı ve Bronn’u arbaletle görmemiz de bende lann!!! Etkisi yarattı.

Hala daha denk gelme olasılığının daha yüksek olduğunu düşünmekle beraber merak edenler için paylaşıyorum. Tabi pek emin de değilim %5 yani ufak ihtimal karıştırıyor olabilirim eğer öyleyse @Starkgaryen geldiğinde düzeltir zaten :sweat_smile:

Spoiler

Özet

Buna göre Bronn ok ve yayla Dany’i hedef alıyor. Onu kurtarmaya çalışırken Jon yaralanıyor, ancak Jon’u da bir şekilde tedavi ediliyor.

Spoiler

Aynı fikirdeyim.

@Subutay Haklısın.yalnız önemli 2 detayı atlıyorsun…1 - qyburn 2 sadık altın ile geldi ! 2- Bronn paralı asker,menfaati nerdeyse ordadır ve asla riskli tarafta yer almaz.Kuzeyliler WW savasinda buyuk kayıp verir.Hatta bir cok yer dusebilir.Bunlar olurken Cersei tarafında bir sey olmayacak.Sence Bronn hangi tarafi secer ? agir kayip almis kuzey tarafini mi ? Cersei tarafını mi ? Bence 2.sini…Oyuncunun soylemleride bunu dogruluyor.

1 Like

Ne diyelim inşallah aklina tyrionun sözü gelir vazgeçer.
“Unutma bronn,biri sana beni öldürmen hakkinda teklif veriyorsa ben iki katını veririm.”

1 Like

@Symmachus
bronn ejderha kraliçesini mi öldüreceğim diye sordu ama… qyburn:hayır,kraliçemizin onun için başka planı var dedi…

Özet

tyrion kings landing’in yanmasından(halk kaçmasın diye kapıları kapattırıyor) sorumlu tutulacağı gibi sızıntı olduğu söylenen bilgiler olduğu için cersei’yle anlaşıp ihanet edecek deniyordu… ama KL yanacaksa bunun cersei’nin emriyle olmayacağı kanıtlandı dizide sadece bence :wink: bran’ın şehrin üzerinde gezen ejderha gölgesi görüsünü tekrar hatırlayalım…

Bronn sezon sonunda canlı çıkacak nadir kişilerden biri olacaktır.Adam dizinin Tormund ile birlikte en çok sevdiğim karakterlerinden biri.1.sezon geçici olarak kadroya alınsa da izleyiciler çok sevince daimi yer verdiler.

Jon muydu ki o yaa? Ben hatirlamiyorum tam :smile:

Arbaleti görünce ben de tirstim yalniz. Cünkü Dany’nin bir arbaletin, ok’un hedefi olacagina dair iki isaret var 7.sezonda, bahsetmistim.

Haydaaa neden Dany ama :frowning:

1 Like

Şimdi forshodowing olabilir mi bilmiyorum ama
Bronn: Ben bir ejderha vuran tek adamın, Az kalsın öldürüyordum.(Arbeletle vurdu ve Quaybrun Bronn’a arbelet verdi)
Dany ve Jon’a Targ olduğu için ejderha dersek.

Biraz açar mısınız ?

Olabilir tabi.

@Alparslan_747

7.sezonda, hangi bölüm oldugunu tam hatirlamiyorum ama 3 muhtemelen, Dany ejderhalariyla birlikte gidip Euron’un donanmasini yok etmek istiyor ama danismanlari elbette çok tehlikeli diye kararini degistirmeye çalisiyorlar. Orada Missandei “Hedefini bulan bir ok ile her sey biter” falan diyor Dany’ye.

Sonra 7.bölümde, Kuzey’e yolculuk plani yaptiklarinda, Jorah “Siz ejderhanizla gidin bence, yoldan gitmek çok tehlikeli. Babaniza karsi savasirken Kuzey’den ölen çok insan oldu, elinde arbalet olan kizgin bir adam yeterli olur” falan diyor. Hatta “arbaletli kizgin adam” dediklerinde Tyrion gösteriliyor. O yüzden ben 8.sezon için Tyrion’un ihanet edecegi teorilerine de ne yazik ki olumlu bakiyorum.

Neyse yani 7.sezonda böyle iki muhabbet var iste.

1 Like

Hoydaaa…Ben Tyrion dedim siz mevzuyu yine Dany ile Jon’a getirdiniz.İlla öldürteceksiniz yani ? Qyburn,Dany için başka planları olduğunu söyledi yaa ? Bak simdi onu da merak ettim :thinking: Cersei’nin kafasında 40 tilki dolanıyor, kuyrukları birbirine degmiyor.Heisenberg’in dişi versiyonu yemin ederim bir de bu kadına salak muamelesi yapıyorlar.kadın NK bile iplemedi gitti Euron’la tavla oynadı.Ben durduk yere niye Cersei yi övdüm ki şimdi :thinking: konu nerden nereye geldi :grin:

1 Like

Bence Tyrion kendisini ve Jaime’i korumak için Sansa’yı Cersei’ye verecek, Bronn’a onu önerecek. Bir kere bahsetmiştim Cersei’in Sansa’yı kaçıracağına ilişkin bir teori var diye. Gerçi ben Altın Mürettebat bu hususta görevlendirilir diye düşünmüştüm ama bence Cersei onları en savunmasız durumdayken WF’in üstüne salacak WF savaşı sırasında. Bu kargaşadan yararlanarak Bronn Sansa’yı kaçırabilir/Tyrion Bronn’u bu hususta ikna edebilir. Hatta savaşın sonunda Sansa’nın öldüğü bile düşünülebilir çünkü Alys Karstark’ı nedense kızıl saçlı seçmişler. Bu sezon başında da Alys’i gösterdiler ve saç şekli vs Sansa’yı andırıyordu. Büyük ihtimal Alys ölecek ve Sansa sanılacak. Cersei Sansa’yı Jon’a karşı diz çökmesi hususunda kullanabilir.

Kaçırma teorisi göstergeleri:

kp3

kp1

kp2

27

Bu teori olur mu bilmiyorum ama Sansa ve Cersei’in yarım kalmış işleri var ve onları yine aynı sahnede görmek çok iyi olurdu :slight_smile: [Sansa, LF’ı alt ettiği gibi ilk hocasını da alt etmeli]

Hatta Cersei, Tyrion ile Sansa’nın yeniden evlenmesini bile önerebilir. Tyrion’nın, Stark’lara ihanet edip etmemek arasında bir seçim yapması gerekebilir. Ve ben Tyrion’ın 3. ve son bir yargılamadan geçeceğine inanıyorum.
Yani Bronn ve Tyrion birlikte çalışabilir diye düşünüyorum.

2 Likes

Ben Sansa’nın bir daha esir düşeceğini sanmıyorum. Cersei tehdit yada evlilik konuşmasını başka bir şey ya da bahane üstünde yapabilir ama Sansa’yı kaçırabilmesi zor bence.

1 Like

Alys karstark teorisi bence tutar baya mantıklı yoksa kızı kolay kolay gözümüzün içine sokmazlardı. Durdek yere spoiler yedik.

1 Like

Ben de onu öyle gösterdiklerinde acaba mı dedim zaten :upside_down_face:

1 Like