Bryce Caron

Lakap : Turuncu Bryce

Unvan : Gece Şarkısı Lordu
Hudut Lordu
Gökkuşağı Muhafızları şövalyesi

Bağlılık : Caron Hanesi
Kral Renly(Eski)
Kral Stannis(Şimdiki)

Ölüm : Kral Toprakları 299Al

Kitaplar : Taht Oyunları (Görüldü)
Kralların Çarpışması (Görüldü)

Lord Bryce Caron,Caron Hanesi’nin başı ve Gece Şarkısı lordudur.Karasu Savaşı’nda öldü.

Tarih

Bryce,lord Bryen Caron’un oğludur.289AlAL’da babasını,annesini,ağabeyini ve tüm kardeşlerini alan soğuk hastalığından sonra gece şarkısı lordu oldu.Bilinen tek akrabası üvey kardeşi Sör Rolland Storm’dur.

Taht Oyunları

Yeni Kral Eli Lord Eddard Stark onuruna verilen turnuvada katıldı.Sör Jaime Lannister tarafından atsız bırakıldı.Kral Joffrey’in ilk oturumu sırasında Kralın şehrine çağrılan soyluların adı arasındaydı.

Kralların Çarpışması

Lord Renly Baratheon kendini kral ilan ettiğinde lord bryce ona destek verdi.Gökkuşağı Muhafızları’na katıldı ve turuncu bryce olarak anılmaya başladı.Renly,Stannis’in fırtına burnunu kuşattığını öğrendiği zaman onunla birlikte Fırtına Burnu’na gitti.Fırtına burnu duvarlarının altındaki müzakere başarısız olur.Renly kardeşiyle yapacağı savaşta lord Bryce’a sol kanadı komuta etmesini söyler.Ancak savaş başlamadan Renly,Melisandre tarafından öldürülür.Renly’in ölümünden sonra lord Bryce,Stannise katılır.Fırtına burnunu almak için Sör Cortnay Penrose ile teke tek dövüşmek ister fakat isteği reddedilir.Kalenin alınmasından sonra Lord Bryce Stannise,Melisandre’yi Ejderha Kayası’na göndermesini söyler.Aksi takdirde insaların bu zaferi melisandre’nin büyülerine borçlu olduğunu düşüneceğini söyler.Karasu Savaşı’nda Bryce,Sör Philip Foote tarafından öldürülür.Kral Joffrey onu caron hanesinin toprakları ve geliriyle ödüllendirir.Bryce’in piç kardeşi Sör Rolland Storm Stannis’e sadık kalır.

görsellik açısından başlıkları renklendirirsen daha iyi olur :wink:

Caronlar Hudutlar’daki en güçlü hane olabilir. Hudutlar Lordu şeklinde bir unvan bile Dondarrion ve Swann’dan üstün olduğunu gösteriyor. Karasu’da ölen Lord Bryce’tan sonra unvanlarını ufak bir Batılı haneye devretmek saygısızlık ve talandır. Fakat savaşın doğasında bu var… İleride Lord Bryce’ın kardeşini, Geceşarkısı Piçi Sör Rolland’ı hanesinin mirasına sahip çıkarken görmek istiyorum.

heryere kendilerine sadık adamlar yerleştiriyolar darry,gece şarkısı,hayford bütün diyara yayıldı lannister hanesi

Keser döner, sap döner; gün gelir hesap döner… :smiley:

Kitapta bu adamın adının geçtiği her yerde bi titreme geliyodu bana. Çok havalı bir ismi var maşallah.

tipide bi cool

İşin en tuhaf tarafı bu adam bir lord. Kral muhafızları gibiyse toprak falan almaması gerekir :o
Bilemiyorum.
Umarım Caronlar geri döner. Fırtına Toprakları’ndaki en güçlü 2.hanedan sanırsam.